Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Deputatul PSD Toni Grebla spune ca proiectul de exploatare a aurului de la Rosia Montana trebuie sa continue, intrucat aduce avantaje mari, in special oamenilor care locuiesc acolo.

"Dupa parerea mea, cei care ar trebui sa fie primii ingrijorati, primii care sa protesteze, ar fi cei din regiunea Rosia Montana. Protesteaza bucurestenii din nu-stiu-care cartier despre Rosia Montana. Daca s-ar uita mai bine la gropile de gunoi si la tomberoanele si mizeria dintre blocuri, ar trebui sa actioneze acolo mai intai sa faca presiuni asupra autoritatilor sa respecte mediul."


Comentarii

Sorin Mircea Teican Acest avorton mizerabil in realitate este inca si mai cretin decat il arata mutra!

4 septembrie 2013 21:23

Dan Tovarase bou Tony Grebloi,cum crezi mai idiotule ca niste tarani saraci,inculti ,mutilati de saracie pe deasupra si beti,pot iesii in strada sa faca revolutie?Iti este frica ca vei merge la puscarie?Afla ca asta e inceputul.IESITI CU TOTII DIN CASE,DISTRUGETI TOTI VIERMII DIN USL.Tony sfarsitul vostru e aproape!Romanii incep sa se destepte si ii felicit,respect tuturor celor care se simt responsabili si lupta pentru dreptate.Respect pentru toti cei care au iesit in strada.Imbecilii din Parlament sunt angajatii nostrii si nu invers,noi ii ridicam si tot noi ii coboram daca vrem.

3 septembrie 2013 22:11

XXL im multe parti din zona Rahova sunt sanse mult mai mari d eintoxicare decat la rosia Montana. Sa faca referendum numai cei din zona Rosia nu si cei din constanta sa u iasi ca nu-i treaba lor.

3 septembrie 2013 20:39

cetatean Acest grebla este cel care a schimbat legea minelor in favoarea RMGC -- in povestea basesciana a exproprierilor proprietarilor din zona minelor. Noua lege USL adinceste avantajele RMGC si da posibilitatea americanilor sa nu mai exproprieze lent prin intermediul statului si sa aiba dezlegarea legala de a expropria ei cit vor, cind vor si unde vor. Cred ca Ponta a fost mintit de cel putin 5 persoane interesate financiar la[de] RMGC !!!!!

3 septembrie 2013 19:43

@Postaci basisti ! Bai postaci basisti - ce bine o sa ne fie la toti daca o sa platim gazele cam triplu decat acum ?! Idem gigacaloria la bloc ?! Ca cam asa (intentionata cacofonie) ni se va "arata cresterea progresiva" incepand cu aceasta iarna la utilitati. Si Grebla asta chiar ca are dreptate ! Uitati-va bre in jurul vostru ! Lasati Rosia Montana oamenilor de acolo, ca aia sunt muritori de foame pe bune, nu ca ONG-urile sugativa de bani de la buget ! Ca Ponta e un mare fraier daca le mai da un leu !

3 septembrie 2013 17:09

Ion Iliescu ... Dar aceasta aratare nu are fata de Grebla, mai bine cred ca seamana cu un sfincter de cur cufurit. Daca ma-sa l-ar vedea acum, cred ca i s-ar face si ei greata si si-ar fi dorit sa il fi avortat. Ca sa isi revina, cred ca ar trebui sa suga p...u...l...a la morti, ca sa se antreneze pentru un nou mandat in parlavament. Huo, bai cacareaza!

3 septembrie 2013 16:32

Dan ia uite ce gusa are e gata pregatita pt RMGC

3 septembrie 2013 16:30

Un biet roman O Grebla pentru linistea noastra....! Ma pishhhhh ... pic, pic, pic... pe ea de societate romaneasca (ma si Kak putin inn capul ei) ca m-am saturat de putzoi gen Ponta si de otrepe gen Iliescu si de cacanari gen Cacarau Antonescu si de hoti gen Voiculescu... Nu vedeti in ce hazna am intrat? Daca as avea o mitraliera (metaforic) as face din societatea noastra una respirabila. Jos cei de Sus! Huo!

3 septembrie 2013 16:28

PSD o ia voiniceste pe urmele PDL Acum, cand e greu sa mai faci diferenta dintre Ponta si Basescu, bine strunit de catre plagiator, PSD-ul isi da si el arama fesenista pe fata! Amin si zvâc! Mai ramane sa-si puna si candidat la prezidentiale ... Daca e destept, PNL-ul ar trebui sa iasa de la guvernare. Pare o nebunie, si nu o simpla naivitate, ceea ce spun, dar este o solutie de mare viitor. Deja este a cincea roata la guvernare. Nu trebuie sa astepte pana devine a enshpea si nici sa cautioneze lacomia si cameleonismul pesedeilor. Abia iesind de la guvernare, PNL-ul va arata ca ii pasa de tara, nu de impartirea prazii.

3 septembrie 2013 14:11

macelaru' Cind citesti asemenea idiotenii, vomitate de aceste zdrente nenorocite ,tradatori si vinzatori de tara....nu te poti abtine de a nu le spune: "sa va iau familiile in lupa" ...sfirsitul vostru nici nu stiti cit e de aproape.Toni Grebla,esti pe lista!!!!

3 septembrie 2013 14:00

vasile tu sa vorbesti la tine in pestera bai neanderthal nu vezi ce mutra ai?

3 septembrie 2013 12:53

TRM Ce fata de om cinstit are jegul asta uman. Cine l-ar vota pe asta ??! Dupa capul lui de tampit nu e treaba mea ca vecinu isi amorseaza o bomba in locuinta alaturata atata timp cat nu mi-am dus cosul de gunoi. Romania e o tara plina de prosti atata timp cat gunoaiele astea ne reprezinta. Sa crapati bine !

3 septembrie 2013 12:30

preatristul cea mai mare mizerie si tomberoane de gunoi sunteti voi,imputitii de parlamentari USL care ne-ati furat voturile tocmai prin minciuni ca asta cu RMGC si gazele de sist,nu v-ar mai muri multi inainte!!

3 septembrie 2013 12:16