Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Veste cruntă pentru Liviu Dragnea. Se rupe coaliția. Șeful PSD nu mai are scăpare. Este un cutremur imens pe scena politică ceea ce va duce la o situație alarmantă pentru putere. Nu va mai avea majoritate în Parlament, iar legile nu vor mai putea trece fără negocieri extrem de dure.

Șoc total pe scena politică înaintea alegerilor europalrmanetare și a referenduului pe justiție. Cei de la UDMR vor să rupă protocolul de colaborare parlamentară cu PSD-ALDE. Decizia ar veni în urma escaladării scandalului legat de cimitirul de la Valea Uzului. UDMR rupe protocolul cu PSD după europarlamentare. Liderii Uniunii sunt nemulțumiți că înțelegeri punctuale nu au fost îndeplinite, iar colaborarea cu social-democrații a nemulțumit comunitatea, afectând potențialul electoral al UDMR în mod serios. Potrivit analizelor interne, este posibil ca Uniunea să nu obțină 5% la alegerile europarlamentare

Integral pe Capital



Comentarii

Nervocalmin Toată lumea știe Dragnea in pușcărie. Gata greule ți se taie macaroana, te așteaptă Mazăre zice că ți-a făcut patul.

24 mai 2019 22:44

EU Domnule Tarcea Nicolae, m-am uitat pe "paginile dumitale" de la Facebook si am constatat ca desi esti sibian, adica roman ardelean, esti un inversunat "lupatator" impotriva unei bune convetuiri dintre romanii majoritari si minoritatile celelalte, destul de multe si e bine ca-i asa. De fapt "lupta" matale se duce impotriva concetateanului Iohannis. Unde pui mana pe vreun aricol, vreo poza denigratoare, tusti cu ea pe pagina Facebook. Citind unele dintre ele am constatat ca marea "batalie" cu hitleristul Iohannis este de fapt o "nedreptate" pe care o considera legionarii care li s-a facut (ce or mai ramas dintre ei) prin legea 217/2015 in comparatie cu Grupul Etnic German care a fost desfiintat si al carui urmas il vezi matale, si altii ca matale, pe Iohannis. Chiar daca GEG a fost o organizatie hitlerista, cum ii ziceti voi, fii convins ca cei care au facut parte din ea au sters-o din Romania cu mult inaintea Procesului de la Nurnberg. Faptul ca Iohannis a ramas in Romania este o dovada ca n-a avut ( nici n-avea cum ca nu era nascut atunci . S-a nascut in 1959) nicio treaba cu GEG, el, dar si familia lui. Pe legionari i-a rezolvat Carol al II-lea. Un singur lucru e bun pe paginile matale si anume ala cu pensiile speciale. Aici aveti dreptate: " se dau pensii speciale pentru hoti, iar cei care au muncit au pensii mici". Din pacate cei mai multi care fac comentarii pe paginile matale sunt analfabeti. E trist! Foarte trist sa ai Facebook si sa nu stii scrie corect romaneste.

24 mai 2019 14:53

@ a lu` pigus Nu s-a rupt nimic doar tie ti se va rupe limba de cat aisuptpula, imbecilule.

24 mai 2019 13:55

a lu` pigus NU SE RUPE NIMIC !!! DOAR MIE MI SE RUPE DE SOROSISTI, HASTAGISTI & co . ALUPIGUS LA TOTI FARA DISCRIMINARE

24 mai 2019 12:11

Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel...și cum o mai vrea Dragnea să-mi zică MADAM DĂNCILĂ, DACĂ DRAGNEA NU INTRĂ LUNI 27 Mai LA PUȘCĂRIE ÎȚI V-A RUPE GÎTUL !.... Ca lui Grindeanu și Tudose...Deja ți-a dat Cartonaș Galben !....Așa că Dragi Romăni vedeți cît de importante sunt aceste Alegeri si acest Referendum....Mergeți și votați căci pînă și cele 5 Judecătoare de la ÎCCJ de la Apelul lui Dragnea așteaptă verdictul votului de frică să nu-și piardă PENSIA SPECIALĂ....Că aici le ^lovește^ Codrin Ștefănescu și Gașca lui de Interlopi Mafioți....La PENSIA SPECIALĂ.....Cei ce produc mulți bani la Bugetul țării ARDELENII, BĂNĂȚENII, BIHORENII, BUCUREȘTENII, MARAMUREȘENII.....MERGEȚI ȘI VOTAȚI ....SĂ NU VĂ MAI DIJMUIASCĂ DRAGNEA BANII....SĂ VĂ TAIE BUGETELE MARILOR ORAȘE ȘI SĂ DEA LA SUBVENȚIA PARTIDELOR, LA PENSII SPECIALE, SALARII NESIMȚITE, AUTOSTRADA ^SUDULUI^ (adica București-Alexandria....) iar Dăncilă să-și facă pod peste Dunăre la Zimnicea...CEI ACTIVI CU JOBURI CHINUITOARE NU LĂSAȚI ASISTAȚII SOCIALI ȘI PENSIONARII SĂ VĂ HOTĂRASCĂ SOARTA.......MERGEȚI ȘI APĂRAȚI-VĂ MUNCA ȘI SUDOAREA MUNCII VOASTRE DE HOȚII Mitici RĂGĂȚENI....

24 mai 2019 11:37

Florin Bilei Consemnul nostru e EURO-poolla în cioc / în kurdistan - în felul acesta (ingenios si simplu, n.m.) ne diferentiem de dusman si ne si recunoastem mai usor între noi!

23 mai 2019 23:34

PEDEPSE ASPRE PTR HOTI SI CONFISCAREA AVERILOR FURATE: Toti bulangii LGBT-ORL-PLUS-USR sunt chemati sa iasa pe strazi (în chilotzi la metrou, n.m.) sa absoarba EURO-urina & sa ciordeasca HOMO-copii ca sa-i "înfieze"!

23 mai 2019 23:30

OM ONEST: Daca PSD-u' fukcea autostrazi, atuncea io ma duceam repede sa ma dau pe ele prin "europa", ca sa jung mai repede la ALDI sa-mi cumpar si io o EURO-poolla de ECO-plastic pe post de ciubuc!

23 mai 2019 23:26

Gabriel Zamfirescu-Popizdescu (capitalizdu' lu' EURO-polla, n.m.) Precizez ca practic, în "articolul" meu este vorba despre finala ultimativa a "loviturii finale" a terminarii sfârsitului încheierii. Cu respect, CZ & "redactia"-poollii

23 mai 2019 23:22

Marius Asta face PSD, da ungurilor și luna de pe cer să poată fura in continuare. Acum ungurii aveau pretenții să meargă și ei în Europa sa ne reprezinte pe noi românii. Asta înseamnă nepăsarea voastră când vine vorba de vot și apoi va văitați că e rău în țară. IEȘIȚI LA VOT.

23 mai 2019 23:00

Mihai Popescu și mai lăsați-l draku in pace pe Radu Mazăre, că el era PSD-ist de sanchi!

23 mai 2019 22:27

PEDEPSE ASPRE PTR HOTI SI CONFISCAREA AVERILOR FURATE: Toti ii vedem, toti ii stim ca-s HOTI si putrezi de bogati din furaciuni, si, nu pot sa-nteleg! Cum de mai sunt printre noi unii care sa le tina partea HOTILOR gen Mazare! DRACnea, tariceanu, valcov, udrea, bica… etc. Noi care n-am furat, nu suntem HOTI, si suntem multi, multi corecti si cinstiti in tara asta, noi trebe sa cerem pedepse mari si aspre care sa-i descurajeze pe toti HOTII astia care ne rad in nas! Ne fura, merg putin la puscarie ca sa le legalizeze HOTIA si… iar calare pe tara si pe noi! PE 26 MAI votam impotriva HOTIEI si a HOTILOR! Dam cu toti HOTII de pamant!

23 mai 2019 21:16

OM ONEST: Politicienii unei tari sunt oglinda poporului. Noi suntem principalii vinovati, noi i-am votat sau nu ne-am prezentat la vot, noi le-am inghitit minciunile si hotiile lor. Noi suntem cei care ne lasam manipulati de ei. De ce platim noi fara a avea vreo vina datoriile facute si furate de toti criminalii economici, mana-n mana cu hotii din politica???????? Dacă românii vor răspunde cu ”DA” la întrebările de la referendum, ofensiva PSD împotriva justiției va fi stopată cu adevărat! De aceea, este crucial să mergem la vot pe 26 mai. Un vot pentru ”DA” echivalează cu un vot pentru egalitate în fața legii a tuturor Romanilor. Prima întrebare - sunteți de acord să se interzică amnistia și grațierea pentru corupți? RASPUNDEM: DA. A doua întrebare - sunteți de acord să se interzică ordonanțele de urgență în domeniul justiției? RASPUNDEM: DA.

23 mai 2019 21:10

analistu` perfect Majoritatea in Parlament a existat, exista si va exista ! Garantat !!!

23 mai 2019 19:04

pedelistul ...liberal Oricum, noi votam PSD !!! Si....BOICOTAM LA REFEREBDUMUL SASULUI !!!

23 mai 2019 18:09

@Bilei Nu-i adevarat ce spui tu. Pot sa se certe pana-si scot ochii. Problema e ca ECONOMIA n-are nicio treaba cu dobitocii care conduc tara. Ea isi vede de treaba. Nu-i meritul lor ca merge mai bine sau mai prost. Dupa cum conduc pizdeii ar trebui sa fie la pamant, dar nu-i tocmai asa pentru ca exista multinationalele care nu se conduc din Romania. Un singur lucru ar merge rau: absortia de fonduri europene, care nici cu pizdeii n-a mers prea grozav, dar nici cu cei ai lui Basescu.

23 mai 2019 17:48

@23 mai 2019 17:03 v si Kuminecaturile Gemene, alias Ecce Kurrupt, alias Paulus Gaoz Rupt nu-i una si aceeasi imbecilitate. Sunt doi tampiti, evident, numai ca in timp ce primul este un vechi bolsevic al doilea este numai poponar imbecil. In gura lui este mereu curul pisda si bubele ......creste-i-ar pe limba toate cele despre care vorbeste (scrie).

23 mai 2019 17:43

Kuminecaturile Gemene, alias Ecce Kurrupt, alias Paulus Gaoz Rupt v, faci un serviciu extraordinar opozitiei prin postările tale mustind de imbecilitate.

23 mai 2019 17:03

Gramaticus "S-a rupt" si "se va rupe" nu sunt exprimări echivalente! Este doar (încă) o încercare și tot ordinară, de manipulare. De parcă ar mai citi cineva Capitalul...

23 mai 2019 17:02

Ecce Kurrupt PSD a coborat la 21%. Am luat-o intre buci pana am reusit!

23 mai 2019 17:01

v "Extraordinar, fenofantastic, etc" ca se rupe coalitia. Acuma inainte de alegeri, toti ziaristii nu stiu ce titluri mai grozave sa puna sa aibe si ei cititori. Sint "predictii" ca la Mama Omida. Asteptati linistiti rezultatul alegerilor, ca politicienii din virfurile partidelor fac ce vor.

23 mai 2019 16:41

Ecce Kurrupt Cutremur imens în haznaua opoponarilor din opopoziție. Căcănarii disperați se screm atât de tare încât ceva s-a rupt... Analiștii tocmai puneau unguent pe arianusul multilateral colorat al lui Klaussfinkter Wurst Johannis când un hemoroid umflat peste măsură a plesnit... Veste cruntă, șoc total... Potrivit analizelor interne, eurovizionarii s-a făcut de căcat.

23 mai 2019 16:41