Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

REFERENDUM PREZNTA LA VOT Dacă la ora 9.30, RTV transmitea că prezenţa la vot a fost de 5,23%, după doar o jumătatea de oră datele arătau că prezenţa aproape că s-a dublat, ajungând deja la 9,14 procente.

RTV foloseşte datele culese de Liviu Dragnea, care le-a dat ordin preşedinţilor de secţii de votare să-i transmită datele prin sms, deşi obligaţia acestora este să trimită datele la BEC.

Integral pe România Liberă



Comentarii

neutr onu aceasta javra abjecta care la alta alegere a dat la bietii tarani,alegatori de nevoie ,un tenis dintr-o perechesi daca coteaza cu el ,il da si pe al doilea!!!mare NENOROCIT ACEASTA javra cu mustati!!!

30 iulie 2012 15:19

Sova Poti cunoaste un om dupa dusmanii pe care ii are mai bine decat dupa prieteni: dusmanii lui Basescu sunt: Voiculescu, Vantu, Tender, Nastase, Iacubov, Iliescu, Hrebenciuc, Mitrea, Dragnea, Bombonica Dragnea, Catalin si Madalin Voicu, Ponta Mazare si Vanghelie, Oprisan, Culita Tarata si Relu Fenechiu, Dan Ioan Popescu si Michi Spaga. Dusmanii lui Ponta: Daniel Morar, Codruta Kovesi, Monica Macovei, judecatorii ICCJ si CCR, UE si Basescu

30 iulie 2012 11:17

matusa tamara Dupa ce l-am vazut la intalnirea de la TV de la fostele prezidentiale cu mana bine introdusa in "urna mobila "a Mihaelei Geoana , acest reprezentant relativ tanar al stalinistilor iliescieni Liviu Dragnea , recidiveaza la referendum cu mizerii si furturi ce fac sa paleasca de invidie pe Oprisan , Voicu si rozaliul sobolan Hrebe !Cred ca adevarata societate civila , PDL si Serviciile secrete trebuie sa-l ajute sa vada cu proprii ochi la Rahova "ca era Nastase nu a trecut pentru PSD ", daca vrem sa avem cat de cat alegeri corecte la toamna !Impreuna cu Ponta si ministrul de interne au orchestrat o fraudare de minim 15 % a rezultatelor referendumului dupa caderea intunericului !

30 iulie 2012 9:12

matusa tamara Dupa ce l-am vazut la intalnirea de la TV de la fostele prezidentiale cu mana bine introdusa in "urna mobila "a Mihaelei Geoana , acest reprezentant relativ tanar al stalinistilor iliescieni Liviu Dragnea , recidiveaza la referendum cu mizerii si furturi ce fac sa paleasca de invidie pe Oprisan , Voicu si rozaliul sobolan Hrebe !Cred ca adevarata societate civila , PDL si Serviciile secrete trebuie sa-l ajute sa vada cu proprii ochi la Rahova "ca era Nastase nu a trecut pentru PSD ", daca vrem sa avem cat de cat alegeri corecte la toamna !Impreuna cu Ponta si ministrul de interne au orchestrat o fraudare de minim 15 % a rezultatelor referendumului dupa caderea intunericului !

30 iulie 2012 9:12

matusa tamara Dupa ce l-am vazut la intalnirea de la TV de la fostele prezidentiale cu mana bine introdusa in "urna mobila "a Mihaelei Geoana , acest reprezentant relativ tanar al stalinistilor iliescieni Liviu Dragnea , recidiveaza la referendum cu mizerii si furturi ce fac sa paleasca de invidie pe Oprisan , Voicu si rozaliul sobolan Hrebe !Cred ca adevarata societate civila , PDL si Serviciile secrete trebuie sa-l ajute sa vada cu proprii ochi la Rahova "ca era Nastase nu a trecut pentru PSD ", daca vrem sa avem cat de cat alegeri corecte la toamna !Impreuna cu Ponta si ministrul de interne au orchestrat o fraudare de minim 15 % a rezultatelor referendumului dupa caderea intunericului !

30 iulie 2012 9:11

matusa tamara Dupa ce l-am vazut la intalnirea de la TV de la fostele prezidentiale cu mana bine introdusa in "urna mobila "a Mihaelei Geoana , acest reprezentant relativ tanar al stalinistilor iliescieni Liviu Dragnea , recidiveaza la referendum cu mizerii si furturi ce fac sa paleasca de invidie pe Oprisan , Voicu si rozaliul sobolan Hrebe !Cred ca adevarata societate civila , PDL si Serviciile secrete trebuie sa-l ajute sa vada cu proprii ochi la Rahova "ca era Nastase nu a trecut pentru PSD ", daca vrem sa avem cat de cat alegeri corecte la toamna !Impreuna cu Ponta si ministrul de interne au orchestrat o fraudare de minim 15 % a rezultatelor referendumului dupa caderea intunericului !

30 iulie 2012 9:10

mine Mai "Cinar" papagal prost, nu o mai suge atata... Ai fost tu sa vezi animalule?

30 iulie 2012 3:01

MM Basescu zidul de la Targoviste te asteapta

30 iulie 2012 1:01

lui cianar Correct ! Oricum , moldovenii care iau burse, pensii si ajutoare sociale de la romani, si care locuiesc cu sutele intr-un apartament, vor vota cate 3 pe secunda.

29 iulie 2012 22:47

cianar Oricum, pana la recordul de la paris din 2009, cu un vot la 12 secunde, mai este. Dragnea mai are de invatat(de la baconschi).

29 iulie 2012 20:50

John M. De la 5,23 la 9,14 in 30 de minute?! Extraordinar ! Ii sfatuiesc pe membrii USL si simpatizantii lor sa-i dea imediat pe mana lui Dragnea fondul lor de pensii.

29 iulie 2012 19:55

LA BRUTARIE Deșteaptă-te, române, din somnul cel de moarte, În care te-adânciră barbarii de „TRAIANI”! Acum ori niciodată croiește-ți altă soarte, La care să se-nchine și cruzii tăi dușmani! Acum ori niciodată să dăm dovezi la lume Că-n aste mâni mai curge un sânge de roman, Și că-n a noastre piepturi păstrăm cu fală-un nume Triumfător în lupte, un nume de Traian{NU TRAIAN BASESCU- TRADATORUL}! Priviți, mărețe umbre, Mihai, Ștefan, Corvine, Româna națiune, ai voștri strănepoți, Cu brațele armate, cu focul vostru-n vine, „Viață-n libertate ori moarte!” strigă toți. Preoți, cu cruce-n frunte! căci oastea e creștină, Deviza-i libertate și scopul ei preasfânt. Murim mai bine-n luptă, cu glorie deplină, Decât să fim sclavi iarăși în vechiul nost' pământ!

29 iulie 2012 19:04

gogu vrajeala mare frate sondajul asta din dreapta,he he he faceti loc faceti loc base e pe primul loc.yupiii a-ti luat-o frate urat de tot.hai pa

29 iulie 2012 18:36

MARIN cata prostii hamesiti de bani hooooooooooooooo

29 iulie 2012 18:09

Facem ceva €€€ azi ? PDL Ofera 1000 € Recompensa pentru fiecare mare frauda denuntata ?? ?? puteti confirma? Ma apuc de vanatoare ! Sigur fac ceva bani azi!

29 iulie 2012 17:24

alfredo daca va luati dupa toate mustele...ajungeti la k.....dragnea,- hotul care striga ,hotii !!!! "

29 iulie 2012 17:24

pentru Costel Am participat cu familia, cu foarte mare placere ! Este un drept constiutional sa imi spun parerea , indiferent care este ea . Am vazut in mas media ca PDL a indemnat populatia sa nu vina la vot .Aste e democratia europeana ? Sa ni se spuna sa stam acasa ?Rferendumul nu e puci sau lovitura de stat cum au incercat basistii sa manipuleze poporul roman si chiar UE !

29 iulie 2012 17:21

PARTICIP DAR NU VOTEZ ! Tare-mi place sa vanez autocare cu"TURISTI " electorali si sa descopar voturi multiple. CHIAR NU MA INTERESEAZA CATI ANI DE PUSCARIE VOR PRIMI !

29 iulie 2012 17:16

cc Asta e un mare HOT, acolo la Calarasi! pe asta nu-l vede nimeni? Nuami hotii lui Basescu. In opozitie le-o fi scazut averea.

29 iulie 2012 16:53

Costel Cand sondajele ne aratau ca 60% din romani regreta regimul lui Ceausescu nimeni nu s-a alarmat. Azi vedem cat de bine stiu comunistii si urmasii lor sa profite de nemultumirea populara pentru a prelua puterea. Am subestimat scoala de gandire revolutionara a lui Iliescu perfectionata de Nastase si preluata de regimul Ponta-Antonescu. Puterea lor nu consta numai in nemultumirea populatiei si in lipsa ei de informare despre legalitate , democratie si statul de drept. Puterea pucistilor sta in masinaria de propaganda a unui fost comunist-securist-turnator, profitor al vremurilor tulburi dupa revolutie, care-si investeste toti banii furati si necinstiti in slujba noilor comunisti cu masca umana. Desigur ca rusii ne vor inapoi sub sfera lor de influenta. Sunt convins ca investesc sume enorme in acest scop. Singura noastra sansa este America si Uniunea Europeana. Intrebarea este: Dupa cati ani de nevoi si suferinte romanii vor mai face o noua revolutie?.

29 iulie 2012 16:53