Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Liviu Dragnea, secretar general al PSD, a fost invitatul lui Radu Tudor în emisiunea "Punctul de Întâlnire", duminică seară, la Antena 3. Dragnea a arătat că au existat mai multe motive pentru care referendumul a eşuat.

"Faptul că Băsescu şi ai lui au o reţea foarte bine pusă la punct de manipulare şi lobby extern, inclusiv oameni plătiţi din banii statului, este o realitate şi s-a văzut. Era aproape imposibil pentru guvernul Ponta să facă o reţea asemănătoare, având în vedere că Traian Băsescu a lucrat la ea timp de opt ani de zile", a arătat Dragnea.

"Când ştii că nu greşeşti cu nimic, nu te preocupi foarte mult să anunţă, pentru că inclusiv Curtea Constituţională a spus că toate acţiunile au fost constituţionale şi nici nu s-a încălcat vreo lege sau vreo regulă. În schimb, s-a minţit foarte mult şi se minte foarte mult şi acum", a completat Dragnea.

"Ei bine, toate lucrurile astea se întâmplă pentru a obţine un sprijin, un soi de legitimare a unor abuzuri împotrva noastră şi a unor presiuni împotriva unor instituţii ale statului. Victor Ponta şi chiar şi Titus Corlăţean ar trebui să ia în serios această problemă şi să lămurească, o dată pentru totdeauna, toţi partenerii, care este poziţia reală a USL-ului, care sunt valorile noastre, viziunile noastre, pentru ca oamenii aceia să înţeleagă că toate aceste minciuni nu fac bine României", a arătat Dragnea.


Comentarii

llndwapric Wx8kum yqihreuzwkhi, [url=http://movafnhtcvtj.com/]movafnhtcvtj[/url], [link=http://arpwesobtlps.com/]arpwesobtlps[/link], http://rshojpatpwga.com/

23 septembrie 2012 16:36

irimfvlc VOL8uu hqcwhdvyprpk, [url=http://gbxzwvqtmrfu.com/]gbxzwvqtmrfu[/url], [link=http://dljyntsqgkei.com/]dljyntsqgkei[/link], http://kuersnfjrlnr.com/

17 septembrie 2012 9:19

@Liviu Prin faptul ca deviezi comentariul catre mamici arata ca nu ai nici bun simt nici bilute in pantaloni.In rest astept sa te racesti.

10 septembrie 2012 15:36

liviu @ tu esti confuz intotdeauna de cand mamica ta te a pierdut pe drum si te au crescut cainii comunitari.nu te baga in oala fierbinte ca te oparesti rau.

10 septembrie 2012 15:23

@liviu E vorba de comentariul lui Liviu de la 12.59 nu de revin. Scuze pt confuzie.

10 septembrie 2012 14:35

@cel care revii Uita-te si la articolul "Morar: Nu se fac dosare politice la DNA, dovadă e numărul de condamnări" unde s-a exprimat apreciativ cineva cu privire la domnul presedinte. Pe mine nu ma deranjeaza ca respectivul comentariu nu e la subiect, dar e urat ce incearca sa se sugereze aici.

10 septembrie 2012 14:20

@revin Da de cand iti permiti tu sa ne spui ce sa scriem aici? Este forum fiecare se exprima liber dupa cum gandeste. Daca am chef dau copy paste la Alba ca zapada.

10 septembrie 2012 14:05

observator Jalnic!! Hotul striga HOTII!!!

10 septembrie 2012 14:04

sandu Liviule nu te enerva cu toti nebunii. Acest revin in mod sigur acuma i si revine din betie. s au poate ca e cacarau. acuma s a trezit.

10 septembrie 2012 14:03

liviu pentru revin. daca te uiti atent in acest articol este vorba despre si cu liviu dragnea. eu nu vad nimica scris de basescu. sunt de acord ca toti care au condus tara din 90 incoace sunt vinovati si ar trebui sa raspunda pentru catastrofa creeata de ei.deci sa fii mai atent daca vrei sa mai adugi comentarii. Da?

10 septembrie 2012 13:59

citizen Am vazut "dezvaluirile" cu cele 1.5 milioane de voturi furate cu ajutorul presedintilor de sectii de votare. De acum o sa inceapa exodul catre puscariile Romaniei Dragnea si cel putin 10000 de presedinti de sectii de votare. Nu neg cazul Dargnea dar e gogonata varianta asta. Discutam dupa ce vad cati stau mai mult de 30 de zile in puscarii.

10 septembrie 2012 13:35

revin Liviule ,dai dovada de om bolnav mintal sa afirmi ca numai o parte a societatii este vinovata de situatia precara pe care o traim Omule cu lipsa la cantar si la etaj cine a furat in ultimii 8 ani ,de ne-a catalogat comunitatea internationala ca fiind tara cu cea mai mare coruptie ? Vrei sa spui ca aceasta perioada este una neagra din istoria tarii si trebuie s-o "radem" iar vinovatii la puscarie in frunte cu penabilul sef Base. Mai citeste daca ai voie despre furturile din ultimii 8 ani de domitatie PDL-ista numai asa mai poti iesi in lume

10 septembrie 2012 12:50

liviu Draga liviule. In judetul tau ce se intampla? de ce atatia someri? de ce atatia saraci? si de ce esti tu cu familia ta asa de bogat? Ce minuni ati muncit voi ca sunteti asa de bogati? dati le idei si oamenilor care sunt vai de mama lor. cum ? sa fure? da de unde? ca ati furat tot. Multumim de sfat. Noi va uram multa multa puscarie.

10 septembrie 2012 11:20

anno domini da da. e adevarat ce spune. la punctul de intalnire de la antena 3 se minte mult si se va minti mult. este postul care vrea sa curete rahatul facut de usl. practic o masina de albit rahatul. dar rahatul se innegreste din nou. oricat ar vrea voiculescu sa fie nou nascuti. sa le zarnaie catusele la nenorociti. Amen

10 septembrie 2012 11:14

cornel la referendum s-au furat peste 3 mil voturi, au votat infractori de rind , detinuti , soldati in Afganistan aflati acolo dar au votat si aici decedati ,nevazatori,sordo-muti, persoane venite din lumea de dincolo de moarte, extraterestri si entitati din alte dimensiuni. Plus sova a mai punctat si el ! milion in plus la numaratoare

10 septembrie 2012 11:02

SOCRATE Dupa 1989 constatam la 22 de ani de postcomunism ca nu mai avem economie nationala nici avutie nationala avem doar AUTORITATI ADMINISTRATIVE ale STATULUI de RAHAT, OLIGARHI penali si POLITICIENI puscariabili precum si un sistem JUDICIAR de C---T. STATUL ROMAN s-a desfiintat mai sunt cateva FEUDE ale BARONILOR LOCALI.

10 septembrie 2012 10:09

matusa tamara Lasa gargara" urnomobilistule " ! Daca un talhar dovedit ca Nastase indeamna tot PSD sa faca "zid" in jurul tau este absolut sigur si fara tagada ca esti vinovat cu mult mai mult decat banuiesc procurorii si pot sa-si inchipuie vreodata oamenii de rand ! Ca si in cazul Bivolarului psd-ist ,aparat la baioneta de complici, pericolul mortal pentru ei este sa nu "dai din casa " ca ajunge tot baronetul PSD si 10% din electoratul USL la mititica si trebuie transformat tot Teleormanul intr-o mare puscarie nationala ! Mai trebuie luat la intrebari edecul batran Iliescu & complicii KGB despre cei cateva sute de tineri morti gratuit din vina lui exclusiva la lovitura de stat din 1989 si mineriade si incepe sa se ridice valul de mizerie de pe Romania ! Iar cand lui Felix Motanul i se vor confisca cele cateva sute ce milioane de euro furati si trece varanul la confectionat maturi de sorg cu cosorul lui Moceanu pentru circa 20 de ani , soarele rasare la propriu peste tara ! De lichidarea trustului Intact si Antene se vor ocupa "Famigliile" dottorilor Ponta &Sova dupa ce termina cu mineritul si Oltchim ! Sa fie intr-un ceas bun !

10 septembrie 2012 9:25

DRAGNEA !!!! 1.500.000 de voturi furate pana in prezent !!! cel mai mare excroc din toate timpurile !!!

10 septembrie 2012 9:19

justitiaru UN EXCROC !!!! DOVEDIT DE DNA . JUDECAT SI CONDAMNAT !!!

10 septembrie 2012 9:15

vova Ca votant fara partid, cred ca votantii tinind cont de ce s-a intimplat in 2009 si comparind cu ce se intimpla acum vor alege varianta in care pedeleprele sa nu mai intre in parlament. Cum a inceput sa se vorbeasca despre ,,afacerile familiei Ponta '' ar trebui sa se cerceteze -in oglinda- si ,,afacerile famigliei Basescu''.

10 septembrie 2012 9:01

cornel Hotul striga hotii

10 septembrie 2012 7:47

gales Dte naibii jigodie ordinara ! Numai prin felul tau de a te exprima si ati spune punctul de vedere se vede ca ai in memorie orgoliul si interesele personale, de clan si gasca ! Ce sacrificii personale faci pentru interesul societatii ?! Toti vreti la PUTERE pentru a va apara GASCA si nu pe cei ce-si dau votul sincer, cu speranta !

10 septembrie 2012 6:08

Profa de romana Trebuie schimbata diateza : de la reflexiv-pasiv, la diateza activa :„am mintit si mint ”.Dl Dragnea e campion in ceea ce priveste tupeul.

10 septembrie 2012 6:06

Silviu Brucan pentru Omul vesel O dovada clara ca nu ai iesit inca din satul tau, sau vorbesti pentru galerie....expresia cursa la sefie , i-ti spune ceva? Numai utilizind expresia partidul lui Roman spui totul..dar stai linistit, cei 19 000 000 de imbecili abrutizati nu sesizeaza nimic...a-ti avut grije sa-i mentineti in incoerenta....dar timpul lucreaza impotriva voastra oricum.....

10 septembrie 2012 3:35

noi E adevarat . Cine a mai vazut mincinosi ca voi pana acum? Cine a mai facut Curtea Constitutionala facultativa. Acum vreti ca si legile sa fie facultative pt. voi. Decat dusmani ca voi in tara ,mai bine prieteni de afara. Nu aveti rusine.

10 septembrie 2012 0:28

Omul vesel Draga mortule, tu mare castravete murat esti. Incep sa ma indoiesc ca tu esti autorele textului. Adevaru` e ca, de ceva vreme, bolboroselile basiste s-au mai profesionalizat. Adica au depasit stadiul de bagat si scos, acu, mai nou o ard cu filosofie si stiinte politice, insa, cu real regret, nu depasesc un studinte mediocru, de anul 2; studentul ala, insa, cam pierde timpul pe la bar si pe la colege, iar in biblioteca trece de la Paste in Paste. Uite, bunaoara funeriotu v-a explicat de plagiat. Ok, e un progres. Insa el la lectia cu autoplagiatul a lipsit, nu incape in mintea lui asa o chestie. Nici la propaganda nu te pricepi. Insa, cand sefu` mare e modest cu capul, nici de la subalterni nu poti cere mare lucru. Te intreb, ca si in partea aialalta, unde n-ai vrut sa-mi raspunzi. Ok, Iliescu e nasol. Dar putoarea aia, care a furat partidul lui Roman, cum se cheama ? Cum canti Internationala, apoi te dai cu dosu` de pamant ca esti de dreapta ? Este sau nu basescu o persoana lustrabila ?!

9 septembrie 2012 23:43

Silviu Brucan Toti acestia care striga impotriva lui Basescu si ridica USL in slavi nu sint decit niste nemernici care nu vor altceva decit sa izoleze populatia de informatiile din afara, pentru a o putea stoarce mai bine si mai nestingheriti de nimeni; aceiasi tehnica a fost folosita in 1990 pe vremea sloganului « nu ne vindem tara » , lansat special pentru a scinda romanii din tara de cei din exterior, cei din exterior intrind déjà in contact cu mai multe aspecte ale vietii sociale democratice, deci prin prezenta si aporltul lor stingherind fortele cu tenta dictatoriala in actiunile lor. In 1990 strategia a reusit, gruparea lui Ion Ilici Iliescu capatind controlul pentru 10 ani, timp in care sa nu-mi spuneti ca au creat o societate democratica si un sistem de privatizare obiectiv. Din aceasta cauza ei reproseaza opozitiei lor fapte pe care ei insusi le-au comis, o tehnica de manipulare si de « tulburare a apelor » bine pusa la punct si predata la scoala de subjugare a poporului, numita Academia Stefan Gheorghiu, tehnica predata de cine credeti ? de nici altul decit eroul nostru national din decembrie ‘90, Ion Ilici Iliescu. Datorita refuzului de a aplica punctul 8 al declaratieu de la Timisoara, poporul roman este supus dintotdeuna unei presiuni manipulatorii constante din prtea fortelor coordonate de echipa Iliescu, strinsi in jurul PSD si PNL(infiltrat inca de la inceput); PSD este a cita varianta a FSN-ului? de cite ori si-a schimbat partidul lui Iliescu numele in ultimii 22 de ani, cu scopul de tulbura apele si a-si sterge urmele…toate aceste lucruri fiind facute la lumina zilei iar poporul roman continuind sa inghita toate pastilele ce-i sint aruncate.

9 septembrie 2012 23:23

Ion Un bugetar imbogatit care da lectii de moralitate. Asta e Dragnea.

9 septembrie 2012 23:17

copy-lot tonta sunt de acord ca se minte, Dl Dragnea este exemplul viu care demonstreaza asta.

9 septembrie 2012 23:14