Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

oRA 12.00: Mitingul s-a incheiat. "(...) Am venit astăzi să spunem tuturor românilor că şi noi contăm, că democraţia nu se negociază, că poporul a decis pe 11 decembrie, că poporul este suveran”, a declarat preşedintele PSD Dâmboviţa, senatorul Adrian Ţuţuianu, pe scena amplasată, în Piaţa Revoluţiei, din Târgovişte, în faţa a mii de participanţi.


Partidul Social Democrat, filiala Dâmboviţa, organizează sâmbătă, 25 februarie, la Târgovişte, un miting de susţinere a Guvernului Grindeanu. Preşedintele filialei judeţene, Adrian Ţuţuianu, cel care este şi preşedintele Comisiei de control a activităţii SRI din Parlament, a anunţat că la manifestarea ar urma să ajungă 10.000 de oameni.

UPDATE 10.15 În jur de 3.000 de simpatizanţi PSD au ajuns în piaţa din centrul oraşului Târgovişte. Pe scena din faţa lor au urcat lideri PSD precum Adrian Ţuţuianu, Rovana Plumb sau Titus Corlăţean. "Suntem astăzi aici noi, românii, noi, dâmboviţenii, pentru că vrem o Românie normală, pentru că vrem să ne apărăm votul din 11 decembrie şi pentru că vrem să susţinem Guvernul Grindeanu. Românii ştiu că noi vrem să guvernăm în folosul lor, de aceea ne-au dat încrederea şi ne-au dat votul lor pe 11 decembrie. Adversarii noştri politici, în loc să-şi recunaoscă înfrângerea, au vrut să distrugă PSD şi să distrugă speranţele de bunăstare ale poporului român. Noi ştim că România nu poate fi sufocată şi nici divizată. România nu poate să fie ameninţată, abuzată. România este vie şi demnă, asta demonstrăm noi astăzi aici. Am jurat cu mâna pe Biblie că vom apăra această ţară şi că vom aduce prosperitate în România. Ne-am angajat că vom reface tot ceea ce au stricat guvernările de dreapta şi tehnoicrate. Vom aduce bunăstarea în România. Noi vom fi cei care vom lupta la Buxelles pentru interesele românilor. Avem astăzi cea mai puternică echipă politică. Îl avem pe Liviu Dragnea, un lider cu viziune şi principii politice pe care le apără. Sorin Grindeanu, premierul care va aduce prosperitate în România", a spus Rovana Plumb în faţa manifestanţilor.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Moarte Psd-ului tu imputit de Craioveanu te ai vandut Psd-istilot pt cati -va lei

26 februarie 2017 19:07

Ce fel de capital de imagine poţi să aduni printr-o asemenea strategie în care aprinzi reflectoarele şi le îndrepţi spre eşecurile de care eşti responsabil? Spre acea Românie pe care chiar tu ai ținut-o în sărăcie şi subdezvoltare? “Ne-au dat bani”, “Ne-au mărit pensiile”, - cam așa și-au justificat oamenii strânși, sâmbătă, în Târgoviște, prezența lor la mitingul organizat de PSD Dâmbovița. În timp ce stăteau în ploaie să asculte discursuri despre nimic ale unor PSD-iști, ei țineau pancarte pe care scria ”Susținem Guvernul Grindeanu!”. Îl susțineau atât de tare încât nici nu au fost în stare să le spună jurnaliștilor un nume de ministru. La ora prânzului, șefii PSD s-au îndreptat spre limuzine pentru a se bucura de restul weekend-ului, în vreme ce votanții PSD au fost îmbarcaţi în autobuze şi trimişi înapoi în satele lor. b1..ro

26 februarie 2017 15:54

v Ba asta din Craiova, nu semnez cu C de la cacat ca ai venii tu repede sa-l maninci.

26 februarie 2017 15:40

Gheorghe Craioveanu @V.... de ce nu semnezi cu C....de la cacat? S.ar potrivi de minune.

26 februarie 2017 15:19

Mihai cine a dat bani pentru tiparirea pancartelor ? si tot nu am aflat cine a dat milionul de euro pentru intalnirea lui dragnea cu trump?

26 februarie 2017 14:52

CIUMA NEAGRA = IOHANIS=PNL=PDL=PD=USR=IOHANIST !!!! Au dat semnalul "adunarea"!!! Iohanisti trebuie sa-si apere ceea ce au furat !!!!

26 februarie 2017 14:20

plecat Problema Romaniei a fost ca mereu partidele majoritare au fost infiltrate de mafia neo-comunista si mereu este o lupta interna intre oamenii de bine si cei care vor revenirea la stilul de guvernare al anilor 90: adica oligarchie. Si aici vorbesc de toate partidele.Sper ca oamenii de bine sa lupte si sa curete partidele, sa putem si noi sa dam speranta acestui popor decimat si ratacit prin toata lumea.Protestele ma fac sa gandesc pozitiv, totusi Romania are o sansa. Acum avem nevoie de stabilitate si de inlaturarea celor care tot doresc sa intoarca roata istoriei din tot spectrul partidelor. Mai avem insa o problema culturala care favorizeaza conceptul "lasa sa fure ca totusi fac ceva si pentru noi". Dar cu conceptul asta uite sunt aproape 28 de ani si tot saraci si din ce in ce mai putini suntem. Sper ca guvernantii sa inteleaga ca lipsa coruptiei si libertatea economica (si aici avem probleme mai mari decat cu coruptia!) sunt singurele elemente care vor salva Romania. Va iubesc pe toti si va salut din diaspora!

25 februarie 2017 23:58

eu TURMA DE ASISTATI SOCIALI

25 februarie 2017 22:54

au primit cate un pui congelat la semnatura! .

25 februarie 2017 22:38

Gicu Se pare ca au fost platiti "numai pentru doua ore"...

25 februarie 2017 17:37

v Vad ca o parte dintre comentatori isi trec in titulatura ca si cum ar fi de la o universitate, sau facultate, inducind in eroare cititorii, dar scriu de parca ar fi portari sau mecanici de intretinere pe acolo. Daca te uiti la CV lor vezi ca sint doar absolventi ai acelor facultati, dar dupa limbaj si gindire fac un deserviciu invatamintului superior Romanesc

25 februarie 2017 17:00

v Sa "traiasca" Giolbanis, (dar nu mult) ca a reusit sa invrajbeasca Romanii intre ei. Dupa ce si-a scos primul "adeptii" in strada, acuma se pling de contramanifestatii. Acuma urmeaza sa se incaiere cele doua tabere, sa se dezmembreze tara, ca multi vecini jinduiesc felii din tara asta. Giolbanis si adeptii lor de ce nu au iesit la vot, ei si adeptii lor sa cistige ei alegerile, sa formeze ei guvernul si sa aiba majoritatea parlamentara? Ori nu mai sint valabile alegerile in tara asta?

25 februarie 2017 16:53

gica,contra Bunastarea promisa de ciripitorii PSD-isti este o iluzie de la Marx pana in zilele noastre inclusiv Ceausescu cu ultima suta de lei cu care a vrut sa cumpere poporul Poporul PSD-ist de regula batrani si sarmani uita repede si spera !Cat despre vot ,nimeni nu a vrut sa schimbe partidul castigator de la putere benficiar fiind opozitia de partide inexistente in piata S-a dorit renuntarea la ordonanta 13(numar cu ghinion)si pedepsirea VINOVATILOR(adica a guvernului care a votat si semnat) ceace s-a si reusit partial si s-a recunoscut ca greseala de PSD Cat despre "valorosul" Dragnea este ca si Stalin si Ceausescu un lider penal ulterior ponegrit si de ai sai care va ajunge in inchisoare Sa va fie de bine fraierilor !

25 februarie 2017 16:49

internaucu` Zbierati bre base-johanisti ! Ca zbierati degeaba ! Pt ca de la 1 Martie creste punctu` de pensie la 1000 lei bre ! Urmeaza sa creasca si....TOATE salariile bugetarilor bre ! Ca sa aveti "motiv" de inc-un "zbierat la aer" ! Ca sasii , cand ii doare tare ....ceva !!!

25 februarie 2017 16:46

Suca De cand o adunatura " de Dambovita" cu Rovana Plumb in frunte se declara ca reprezinta Romania?

25 februarie 2017 15:53

Alegatorul Ca Rovana Plumb a mai vorbitul unul in `89 la o demonstratie si promitea prosperitatea romanilor. Femeia asta are cap de ...plumb? Chiar crede ca este iubita de roamni si ca PSD-ul este salvarea romanilor?

25 februarie 2017 15:50

Lingaul Hai sa o dam toate tara pe demonstratii ,tot nu avem multi de lucru !!Pe cand la asa ceva e de lucru !!!

25 februarie 2017 12:01

Gheorghe Craioveanu&nae astea nu sunt simpantizanti Psd,sunt jeguri platite de penali Psd..sa manifeste,,si sa strige jos Iohannis,,,pai Tutuianu zice ca sunt 10.000,voi ziceti 1000,,numai comunisti isi laudau conducatorul iubit asa cum il lauda jegurile de Tutuianu,Plumb,Corlatean,,,cum poti fii asa de prost sa susti un guvern de carton,,,condus din umbra de puscariasul Dragnea,,ca Grajdeanu este o maimuta da puscariasului Dragnea..