Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Secretarul general al PSD, Liviu Dragnea a susținut că președintele suspendat Traian Băsescu nu se mai poate întoarce la Cotroceni având în vedere că 90% dintre cei care s-au prezentat ieri la urne au votat împotriva lui.
Dragnea dorește să ”fure startul” în ceea ce privește prezența la vot în județul ”său”

"Traian Băsescu nu mai poate râmâne președinte, au votat împotriva lui 90% dintre cei care au fost la urne. CCR nu poate vota împotriva poporului român", a declarat Liviu Dragnea, care a subliniat că un flux uriaș de români a votat împotriva președintelui, pe o vreme caniculară.

"În mod real au fost doar 15 milioane de români cu drept de vot, ceea ce înseamnă că peste 60% dintre românii cu drept de vot au fost la referendum", a mai spus Liviu Dragnea.

Integral pe Evenimentul Zilei



Comentarii

roman Basescu nici NU vrea sa mai fie presedinte deoarece este un ROMAN DEMN de incredere ,si nici nu credem ca ar dori sa fie in rand cu POLITICIENII ""CONDAMNATI SI CORUPTI,care ne aduc numai LEGI ""FAVORABILE LOR Acesti POLITICIENI schimba LEGILE IN MIEZUL NOPTII,asa cum isi schimba batista.

15 februarie 2017 8:56

roman Basescu nici NU vrea sa mai fie presedinte deoarece este un ROMAN DEMN de incredere ,si nici nu credem ca ar dori sa fie in rand cu POLITICIENII ""CONDAMNATI SI CORUPTI,care ne aduc numai LEGI ""FAVORABILE LOR Acesti POLITICIENI schimba LEGILE IN MIEZUL NOPTII,asa cum isi schimba batista.

15 februarie 2017 8:56

Tudor Nicolae Dl Dragnea are legal dreptate,insa voturile s-au dat in Romania si s-au numarat la Berlin si Whashinton{intelege bine ce spun}ati vazut reactiile ulterioare ale unor cancelarii occidentale pro Basrscu. In plus CCa fost controlata in mare parte de Basescu,atunci cum sa-l da-i jos.

27 octombrie 2013 8:39

gab adica vreo 25/ la suta din populatie nul vrea pe basescu ,ca vreo 5/6 la suta s au dus pt. bani .acesti 30 la suta sa plece in rusia la tov. putin si sa l i a si pe ponta si clica cu ei, iar dintre ei care sunt bugetari si au trecut prin scoala ca gasca prin apa ca nu inteleg ce i aia stat de drept si vor sa inceteze sa taie frunza la caini si sa i a bonusuri si sunt doritori de castiguri mari sa puna osul la munca la privat de dimineata pana seara , fara weekenduri cu gratare si gunoie

30 iulie 2012 14:26

dragea ory Basescu, presedintele ungurilor si a romanilor din Transilvania! Voi sunteti ceilalti! Ne: civilizati, obrazati... Dragnea e neam de ursar? ori de mojic?

30 iulie 2012 14:13

ana Mai bine te-ai impusca bai belitule

30 iulie 2012 12:45

ana Mai bine te-ai impusca bai belitule

30 iulie 2012 12:45

Statistica pe intelesul lui Dragnea Baietica, rezultatul referendumului spune clar: pe voi va sustin 39,21% din romani (inchizand ochii la cresterile artificiale de popularitate in unele judete, evidente din analiza hartii rezultatelor...). Poate merge sa ii prostesti pe alde Ponta, Antonescu si altii la fel de "luminati", dar fugi de aici cu ineptiile tale! Mai pe intelesul tau: 60, 79% din romani s-au pronuntat implicit pentru plecarea USL-ului la plimbare!!!

30 iulie 2012 12:14

@ADEVAR DE NECONTESTAT Ponta a avut cel putin 2 luni de zile sa OFICIALIZEZE rezultatele ultimului rencensamant! Dece nu a facut-o?...Poate ca era in defavoarea lui..tot asa cum la niciun rencemant nu apar cetatenii care se declara de etnie daca...si ei figureaza la alte etnii sau romani!

30 iulie 2012 12:08

Ardeleanul La referendumul trecut cand a castigat Basescu la votul celor care s-au prezentat la urne urlati ca hienele ca Basescu nu e legitim pentruca cei care nu s-au prezentat la vot au fost de fapt impotriva lui. Pai cum e asta mai lichea penala ? Veti da o ordonanta de urgenta prin care demiteti presedintele, veti ridica lichelele si basinosii securisti in strada? Nici nu va dati seama cat de greu veti plati aceasta lovitura de stat. Viitorul puscariei e al vostru !

30 iulie 2012 12:03

ADEVAR DE NECONTESTAT sa ne spuna INS cati romani cu drept de vot suntem !!!!!!!!!! nu mai suntem de foarte mult 18.000.000 !!!!!!!!!!! fratilor ce faceti, ati inebunit? cum sa scoti 9.000.000 daca nu asta este 50%+1? Deci CCR sa ceara INS datele de la recensamant si apoi sa decida !!!!!!!!!!!!

30 iulie 2012 11:56

Sova Poti cunoaste un om dupa dusmanii pe care ii are mai bine decat dupa prieteni: dusmanii lui Basescu sunt: Voiculescu, Vantu, Tender, Nastase, Iacubov, Iliescu, Hrebenciuc, Mitrea, Dragnea, Bombonica Dragnea, Catalin si Madalin Voicu, Ponta Mazare si Vanghelie, Oprisan, Culita Tarata si Relu Fenechiu, Dan Ioan Popescu si Michi Spaga. Dusmanii lui Ponta: Daniel Morar, Codruta Kovesi, Monica Macovei, judecatorii ICCJ si CCR, UE si Basescu

30 iulie 2012 11:47

Bombonica 33% nu e o majoritate nici pentru un hot patentat ca Dragnea

30 iulie 2012 11:47

Cristi Speram Dragnea ca ai socotit si cele 45% de voturi adaugate de tine si de ajutoarele USL-eului de pe la primarii. Cristi

30 iulie 2012 11:39

pt jegul dragnea... in democratia folosirea dreptului de vot este o arma... ati pierdut! 87% din cei prezenti ieri la vot reprezinta o MINORITATE! poate blestemele majoritatrilor pt dezastrul de 20 de ani te vor ajunge si pe tine... ca pe Nastase...! Cuvantul munca iti spune ceva?

30 iulie 2012 11:36

ory Basescu, presedintele ungurilor si coruptilor PDL!! Curtea Constiutionala , barosul care a dat in cap poporului roman! Este bocancul lui Basescu care a calcat in picioare tot ce inseamna natiunea romana. Sa ne spuna Curtea constitutionala daca e constitutional ca un presedinte sa ceata poporului lui sa nu voteze, Sa ne spuna curtea constitutionala , aceasta curte a rusinii nationale cum o sa valideze aceste presedinte cu comportament de lumea a treia care face boicot !! In ce tara si europa traim Sa ne raspunda barosso si merkel Vrem sa stim cat este de constitutional ca presedintele sa ceara boicot!! Ce vrea Curtea constitutionala inca o revolutie ca sa se respecte vointa acestei natiunii? Cand avem calculatoare si paltim bani pentru intretinerea statistica , cum se poate sa nu stim exact ce numar de votanti avem cand cu un singur clic stim exact mortii si nascuti din tara asta. Un clic domnilor si aflam numarul de votanti. real!!

30 iulie 2012 11:35

Procurorul de caz al lui Dragnea: un vântuletz lin adie, cu miros de puscarie (n-am gasit alta rima).

30 iulie 2012 11:28

alegator eu zic sa nu se bucure prea mult caci huiduielile vor continua mai intens

30 iulie 2012 11:26

conducatorul "mult iubit" basescu - caracterul unui SOBOLAN, sira spinarii unui VIERME!!!!!!!!!!!

30 iulie 2012 11:23