Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Președintele Klaus Iohannis a folosit un argument unic pentru respingerea formală, în scris, a celor trei miniștri propuși de PSD. Iohannis i-a scris premierului Viorica Dăncilă că Eugen Nicolicea, Oana Florea și Tit Liviu Brăiloiu ”nu dețin experiența necesară gestionării domeniului complex al fondurilor europene”.

Scrisorile integrale adresate de președintele Iohannis

Integral pe G4media.ro



Comentarii

@v Fii convins, mai dobitocle, ca-i mai destept decat tine. Pe tine te-am prins de nenumarate ori ca esti analfabet. A facut facut facultatea de Fizica la Cluj in anii aia cand din 10 absolventi de liceu facea doar unul facultate si nu din generatiile astea din care faci parte tu, generatii care-si trimit dosarul de inscriere prin posta, iar daca au bani fac 3-4 facultati, dar ei sunt saraci nu numai cu duhul, ci si cu mintea.

16 mai 2019 11:30

Klaus va fute in cur pe toti! Cel mai credibil presedinte care la avut Romania in istorie ,nu a fost comunist,nu minte ,nu este betivan..vorbeste 4 limbi ,are prestanta !

16 mai 2019 9:59

Ecce Kurrupt Întrebucerea ecce Klaussfinkter Wurst Johannis s-a beșit cu stropi de trei ori sau a folosit copy/paste?

15 mai 2019 19:16

murphystologu` Cum e lasat sa se descurce singur, sasu` o bilibicistrocizeaza ! Incepe, da`...nu mai isi aduce aminte ce a ...inceput ! Sas autist !!!

15 mai 2019 16:23

v "Asa repede, a rasuns Ghiiolbanis cu o neghiobie care-l caracterizeaza? El fiind foarte destept si se pricepe la toate, doar si-a pus faianta la una din case singur. Este drept ca la fizica la scoala citea ca si acuma lectiile.

15 mai 2019 15:49

Fara HOTIE ajungem departe! Dacă românii vor răspunde cu ”DA” la întrebările de la referendum, ofensiva PSD împotriva justiției va fi stopată cu adevărat! De aceea, este crucial să mergem la vot pe 26 mai. Un vot pentru ”DA” echivalează cu un vot pentru egalitate în fața legii a tuturor Romanilor. Prima întrebare - sunteți de acord să se interzică amnistia și grațierea pentru corupți? RASPUNDEM: DA. A doua întrebare - sunteți de acord să se interzică ordonanțele de urgență în domeniul justiției? RASPUNDEM: DA.

15 mai 2019 15:37

COALITIA PENALILOR: PSDRACNEA & ALDETARICEANU "Dragnea & Tăriceanu, PSD & ALDE trădează țara și românii pentru ca ei să nu ajungă la închisoare! Românii vor în Europa, dar grupul infracțional al lui Dragnea & Tăriceanu vrea să ne scoată din Europa!”

15 mai 2019 15:34

Varianta cea mai bună este Iohannis președinte si Kovesi ministru justiției , PLUS o majoritate parlamentara onesta care să anuleze toate magariile coruptilor. date in parlament sau in guvern și să recupereze tot ce s-a furat.

15 mai 2019 13:38

Al cui președinte o fi acest joiparșivmis că sigur președintele românilor nu poate fi.

15 mai 2019 13:35

Al cui președinte o fi acest joiparșivmis că sigur președintele românilor nu poate fi.

15 mai 2019 13:35

Al cui președinte o fi acest joiparșivmis că sigur președintele românilor nu poate fi.

15 mai 2019 13:35

Al cui președinte o fi acest joiparșivmis că sigur președintele românilor nu poate fi.

15 mai 2019 13:35

Al cui președinte o fi acest joiparșivmis că sigur președintele românilor nu poate fi.

15 mai 2019 13:35