Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Călin Popescu Tăriceanu, președinte al ALDE, a vizitat joi Satu Mare pentru a fi alături de doi membri din conducerea centrală a partidului, de vicepreședintele Andrei Gerea și de secretarul general Daniel Chițoiu. Tăriceanu a prezentat cu această ocazie sătmărenilor lista candidaților liberal-democrați în alegerile europarlamentare.

Liderii centrali ai ALDE alături de președintele organizației județene, Ovidiu Silaghi, au vizitat mai întâi fabrica de mobilă „Ardudana” din orașul Ardud. După această vizită liderii ALDE au susținut o conferință de presă în care au vorbit despre obiectivele majore care vor fi prioritatea viitorilor europarlamentari ALDE, informează satmareanul.net.

Integral pe Evenimentul Zilei



Comentarii

analistu` perfect Da`...ai cui sa fie ? Pt ca au "aparut" cu o..foarte mare cheltuiala dintr-un neant aparent, unde vor si disparea ! Exact...la fel cum au aparut !

17 mai 2019 10:19

Tariceanu grecoteiu imputit Mars inapoi in tigania ta din Grecia penalule!

17 mai 2019 9:00

OM ONEST: Hai siktir sluga ordinara! L-ai slujit pe patriciu si-ai tradat tara, ai furat odata cu hotul ala avutia tarii! La doar cateva luni dupa ce tu, loaza ordinara, i-ai facut cadou Rafinaria Petromidia, patriciu a devenit miliardar in dolari. Primul din tara. Romania nu a vazut si nu o sa mai vada un chior pe aceasta rafinarie care imbogateste acum un stat communist, Kazachstan in a carui proprietate a ajuns. Petromidia nu mai este a Romaniei care a construit-o cu atata truda ca sa traim toti mai bine si tu, un hot, ai dat-o de pomana, pe datorie! DNA mai functioneaza? Nu te intreaba nimeni de snatate impostorule!

16 mai 2019 23:52

COALITIA PENALILOR: PSDRACNEA & ALDETARICEANU ,,PSD-ALDE nu mai pot invoca legitimitatea alegerilor cat timp nimic din ceea ce au promis nu pun in practica, in timp ce singura lor preocupare este sa distruga Justitia, ceea ce nu au spus in campanie, deci nu a fost mandatat de electorat. Grupul de penali care conduce Romania va incerca sa demonizeze Europa si sa ne indeparteze de ea. Ajutat de instrumentele sale de propaganda DCNEWS, antenna 3 Romania Tv,,etc, va minti si va manipula, asa cum a manipulat in privinta acordului primit de Tudorel Toader de la Comisia de la Venetia in privinta OUG 92. Indiferent ce vor inventa, indiferent ce vor toca, adevarul este ca Parlamentul European, Comisia Europeana, UE in ansamblul sau si Comisia de la Venetia pun la colt Guvernul Romaniei pentru a proteja Romania de actiunile ticaloase ale acestuia. Nu Romania este vizata, ci cei care o conduc."

16 mai 2019 23:42

Fara HOTIE ajungem departe! Politicienii unei tari sunt oglinda poporului. Noi suntem principalii vinovati, noi i-am votat sau nu ne-am prezentat la vot, noi le-am inghitit minciunile si hotiile lor. Noi suntem cei care ne lasam manipulati de ei. De ce platim noi fara a avea vreo vina datoriile facute si furate de toti hotii mana in mana cu hotii din politica???????? Dacă românii vor răspunde cu ”DA” la întrebările de la referendum, ofensiva PSD împotriva justiției va fi stopată cu adevărat! De aceea, este crucial să mergem la vot pe 26 mai. Un vot pentru ”DA” echivalează cu un vot pentru egalitate în fața legii a tuturor Romanilor. Prima întrebare - sunteți de acord să se interzică amnistia și grațierea pentru corupți? RASPUNDEM: DA. A doua întrebare - sunteți de acord să se interzică ordonanțele de urgență în domeniul justiției? RASPUNDEM: DA.

16 mai 2019 23:37

COALITIA PENALILOR: PSDRACNEA & ALDETARICEANU încearca sa biruie COALITIA euro-PENALILOR Juncker, Merkel, Micron, c.creatza, Moskowissii P. & Co.(-mplicii lor, n.m.) - voi cu cine tineti?!

16 mai 2019 23:19

Ion Vasile Asa ca io zic (si fuck, n.m.) sa sugem EURO-poolla cu abnegatie si daruire de sine si sa #REZIST!-am (ca sa nu ne ucida coruptzia în chilotzi lametrou, n.m.)!

16 mai 2019 23:15

Ion Vasile Asa ca io zic (si fuck, n.m.) sa sugem EURO-poolla cu abnegatie si daruire de sine si sa #REZIST!-am (ca sa nu ne ucida coruptzia în chilotzi lametrou, n.m.)!

16 mai 2019 23:15

Ion Vasile Toata tzara asta ce nu iubeste ALDE este securista....Dragnea te contrazice....el zice ca Pro-Romania ar fi formata din securisti....cand totzi acesti traseisti venitzi in partidul lui Ponta erau PSD-isti si se adunau la spritzuri la Hotelul Rin a lui Negoitza sa puna tzara la cale erau buni...patriotzi....acum sunt securisti....Taricene....totzi cei ce nu va iubesc sunt....Fascisti,Nazisti,Securisti,Rezistaci,Hashtagisti,Masoni,Corporatisti,Neomarxisti,din Statu Paralel....mi-a scapat vre-un apelativ ?....

16 mai 2019 18:07

Marius Ba infractorule îți este frica de USR că dacă ajunge la putere îți va tăia pensia specială și te va pune unde îți este locul. Și PSD și PNL are frica de USR. Ei nu au participat că voi la distrugerea tari de aceea lumea ii vor, de aceea a ajuns al treilea partid în România în câțiva ani. Ia uite-te la sondajul de mai jos, parca nu seamănă cu cele comandate de voi. HAI USR

16 mai 2019 17:53

v D-le Tariceanu securitate si continuatoarea ei SRI, are oameni infiltrati peste tot. Macar trebuia sa-i faceti cu toate "secretele" lor sa spuna ce servicii au, cam citi membrii au si citi avea securitatea inainte. Parca sint cam multi si se ocupa mai mult de persoanele din tara, decit de securitatea tarii.

16 mai 2019 17:05

Cat de bolnav mintal poti sa fii?! Sa cataloghezi niste oameni, care nu aveau, in medie, mai mutl de 20 - 23 de ani la Revolutia din '89 ca fiind securisti?! Apreciere venita din partea unora care, tocmai datorita varstei sau pozitiilor avute, este mult mai probabil sa fii colaborat cu Securitatea.

16 mai 2019 15:38

COALITIA PENALILOR: PSDRACNEA & ALDETARICEANU PSD-ALDE nu mai pot invoca legitimitatea alegerilor cat timp nimic din ceea ce au promis nu pun in practica, in timp ce singura lor preocupare este sa distruga Justitia, ceea ce nu au spus in campanie, deci nu a fost mandatat de electorat. Grupul de penali care conduce Romania va incerca sa demonizeze Europa si sa ne indeparteze de ea. Ajutat de instrumentele sale de propaganda DCNEWS, antenna 3 Romania Tv,,etc, va minti si va manipula, asa cum a manipulat in privinta acordului primit de Tudorel Toader de la Comisia de la Venetia in privinta OUG 92. Indiferent ce vor inventa, indiferent ce vor toca, adevarul este ca Parlamentul European, Comisia Europeana, UE in ansamblul sau si Comisia de la Venetia pun la colt Guvernul Romaniei pentru a proteja Romania de actiunile ticaloase ale acestuia. Nu Romania este vizata, ci cei care o conduc.

16 mai 2019 15:30