CSM Bucureşti a învins echipa maghiară FTC-Rail Cargo Hungaria, cu scorul de 27-24, în Sala Polivalentă ''Ioan Kunst-Ghermănescu'' din Bucureşti, în Grupa principală 1 a Ligii Campionilor la handbal feminin.

''Tigroaicele'' şi-au luat astfel o revanşă după eşecul drastic suferit la Budapesta, 33-23 pentru Ferencvaros. De atunci, vicecampioana României a câştigat toate cele trei meciuri jucate în grupa principală.

CSMB a condus cu 2-0 şi 3-1, dar vicecampioana Ungariei a marcat trei goluri consecutive şi a trecut în avantaj, 3-4. Oaspetele au mai fost de câteva ori în avantaj, ultima oară la 9-8, dar echipa antrenată de Adrian Vasile şi Per Johansson a avut un final de repriză foarte bun, intrând la pauză cu un avantaj de trei goluri, 16-13.

În partea secundă, CSM a avut în câteva rânduri avantaj de patru goluri, 18-14, 19-15, 20-16, 23-19, însă finalul a fost unul strâns, după câteva atacuri ratate şi erori tehnice. În min. 57, scorul era de 25-24 pentru CSM Bucureşti, însă Cristina Neagu & co ai gestionat bine ultimele minute, reuşind să câştige cu 27-24.