Fotbaliştii români Ianis Hagi şi Ciprian Tătăruşanu au evoluat, sâmbătă, în victoria formaţiei italiene AC Fiorentina, scor 3-0, obţinută împotriva grecilor de la Panetolikos, în ultimul meci din cadrul stagiului de pregătire de la Val di Fassa.

Pentru Tătăruşanu s-a încheiat vacanţa prelungită primită după participarea la Campionatul European din Franţa. Dacă până acum, Lezzerini şi Dragowski îşi împărţeau minutele între buturile Fioretinei, de data aceasta a venit rândul portarului de 30 de ani. Ciprian Tătăruşanu a intrat în minutul 69, însă fostul stelist nu a fost solicitat în perioada în care s-a aflat pe teren.