Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

"Apropiata lui Traian Băsescu cunoaşte jocul politic la fel de bine cum cunoaşte dulapul ei de haine", scrie ironic publicaţia germană "Die Welt" despre apariţia pictorialului Elenei Udrea în ultimul număr al revistei "Tabu".

Autorul articolului crede că "ministrul turismului românesc sparge cu plăcere tabuuri" şi "calcă în străchini". Materialul din "Die Welt" cuprinde şi o fotogalerie cu Elena Udrea în diverse ipostaze, mai mult sau mai puţin decoltate, "ale femeii la mâna căreia stau miliarde de euro bani publici".

"În pictorialul «O lume pentru femeii ţării» apărut într-o revistă glossy românească, Udrea apare ba în rochie de latex negru, mulată pe formele-i rotunde, ba cu cizme înalte, care-i trec de genunchi", aşa este descris pictorialul ministresei de la Bucureşti în "Die Welt".

Jurnalistul Thomas Roser, autorului articolului, spune despre Udrea că şi-a schimbat apartenenţa politică şi posturile în ultimii ani aproape la fel de des ca şi garderoba sa costisitoare.




Integral pe Cotidianul



Comentarii

Teo Madam Macovei este maxim de invidioasa ! Cred si eu chiar are pe ce sa fie !!! cu siguranta a cumparat presa nemtilor ! citit urm articole : http://diepresse.com/home/politik/eu/351171/EUBeitritt-hat-nichts-veraendert ; http://diepresse.com/home/politik/aussenpolitik/295684/Regieren-von-den-Oppositionsbaenken-aus

9 noiembrie 2011 22:55

Diana Ce interes pot avea nemtii ca sa scrie astfel de articole , pe bune acum ? facatorie clar .. si din cate citesc aici observ ca este mana monicai macovei

9 noiembrie 2011 22:54

Anca SIncer pare a fi un articol " facut " ..chiar este in stare macovei de asa ceva ? atat de invidioasa sa fie ?

9 noiembrie 2011 22:54

Nae @ Simon domnule, esti "paradigmatic", citesti si nu pricepi. si elena udrea si monica macovei sint pedeliste, cine naiba crezi ca ar fi comandat articolul impotriva elenei? mai mult: cine crezi ca ar fi indraznit sa faca asta? si eu citesc ziarele nemtesti, in special faz, dar in afara de a buchisi in germana ca un greieras am invatat si ceva despre cultura lor: oamenii se cumpara mult mai greu, acolo asta nu este o regula.

9 noiembrie 2011 14:04

CARMEN Ziaristul german, a omis sa precizeze ca, Golanca lu' Basescu, n-are scoala, n-are educatie, este hoatza de pensii si salarii, adica, hoatza de buzunare ! Nenorocita asta de tziganca, vopsita, tencuita peste obrazul gros, de tzoapa, batjocoreste pe mame, pe copii, pe varstnici, cum n-au facut-o nici bolsevicii in anii 50'-60' ! Nenorocita, va plati...

9 noiembrie 2011 13:36

SIMION Surprinzator ca un ziarist german o ataca pe elena udrea...mai ales ca Die Welt nu este un tabloid gen Der Spiegel. Asta m-a dus cu gandul la un articol comandat...dovada...un articol laudativ scris de acelasi autor despre....surpriza...monica macovei...priviti aici http://diepresse.com/home/wirtschaft/eastconomist/437923/Rumaenien_In-die-Politik-gehen-heisst-Geld-machen ce face invidia asta din oameni?!! Daca nu te ajuta fata sa pozezi intr-un pictorial o ataci pe Elena Udrea doamna Macovei?!!!Elena e superba si asa va ramane mereu..mai lasati-o in pace frustratilor!!!

9 noiembrie 2011 9:09

NR DACA TE UITI BINE CHIAR LA POZA ACEASTA, UDREA ESTE URAA CU SPUME. ARE PISTRUI, COSURI ABIA STOARSE, IAR EXPRESIA FETEI O DA DE GOL = ESTE OBOSITA - CARE O FI MOTIVUL OBOSELII??? ASA CA SUSTINATORILOR CHIORULUI SI INCLUSIV AI CURVEI LE SPUN S-O LASE MAI MOALE CU "FRUMOASA SI DESTEAPTA" CA MACANE SI-IMPUNGE.

9 noiembrie 2011 5:47

eugenb Strainii au aratat ce mult pun baza pe un ... Ministru roman care nu stie sa-si "vanda" (prezinta) ... Turismul. Madam Udrea (a lui Cocos) a uitat ca a te purta ca venita din Simileasca Buzaului, poti sa le estompezi "divele" care fac ... "filmele XXX". Primele poze sunt foarte expresive. Pacatul este ca nu stie sa-si prezinte si ceea ce are si sub parul blond si strainii o iau asa cum isi "vinde" corpul ! Bleah !

8 noiembrie 2011 22:02

HAZNAUA usl MAI PUPINCURISTI AI HAZNALEI usl INAINTE DE A FACE SPUME LA GURA CA UN TURBAT INTREBATI-VA CAT A DAT ACEASTA HAZNA POLITICA SA APARA ACEST A RTICOL IN ACEL ZIAR BAI LOAZE FARA CREER CINE O CUNOASTE PE EA IN GERMANIA SI CU CE DREPT POT SCRIE EI ASA CEVA,----------DA PRIN GAZETARI CA VOI PLATITI SA SCRIE LA COMANDA CU CHIRPICUL SUB PERNA------------HAZNAUA usl-----SE VEDE A INTRAT IN ANUL MORTII,----DUPA CUM SUNT DE DISPERATI

8 noiembrie 2011 21:57

George E bine ca macar strainii pun degetul pe "I" ca la noi te considera invidios sau...gelos. Si asa e full de droguri si prostitutie pana si prin scoli, ce ex sa ia elevii atunci? Daca nu ar fi demnitar , poate sa joace f bine si in filme x , insa asa, trebuie sa-si asume responsabilitatile.

8 noiembrie 2011 21:23

Ratza Citeste! Si da mai departe! http://www.welt.de/politik/ausland/article13698866/In-hohen-Lederstiefeln-in-die-Fettnaepfchen-der-Welt.html cine are urechi, sa asculte, cine are minte, sa inteleaga - cui ii pasa de tara, s-o alunge!

8 noiembrie 2011 20:47

Ratza Bravo "druga", bine ai grait! Poate "nemtoteiul" ala are mintea mai limpede decat tine si isi da seama ce se intampla in spatiul mioritic, dacoromanistule. Gandesti bine: mai bine asuprit si batjocorit de proprii alesi decat de straini. Asa sa fie, c-o meriti!

8 noiembrie 2011 20:41

Libelula Auzi Fato...sa vezi ce proces o sa-i bage blondina la die velt asta ca sa vaza si ei cu cine au de-a face. Ptiu..drace !

8 noiembrie 2011 20:37

Korsarul Nu cunosc meritele politice ale d-nei Udrea, dar intr-o tara ca Germania nu ar avea mari sanse. Alegatorii nu se uita la moda sau cum arati, au alte criterii.

8 noiembrie 2011 20:23

Spartacus2 Ce înseamnă ca o femeie să ajungă în posturi înalte într'o lume misogină, mai ales dacă este frumoasă!

8 noiembrie 2011 20:00

druga Ba labarilor nu va e rusine? Ce vrea si nemtoteiul asta? E el mai dastept?

8 noiembrie 2011 19:45

guzganul chel O muista !

8 noiembrie 2011 19:14

NAE muieeeeee! asta meriti coardo !

8 noiembrie 2011 18:54

rodica salai pdl nu are nici un ministru competent,ce sa mai vorbim de Udrea, o oportunista care ar face orice sa ajunga cit mai sus. Din pacate acestia au ajuns sa ne conduca,dar vorba ceea fiecare popor are conducatorii pe care ii merita

8 noiembrie 2011 16:42

steluta asa sunt toti ministrii pdl:corupti,analfabeti,parca deabia au cazut din copac!

8 noiembrie 2011 15:43

unu aide ba Duacos lasa politica. Te-a imbarligat Badea asa de rau ? ehehe ...

8 noiembrie 2011 14:47

cosma racoare Ha,ha,ha !! Da-l in judecata !!!! Numai ca e o mica problema - reporterul german - a descris-o perfect pe maimuta asta de Udrea !! Asa ca mai bine sti in banca ta penibil-o !!! Maimuta cu cat urca mai sus in copac cu atat i se vede fundul mai bine !!! Udrea politician ??? O gluma buna - acum toata Europa stie !!!

8 noiembrie 2011 14:26