Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele suspendat Traian Băsescu a avut în această seară un atac de o duritate fără precedent la adresa preşedintelui interimar Crin Antonescu. "Suntem în faţa unei LOVITURI DE STAT ÎN DESFĂŞURARE. Acum, paiaţa de la Cotroceni a început destructurarea structurilor de securitate ale statului", a spus Băsescu. Declaraţia a fost făcută de la volanul maşinii sale ziariştilor aflaţi în faţa sediului de campanie al preşedintelui suspendat. Reacţia lui Băsescu a venit după ce preşedintele interimar Crin Antonescu anunţase, în cursul zilei, că a propus în CSAT eliberarea din funcţie a directorului STS, Marcel Opriş, însă consilierul prezidenţial Iulian Fota s-a opus, o hotărâre neputând fi luată în condiţiile în care deciziile Consiliului se iau prin consens.

Integral în Gândul

Integral pe Gândul



Comentarii

ness Pacaliciul Antonescu este intruchiparea ipocriziei si a lipsei de bun-simt. NU ESTE PRESEDINTE ALS ! Nu l-a ales inca nimeni, asa ca ar trebui sa fie mai discret si nu sa joace ca si cand poporul roman l-a ales. Un Pacalici, o marioneta trasa de sfori din culise. Nu cred ca te va alege cineva ca Presedinte, Antonescule !

22 iulie 2012 23:33

ness ANI si DNA s-au infiintat ( la cererea expresa a UE) pentru a stopa si eradica corupria din Romania. Parlamentari corupti, mafia din ICCJ si CSM au luptata continu pentru distrugerea ANI si DNA. De ce ? E simplu- cei mari mari corupti , care ar trebui sa plateasca cu ani grei de inchisoare, stau comod in fotolii de parlamentari. Frunda a luptat din rasputeri ( si a gasit usor acoliti ) sa amendeze in 2010 legea ANI, diminuindu-i atributiile. De ce ? Pentru ca urma sa dea socoteala pentru averea uriasa pe care o poseda. Acelasi lucru in 2011. Corupti din CSM si ICCJ apara corupri din Parlament. Parlamentari corupti fac legi care nu functioneaza, protejand corupti din justitie Asta este realitatea din Romania. Nu Basescu este miza, ci apararea marilor corupti, a intereselor gastilor mafiote. NU la referendum ar zgudui clasa politica si ne-ar da o sansa sa facem curateni printre corupti. NU la referendum ar insemna un nou inceput si nu USL asa cum spune propaganda. NU la referendum ar da cu Ponta si Antonescu de pamant. Doua marionete- un plagiator si un mincinos nu au ce cauta la conducerea Romaniei

22 iulie 2012 23:31

Opozitie Adevarata Nu stiu de ce se tot pune accentul pe faptul ca Basescu a divizat tara,...ca pe tot timpul mandatului sau a mentinut scandalul, etc...Pai, nu stiu cum sa spun...dar mie chiar nu imi placea linistea aceia de dinainte cand toti stiam pe cei care fura, toti vedeam felul si corectitudinea in afacerile cu statul, dar nimeni nu lua nici o masura.Eu consider ca asa, incep astia sa le mai fie teama cand fura, fura mai cu masura.Sincer, vreau sa vad MACEL de ambele tabere.:))

22 iulie 2012 17:26

carol 1 Sceleratul asta se crede STATUL in persoana! Nu degeaba vorbea despre sine la persoana a treia, autointitulandu-se (neconstitutional!) ”sef al statului” !!! Mai ramane sa-l dea jos pe regele Carol I de pe soclul din fata Palatului Regal si sa se cocoate el in persoana, ca expresie vivanta a esteticii uratului. Mai popular vorbind, racnetul sau de indignare a fost sintetizat demult de popor in zicala ironica la adresa cultului personalitatii ”dai in mine, dai in fabrici si uzine”!

22 iulie 2012 13:09

base in Congo Dragi romani,veniti la vot si scapati-ne de bolnavul si betivul asta,care ne-a omorat cu zile! Bietu de base ,cum a vazut pericolul de a i se lua "instrumentele de tortura" (telefoanele directe cu kovesi,morar,zegrean,melescanu,opris,maior,iccj,pdl),a innebunit ,vazand iarasi lovituri de stat,pe care evident le va transmite prin macovei,preda,ungureanu si sie la toata presa straina platita din banii vostrii ,dragi romani! Pentru ca numai atacul dinafara mai merge,inauntru lumea urandu-l din toti rarunchii,neavand nici un dram de credibilitate! Votati DAAAAAAAAAA!

22 iulie 2012 13:07

Flo82 ok,nu e bun Traian,dar daca noi credem ca limbajul lui ponta si antonescu e normal si acesti oameni trebuie sa ne conduca tara atunci sa votam ptr demitere...dar sa nu uitam ca e criza in toata lumea ..si suntem doar vre-o 4 -5 milioane de oameni platitori de taxe si impozite si aproape de 3 ori mai multi oameni care nu platesc taxe si impozite....deci de unde imi va da mie ponta si antonescu marire de salariu si pensie?

22 iulie 2012 12:13

UNFORGIVEN Aplauze si ovatii pro basescu ! PS: www.youtube.com/watch?v=Je8TUKRGq28

22 iulie 2012 10:34

etc au disparut postacii?

20 iulie 2012 19:52

cico sint curios daca la bulau il lasa sa fie tot sef?

20 iulie 2012 18:50

monteoru abia astept sa ramineti someri postacilor.ma bucur ca Antonescu a inceput sa-l puna la punct caci trebuia mai de mult sa-l taxeze pt. magariile care si le permite

20 iulie 2012 18:49

ifrim bine ca il pune cineva la punct,mai e putin pina la vot sa o rezolvam odata

20 iulie 2012 18:46

CACTUS= Tepi de trandafir cu floare de Crin !

20 iulie 2012 15:30

observator neutru hehe dar pe Antonescu cine-l poate asimila cu un Presedinte? Un Presedinte sau Prim Ministru ar trebui sa insemne Moralitate si Demnitate in primul rand iar aceaste calitati sunt absolut paralele cu Antonescu si Ponta . Nu votez nici da nici contra, sunt impartial politic dar nu pot sa nu-mi spun punctul de vedere cand vad atatea marsavii facute intr-o perioada atat de scurta

20 iulie 2012 15:27

Trasnea Halllo, haloooo/N-ati vazut un cal maro/ Imbracat in kimono/Care dansa tango? Mihohoooo... Cum care cal, dom`le; calul ala chel, care le trage la masea mai vartos decat stapanul lui; ultima data a rasturant carutza, a cotonogit vizitul, incarcatura s-a risipit in mijlocul drumului, dupa care a dat o explicatie naucitoare: cica de vina sunt... "agenturili straine".

20 iulie 2012 12:11

Ioana Logica este ca pana la 29 iulie el este presedinte SUSPENDAT, alo, alo si nu ar trebui sa beneficiaze de aceste privilegii, conform legii. El nu este asimilat cu Institutia Presedintiei in aceasta perioada, ALO ALO, e destul de logic

20 iulie 2012 10:24

ALO ALO E CLAR, Antonescu a vrut sa-i asculte discutiile telefonice ale lui Basescu si nu a reusit ! Altfel de ce acest circ fara bani? Basescu, ca ne place ca nu ne place este inca Presedintele ales al Romaniei , suspendat de catre o mana de parlamentari 285 ( o mana de oameni) din PSD,PNL,..UDMR. El are voie sa-si secretizeze liniile telefonice pana la 29 Iulie in calitate de Sef al Statului Roman. Doar nu vreti sa telefoneze de la telefonul Public....sa mai si judecam logic putin !

20 iulie 2012 9:56