Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Liberalii au, sâmbătă, o întâlnire de gradul zero. Președintele Klaus Iohannis îi bagă pe cei de la PNL în ședință și îl "verifică la teme" pe premierul desemnat, Ludovic Orban, după patru zile de negocieri eșuate cu partidele parlamentare pentru instalarea noului guvern.

Premierul desemnat nu a reușit să obțină susținerea necesară pentru a putea fi instalat rapid un nou guvern, așa cum dorește Klaus Iohannis, așa că președintele vine personal să stea de vorbă cu liberalii și să pună la cale o nouă strategie.

Iohannis a fost întâmpinat sâmbătă la intrare de premierul desemnat, Ludovic Orban.

"Sunt foarte mulţumit de cum decurg lucrurile şi am venit la o şedinţă de campanie la PNL", a declarat Iohannis.


Comentarii

Victor...@ @Victor.... Eu ți-am pus o întrebare în prealabil....Ai făcut înainte de ”89 ceva pregătire de Activist la Ștefan Gheorghiu ?....Eu recunosc stilul !....dar ați luat-o razna de tot !....Adică ce vrei tu și alții ca tine să spuneți ?....Că apartenența noastră la Uniunea Europeană este rea pentru Romănia ?....Atîția proprietari de pămînturi ce iau subvenția europeană, că reconversia podgoriilor de vii pe bani europeni, că ajutorul apicultorilor , subvențiile pentru crescătorii de animale sunt ”rele” pentru romăni ?....Nu suntem noi în stare datorită proștilor și indolenților de Guvernanți PSD-iști să străpungem munții cu autostrada Pitrești-Sibiu că UE ne dă banii pentru Coridorul 4.....Ști ce înseamnă asta ?....Că nemții din Germania ta mult hulită și francezii, și olandezii muncesc mult și productiv și din fondurile lor banii se duc și-n Romănia și beneficiem noi de ei....Și nu cît am putea obține că ne conduc idioți și impostori ca Dăncilă.....Să fim fericiți că avem un Președinte de origine germană și că Grupul PPE este majoritar iar noi avem grupul PNL+PMP-ist destul de consistent....Că o nemțoică Ursula von der Leyes este Președinta Consiliului European unde avem oportunități....Poate ne lipim și de investiția de un miliard de Euro de la Volskwagen dacă cei ce ne conduc sunt ”deștepți”....că pînă acum au fost proști și canalii....Nu știu dacă vei citi acest răspuns dar voi, alde aștia cu Soroșismul și cu Oculta Mondială în ”gură mereu” bateți la alte uși....găsiți alți proști...că-s destui în țara asta....

21 octombrie 2019 19:25

Erată: TELEFONIA 5G nu 5% !!! Scuze!

21 octombrie 2019 12:28

@Victor Du-te tu dracului de orbete prostălău, Victoraș! Uniunea Europeană are rădăcini naziste. Sub numele de Comunitatea Europeană a Cărbunelui și Oțelului, a fost înființată de un grup de economiști și avocați de-ai lui Hitler, scăpați ca prin urechile acului din procesele de la Nuremberg. Hitler însuși dorea o „Eueropă Unită” sub conducerea sa, o Europă chiar mai prietnoasă cu supușii săi decât este acum UE cu țările din Est, pe care Germania însăși, adevăratul stăpân al UE, și le dorește colonii inepte, mai ales Românica, țara cu cele mai bogate resurse minerale din zonă. Aici și l-a impus deja pe Ionannis drept gubernator și-l vrea și pe Sigfried Mureșan măcar comisar european, dacă nu primministru! UE, alături de ONU, FMI, BM și alte instituții mondiale sau regionale sunt concepute de Ocultă (care există, nu-ți face tu iluzii!) drept instrumente ale globalizăruii, ale distrugerii națiunilor și religiilor, pentru îndobitocirrea, îmbolnăvirea , sterilizarea și reducerea treptată a populației planete. Contribuie la treaba asta și alți factori tăcuți, cum ar fi vaccinurile, medicamentele și alimentele care otrăvesc lent și dau dependență, drogurile, aparaturile cu radiații electromagnetice care produc cancere, între care telefonia 5% este dea-dreptul devastatoare! Plus îndobitocirea prin propagandă. Dacă nu înțelegi lucrurile astea ești un analfabet feroce! Păcat de cei 18 ani de școală pe care zici că-i ai dintr-o perioadă când la școală se mai învăța și ceva carte! Argumentele tale sunt și ele valide, Victoraș, dar mărunte și neesențiale. Sunt precum coșurile adolescentine pe un organism distrus de cancer!

21 octombrie 2019 12:23

Victor....@ @Victor 21 octombrie 2019 1:21 În consecință ....Du-te Dracului cu Soroșismul tău cu tot și cu Oculta Mondială....Cînd noi suntem conduși de proști și de hoți mă iei cu Soroș al tău și cu Oculta Mondială....Cînd ”răul” este în Palatul Victoriei și-n Palatul Parlamentului !!!....M-ați înebunit toți cu Securismul vostru ...Cînd un Dobitoc oprește avioanele Tarom la sol să nu se voteze Moțiunea de Cenzură....vina a fost a lui Soroș și a Securității ???....Mai dați-vă dracu cu Soroș al vostru, cu Securitatea voastră (după 30 de ani de la Revoluție), cu Statu Paralel al vostru și cu Nazismul vostru ( după aproape 70 de la Ultimul Război Mondial)....

21 octombrie 2019 8:03

@Victor Victoraș, după capul tău de nou născut bătrâior, dacă Marx a murit hă-hăt demult, comunismul nici n-a mai avut loc! Nu-i așa? La fel, dacă mâine sau poimâne dispare Soros de pe planetă, neomarxismul dispare de la sine! Nu, băiatule, Soros nu este decât un trepăduș îmbogțit în rele al marilor păpușari din Oculta Mondială ai istoriei, care se folosesc de proști pentru a instaura mai ușor așa numita Nouă Ordine Mondială, prin care, cu ajutorul unui guvern unic, vor să stăpânească întreaga lume și să depopuleze planeta.. Dar e prea complicat pentru tine să înțelegi lumea la acest nivel. Tu îți îndeplinești rolul de răspândac al ideilor ce-ți sunt plantate în cap de propaganda securist-soroșistă și cu asta basta.

21 octombrie 2019 1:21

Victor...@ @Victor Domnule, ați luat-o razna de tot cu Soroș ăsta...Și dacă ar muri Soroș mîine tot ne-ați prosti cu influiența negativă în Romănia a boșorogului ăstuia.... Pînă la ăsta cred că ști că PSD-ismul și ca FSN-ul și ca PSDR-ul au guvernat vreo 22 de ani din 30 de ani în țara asta....Și-ncepînd cu Petre Roman cu ”industria romănească este un morman de fiare vechi” și rechinii au luat-o ”mota-mo” adică au tăiat tot ce s-a putut și fierul vechi a fost exportat în Turcia....Mi-l aduc aminte pe Iliescu ce-a chemat minerii să ne bată studenții cu șufe metalice direct în Universitate....Lucru de la care s-a inspirat și multiubitul tău Dragnea cînd pe 10 August 2018 a premeditat, regizat și ordonat cu pupila sa Carmen Dan bătuta cu pulanul jandarmerist numai la cap și gazarea la întîmplare a copiilor, tinerilor, bătrînilor și femeilor în Piața Victoriei....Să nu vă mai aduc aminte de PSD-istul Adrian Năstase ce ca Prim-ministru a ”măritat” Petromul cu tot cu hidrocarburile subsolului către austrieci....iar Sidexul Gălățean cu 4 furnale și 2000 de muncitori l-a dat pe cîteva monede către Mital (indianul englez) de acum a rămas doar un furnal cu vreo 400 de siderurgiști....Țeapa cu Becktelul cu autostrada Transilvania ți-o reamintești ?...Și pentru ce ?....pentru niște comisioane și geamuri termopane....Nici nu vreau să-ți zic de iubitul tău Dragnea cu Belina, cu Tel Drum-ul, cu Hotelul Turiss cu Salcia....Hoții peste hoții !....Era în stare să fure tot Teleormanul....Așa că mai scutiți-mă cu Soroș că ar fi la baza răului din Romănia....Răul l-au creat cei ce în 22 de ani au jumulit țara asta și au prostit poporul ei:...Și nu că în celalți 8 ani ar fi fost altfel...

20 octombrie 2019 22:05

@Victor Nene Victore, dacă ai 62 de ani înseamnă că la „loviluție” aveai 32, deci ar trebui să știi că in timp ce Ceaușescu încă mai cuvânta către țară, chiar la București se negocia în draci cu partea sovietică, pe linie de partid, de armătă și de Securitate, debarcarea și mierlirea „marelui cârmaci”. Iar asta, nota bene, cu înalta binecuvântare americană... Ar trebui să știi, de asemena, că în primul avion care a aterizat la București după 22 decembrie 1989 s-a aflat George Soros, care a fost întâmpinat la Otopeni de către Silviu Brucan, care i l-a prezentat pe Ion Iliescu și l-a condus ulterior și la sediul Grupului pentru Dialog Social, unde s-au pus bazele soroșismului în România. Încet-încet s-au pus și bazele distrugerii economiei românești, învățământului și identității nationale. În fond, ale preluării controlului total asupra României prin așa zisa privatizare pe un dolar, acapararea întregului sistem bancar, prin dezintegrarea armatei și, practic, renunțarea la suveranitatea națională! În baza acestor politici, rezerva valutară a României, în proporție de 3 sferturi. a luat drumul spre SUA în schimbul unor bonuri de tezaur fantomatice și al unei dobânzi infinitezimale, iar aurul a luat calea Londrei fără niciun fel de dobânzi! Plus cedarea aproape pe nimic către capitalul străin a resurselor minerale.ale țării. Acestea sunt, nene Victore, doar câteva dintre cauzele DE FOND ale dezastrului descris de tine, Clasa politică românească, în totalitatea sa, are și ea partea sa de vină. PSD-ul, prin sărmanul Dracne a încercat să mai recupereze câte ceva, dar s-a văzut ce înseamnă azi facerea de bine! Spălații pe creieri se arată însă, din păcate, tot mai convinși că soluția ar fi și mai umila înhămare la jug. Asta e. Așa ne-am educat copii, așa ne trebuie!

20 octombrie 2019 20:19

Victor....@ @Victor.....20 octombrie 2019 12:52..... Domnule, greșești mult de tot !!!....în primul rînd Victoraș de pe feisbuci este un ”Victoroi” de 62 de ani cu 18 ani de școală în Romănia....Și-ți recunosc stilul de Activist pregătit la Ștefan Gheorghiu....După alde voi ăștia sunt așa de mulți Securiști în Romănia de ”dau pe dinafara țării”....Adică să acept ca Romănia să fie marginalizată în Lume fiind scoasă din Consiliul de Securitate al ONU că o ”Prostă a Romăniei” (Oprișan, Baronul PSD-ist a inițiat căutarea asta pe Google primul) s-a apucat fără nici o noimă să se laude evreilor americani la Washington că ”Guvernul ei mută ambasada in Israel” încălcînd toate deciziile prealabile ONU și UE....cînd noi în toată istoria noastră am avut o poziție echidistantă cu ambele părți din conflict....Sau mai recent cînd a propus-o pe prietena de shoppind de la Bruxelles, Rovana Plumb pentru Comisar European și a fost rejectată din prima de Comisia JURI bă-i ”puțea” dosarul iar apoi ce-a făcut ”Proasta Romăniei”, l-a propus pe Dan Nica,un alt șpăgar renumit din Clanul PSD-ist dînd ”chix” și cu ăsta....Romănia riscînd acum să piardă poziția de Comisar în Comisia Europeană....Și dumneata și alții ca tine ați vrea să ne astupați gura....să tăcem....Eu n-am să tac niciodată că nenorocitul ăsta de PSD-ism a sărăcit țara ( 32 % din popor trăiește sub limita subzistenței, cca 800 000 de copiii se duc nemîncați seara la somn), a needucat voit tinerele generații ( 40 % din absolvenți sunt analfabeți funcționali iar din 5 copiii intrați la scoală în clasa 1-a mai termină doar 3 copiii liceul, restul abandonînd școala, au distrus învățămîntul industrial și profesional încurajînd cu Abramburica lor Fabricile de Diplome) și s-au preocupat doar de Baronism, Nepotism și Hoțism !!!....

20 octombrie 2019 18:01

Pute Dar Orban ainteles ca totule in regulla ,sa fie chiar asa de tantalau sa o intreaca pe Dancila si asa fler a avut dl pres.

20 octombrie 2019 12:59

@Victor Victoraș dragă, toată postarea ta e o înșiruire de locuri comune despre care habar nu ai ce înseamnâ! Repeți aceleași și aceleași inepții, aceleași formulări fără fond aglomerate fără noimă. Probabil ești foarte tânăr și-ți pescuiești ideile din titlurile de pe feisbuci. Cred că ești, totuși, un băiat de bună credință, dar nu ai nici experiența de viață și nici cunoștințele politice, istorice și de altă natură ca să te arunci în cujetări despre viață și mersul lumii. Să-ți dau un exemplu de inadecvare la subiect și la temă. Invoci învățăturile lui Stalin despre necesitatea de a-ți crea un inamic. Păi chiar așa face Iohannis față de Dracne și Veorica. După ce l-a băgat pe Dracne în pușcărie, s-a trezit fără inamic și s-a aruncat asupra Veoricăi. Cum aceasta nu avea Tel Drumuri sau alți scheleți în debara, haidamacii securiști au lansat tema falsă că ar fi proastă. Și dă-i și luptă cu „proasta nației”! După ce a doborât-o și pe Veorica prin poțiunea lăbărară, a rămas iarăși fără inamic și, precum croitorașul cel viteaz, a trâmbițat pentru „războiul împotriva PSD”, care nu-i oferă marelui NIMIC cotrocean „gubiernul mieu” la cheie. Aș putea, Victoraș, să-ți demontez toată avalanșa de afirmații fără acoperire pe care le tot rulezi, dar zău că mi-aș pierde timpul să cânt o simfonie la urechea unui surd. Prin urmare, crezi ce vrei și să fii sănătos! Până una-alta, ține minte însă că „a-ți confiscat patriotismul” se scrie, totuși, cu AȚI, nu cu A-ȚI...

20 octombrie 2019 12:52

Victor...@ @Victor 20 octombrie 2019 10:14 Da, domnule știu că ai dreptate !....Atît ai învățat de la PSD-iști....Că ”Inamicii publici” din care cauză sunt nerealizărilor impotente ale guvernărilor și hoțiile PSD-ismului sunt Soroșisti, #Rezistaci, Haștagiști, Masoni, Securiști, Corporatiști, StatParalel-iști, Binomiști, BNR-iști, Sufrageriști, Naziști....și tot ce-i mai rău, Ne-Patriotic și Ne-Romănesc ....”. Asta-i învățătura de la Stalin ”Trebuie să ai mereu un inamic, dacă nu-l ai, creiază-l !”...Ce-mi place mie la voi este că ”a-ți confiscat Patriotismul” adicătelea de ești Ne-PSD-ișt nu ești Patriot ?...PSD-iștii-”patrioții pulii” de țin avioanele TAROM la sol să nu ajungă Parlamentarii Opoziției la Moțiunea de Cezură....„Luptă pentru fiecare romăn !”....Luptă pe Dracu !...Luptă pentru buzunarele, conturile, privilegiile și nepotismul lor ...și-s în stare de orice ”patriotism” de-al lor !....Că s-au dus și ”Patrioți în Europa !” pe 10 000 Euro/venit lunar....

20 octombrie 2019 10:38

@Victor Victoraș, îți jur că în 2014 mi-a trecut os prin os, timp de 6 ore și jumătate, în fața consulatului din Strasbourg ca să-l votez pe Iohannis, care s-a dovedit apoi o uriașă dezamăgire. Și ca intelect, dar mai ales din punct de vedere al caracterului, al onestității și al patriotismului. Pe voi vă amăgește propaganda securistă că ați fi 40% din electorat. O să vedem câți râmâneți după turul al doilea, deși cum a spus nemuritorul Stalin, nu contează câți și cine votează, ci cine „numără” voturile! Din păcate le numără securiștii și s-a văzut la europarlamentare cât de currect le-au votat, mai ales că Dracne, că să fiți voi mulțumiți și îngăduitori cu procesul său, a renunțat la numărătoarea paralelă. Acum va fi însă una la sânge, iar „Sufrageria” va fi și ea mai greu de pus la cale. Și chiar dacă se dovedește că numărul spălaților pe creier de propaganda soroșist-securistă este într-adevăr în jur de 40%, să știi că numărul inteligenților, cunoscători de istorie, de doctrine politice, filozofie, psiho-sociologie și gnoseologie (cunoaștere umană, în general) sunt în mod natural mai puțini de 10%. Rămâne să vedem cum stă poporul român cu bunul simț și cu buna judecată în funcție de experiența electorală mai recentă sau mai veche. Te asigur însă că după încă un an cu un Iohannis garnisit și cu „gubiernul mieu”, mulți votanți zăbăuci își vor mușca pumnii de oftică pentru faptul că au uitat prea ușor de experiența Basescu+PDL. Să fiți sănătoși și să luați aminte!

20 octombrie 2019 10:14

Sandu Presedinte????? Dusman al ROMANILOR si a ROMANIEI. Doar stim ca fiind primar la Sibiu nu ai primit in audienta nici un ROMAN,toti au fost trimisi la viceprimari. Pardon,ai discutat doar cu cei care te-au ajutat sa faci excrocherii

20 octombrie 2019 9:51

Victor....@ @Victor 20 octombrie 2019 2:29... Băi, să știi că ai dreptate !....Noi toți romănii ăștia în proporție de peste 40 % (ca în sondaje) ce îl votăm în primul tur la Prezidențiale din nou pe Iohannis suntem cu toții ”securiști, proști și trădători de țară și popor” iar voi, alde ăștilalți de nici 10 % ce-o veți vota-o pe ”Inteligenta și Multpregătita” Dăncilă (reținută de Google ca ”Proasta Romăniei”) sunteți ”patrioți, inteligenți, buni romăni și ne-securiști”.....

20 octombrie 2019 7:45

Ecce Kurrupt Klaussfinkter Wurst Johannis a schimbat scutecul după ce a făcut treaba bună...

20 octombrie 2019 2:51

@Victor Măh Victoraș Securescu, văz că sub o mulțime de nume neaoșe, masculine și feminine o ții gaia-mațu cu „Proasta României” și cu păcatele mai mari sau mai mici, unele, nu puține inventate ale pizdacilor. Mă rog, cine muncește mai și greșește și este foarte bine că se egzistă și o opoziție care să-i cenzureze la sânge pe pizdaci. Nu sunt însă în regulă calomniile gratuite, injuriile grosolane și minciunile ordinare. Ținând însă cont că mai sunt și tot felul de frustrați pe lume și de inși invidioși și lacomi, hai să zicem că încearcă și ei să ajungă la ciolan după o prea lungă secetă. Măh, dar să spui despre herr Iohannis că nu este prost și că „ar fi agreat în Cancelariile Străine (majusculele trădând o slugărnicie extremă!) de Maimarii Lumii” (iarăși!) ecce prea de tot idiotule! Păi nu „Herr-ul” tău dădea cu mucii în fasole cu acel „GHINION!” într-un interviu memorabil despre „cășile” sale? Nu el s-a făcut de căcat cu acte false în justiție? Nu el este cel care ne sfidează cu vacanțele sale lungi și dese, cu „simțitul confortabil” Cotroceni, cu bugetele an de an mai nesimțite pentru sine și pentru ortacii securiști? Nu el sfidează Constituția și învrăjbește românii între ei? Nu silabisește el limba română și ridică munți de rumeguș al limbajului de lemn? Nu herr Iohannis se mira că Ponta a așteptat „să moară oameni” ca să demisioneze după tragedia de la Colectiv, ca o recunoaștere involuntară că aceasta fuesese plănuită? Nu tot herr prezident tocmai ce a înjurat, la Bruxelles, Franța crezând că se referă la finlanda?! Sunt oare toate astea cușer, Securescule?!

20 octombrie 2019 2:29

SUPERSASU Băăăă, @SUPERSASU-le, înscrie-te în clasa 0 (zero), învață limba română și-apoi, mai vedem, da? Că nu pari un idiot irecuperabil, zău! Că uite cum te exprimași:„Ai dreptate! Tu si ceilalti care va opuneti cu indarjire lui Iohannis, nu sunteti prosti - aia gresesc din prostie, dar isi mai pot reveni- pe cand voi sunteti niste tampiti si n-aveti nicio sansa sa va reveniti.” Păi, e frumos, bă, să nu folosești diacritice? Uite cum trebuia să scrii, infantilule: „Ai dreptate! Tu si (șI) ceilalti (ceilalți) care va (vă) opuneti (opuneți) cu indarjire (îndârjire) lui Iohannis, nu sunteti (sunteți) prosti (proști)- aia (ăia) gresesc (greșesc) din prostie, dar isi (își) mai pot reveni- pe cand (când)voi sunteti (sunteți) niste (niște) tampiti (tâmpiți) si (și) n-aveti (n-aveți)nicio sansa (șansă) sa (să) va (vă) reveniti (reveniți). Consecință și concluzie: ești un retardat, da? Succes la școală!

19 octombrie 2019 23:44

SUPERSASU Victor....@ SUPERSASU…. Aiurezi, hei! Nu mai consuma alcoolice și nu mai trece strada pe locuri nemarcate, că dovedești ceva-ceva, nu ți se pare? În textul meu era vorba despre cu totul altceva…

19 octombrie 2019 23:21

Sylvester Zugrav Este o mare greseala ca Domnul Presedinte Iohannis sa numeasca pe Ludovic Orban ca prim-ministru. Presedintele sa nu uite ca este vorba despre Romania in primul rind si, ca atare, ca prim-ministru trebuie sa fie ales un roman cu dragoste pentru tara!

19 octombrie 2019 18:08

@SUPERSASU Ai dreptate! Tu si ceilalti care va opuneti cu indarjire lui Iohannis, nu sunteti prosti - aia gresesc din prostie, dar isi mai pot reveni- pe cand voi sunteti niste tampiti si n-aveti nicio sansa sa va reveniti.

19 octombrie 2019 17:08

Victor....@ SUPERSASU.... Eu zic să fie votată Madam Dăncilă că tot îi zic chiar PSD-iști de ai ei ”Proasta Romăniei” !!!.....Și acestă ”Proasta Romăniei” mai are și tupeul de se visează Președinta Țării !.....Chiar am înebunit cu toții în țara asta să votăm o Habarnistă și Pafaristă ce a făcut la Extern numai rău Romăniei...Amintește-ți mutarea ambasadei în Israel ce a scos Romănia la ONU din Consiliul de Securitate....Aminește-ți de propunerea pentru Comisari European al Rovanei Plumb și Dan Nica, doi corupți cărora le ”puțeau” dosarele de la o poștă de a apărut negativ Romănia pe toate Agențiile de Știri Internaționale...Și cu întîrzierea asta riscăm să pierdem noi romănii poziția de Comisar European....Amintește-ți eșecul vizitei sale în SUA cînd Vicepreședintele american a refuzat întîlnirea cu ea iar Regele Iordaniei pur și simplu a fugit de ea !....Cît de alienat mintal să fi și să votezi ”Proasta Romăniei” ca viitor Președinte al Romăniei ???....Despre ”Herr” poți spune orice dar nu că este prost și că n-ar fi agreat în Cancelariile Străine de Maimarii Lumii....

19 octombrie 2019 17:02

SUPERSASU „președintele vine personal să stea de vorbă cu liberalii și să pună la cale o nouă strategie”…, felicitări, herru!e, ești măreț în optimismul aiurea. Ce strategie? Îi vei lua cu urzica la fund, sau le vei promite - ce? Ehe, s-au dus vremurile… Eventual alegeri anticipate - pe care le veți pierde cu succes. Vezi, herrule? Dacă nu bălăcăreai PSD-ul cu atâta ură, ură pe care ai demonstrat-o și față de toți românii pe toată perioada mandatului tău - ehe! - poate altfel ar fi totul, pe când așa… O nouă strategie?!? Hai, herrule, ce naiba? Ne crezi proști în continuare?

19 octombrie 2019 15:56

Mirela Dacă Guvernul „Orban” cade la primul tur de votare sigur la al 2-lea turindiferent cine va fi Prim-ministru vor vota cu ochii închiși majorittatea parlamentarilor....Nici nu va mai conta Linia Partidului oricare ar fi el !!!....Vor fi toți ”pe Persoană Fizică”,,,,Că n-or fi proști să dea cu piciorul la Nesimțitul Salariu (pentru care să muncești 4 zile pe săptămînă și maxim 6 ore într-o zi) ,să renunțe la mașina de serviciu și biroul parlamentar din teritoriu, la atîta bănet și căcălău de privilegii, la viitoarele Pensii Speciale, la Cameră de Hotel ”5 Stele” în București, la Restaurantul cu cele mai mici prețuri din țară dar cu Mîncare de Lux de la Sediul Parlamentului, la Bilete la ”First Class” în deplasările în străinătate că este nevoie sau în...vacanțe pe banii statului....Și mulți dintre ei au în spate Nepotismul ....neveste, fii și fice, nepoți și amantele în poziții bine plătite ca Bugetari în Instituțiile Statului...Totul pentru un an de zile ?!?....Așa că oricine tot va fi viitorul Prim-ministru și PNL-ul la Guvernare !!!...Ce este rău că dacă se întîrzie mult Madam Dăncilă va vinde și candelabrele de porțelan din Parlamentul Victoriei să se distribuie și ultimile fonduri Baronilor PSD -iști din teritoriu !!!.,.Deja aplică metoda ”După noi, Potopul !”...adică ”pîrjolește cîmpurile, otrăvește fîntînile !...”, și-ș numește apropiații în funcții călduțe pe bani mulți pe posturi în străinătate....