Duminica, 07 iunie 2020, 09:21 ennlfrdeites
Presa de la a - z | Nationala | Locala | Regionala | Diaspora | Internationala | Comunicate | Evenimente | Forum | Link-uri utile | Abonare newsletter | Bilete de avion |

Flavius Koczi, locul 6 în finală la sol, la CM de la Tokyo
Sambata, 15 octombrie 2011 Sursa: Mediafax Autor: Mediafax
Recomanda:

Sursa foto: Mediafax

Monden

Politice
Gimnastul Flavius Koczi s-a clasat, sâmbătă, pe locul 6, în finală la sol, la Campionatul Mondial de la Tokyo.

Flavius Koczi a fost notat cu 15.333, nereușind să urce pe podium la ultima apariție la Campionatul Mondial. Koczi a ocupat locul 6, la egalitate cu chilianul Gonzales Sepulveda.

Titlul mondial a revenit japonezului Kohei Uchimura (15.633), urmat pe podium de chinezul Kai Zou (15.500) și de brazilianul Diego Hypolito (15.466), la egalitate cu israelianul Alexander Shatilov (15.466)

În finală nu a luat startul Marian Drăgulescu, el neputând fi recuperat integral, după accidentarea suferită în calificări.