Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Şi a zis Traian: “Să facem bloggeri după chipul şi asemănarea noastră, ca să mintă şi să se târască pe pământul românesc şi tot Pământul!”. Şi a făcut Traian bloggeri, după chipul său, şi le-a dat drumul în Republica Moldova.

Iar bloggerii lui s-au răspândit ca iarba rea şi pe forumuri, şi în publicaţiile online, ca să facă Basarabia pupinbăsistă. Pentru că, cine nu îl cinsteşte pe băseEL, e kagebist, bolşevic, vândut Moscovei şi agent FSB.

Suspendatul Traian Băsescu beneficiază, încă – din plin şi ilegal -, de avantajele oferite de slugi din serviciile secrete. Mai ales, la butoane. De “băseştii” lui (ca să-l parafrazez pe alt rezultat al scremerilor unor personaje pătate maro din serviciile secrete “ungurene”) ar trebui să se teamă toţi românii din Republica Moldova care mai simt româneşte.

În ultima perioadă, pe forumurile şi blogurile din Republica Moldova, a fost exacerbată o serie de minciuni la adresa noii majorităţi parlamentare de la Bucureşti, cea care a decis formarea unui nou Guvern legitim în România, alta decât sclavii lui Băsescu. Suspendatul de la Bucureşti, prin slugile sale pupinbăsiste a invadat forumurile celor mai citite publicaţii online din stânga Prutului, înjurând ca la uşa cortului pe toţi cei care îl contestă. Nesimţirea Suspendatului a culminat cu convocarea, la Bucureşti, la sediul de campanie, a slugilor bloggero-forumiste, din Basarabia (Republica Moldova), cu o zi înainte de vizita la Chişinău a premeriului Victor Ponta. Misiunea: atac pe toate fronturile şi acţiuni de protest organizate la sediul guvernului de la Chişinău.

Mişcare greşită!

Simbriaşii Suspendatului nu au reuşit să scoată mai mult de 15 ameţiţi în stradă, să protesteze la Chişinău, cu tot cu angajaţii ICR, cei care au dat 3 milioane de Euro din banii noştri (contribuabili din România), pentru renovarea clădirii care a fost sediul putereii Ţariste (Ruse) de subjugare a românilor din stânga Prutului!!! Poate ar fi bine să reţinem şi că unul dintre bursierii de la ICR (Institutul Cultural Român) Chişinău a votat împotriva studierii Istoriei Românilor.




Integral pe Ziua Veche



Comentarii

Ciklopul Specialiştii din cadrul Comisiei de Etică a Universităţii Bucureşti - a căror nume nu a fost făcut public dar probabil sunt din România şi nu experţi străini, aşa cum s-a vehiculat o vreme - au dat verdict de plagiat în cazul lucrării de doctorat a lui Victor Ponta. Decizia a fost luată în UNANIMITATE. Primii trei oameni in stat sunt fie plagitori, fie repetenti.

19 iulie 2012 11:11

nae A clar, basestii nu au reusit prea multe. Cel mult sa obtina de la Voronin o sustinere pe fata, cu subiect si predicat. Cum zicea batirnul comunist: "Iaca, eu ii iubesc p-astia doi" (Ponta si Crin). E bine, daca fratii nu te iubesc "legitim", la ce sa ne mai asteptam? Ca fascistii occidentali, politrucii, au ceva cu tarisoara noastra si cu cei mai iubiti copchii ai poporului! Apropos, aia de la ZV (ai lui Ciripoi "liberalu") - ca jurnalisti nu va pot spune! - ati aflat: prin Moldova se pun urne de votare la Referendum? Ca mai voteaza moldovenii basarabeni aiurea, cu atiti pupinbasisti printre ei...

19 iulie 2012 8:35

ifrim la vot DA jos base si am scapat de ei

18 iulie 2012 16:19

alegator in ideea ca sint ascultate ii injur cu inima ,virtos de cite ori vorbesc si aici dar mai ales in Germania si Spania

18 iulie 2012 16:17

la vot Dragi romani de pretutindeni voua va sunt ascultate telefoanele non stop??Voi ati vazut macar in poze rapandulele promovate de Basescu: Udrea, Anastase, Ritzi, Eba? Va place un presedinte ce se lauda cu zecile de mii de dolari facuti prin contrabanda? O armata de oameni i-au strigat la poarta " javra ordinara" cu riscul de asi pierde painea!

18 iulie 2012 15:50

@TUNETUL NEGRU "SUNTE-TI" (!?!) idioti si analfabeti, basistilor! "SUNTE-TI" atat de cretini si penibili, mai ales cand vorbiti despre plagiat, voi care nici sa plagiati nu "SUNTE-TI" in stare. cate despre a scrie corect, ce sa mai vorbim...

18 iulie 2012 14:33

moldovlahalualah Vai saraca istorie! Mai cialaveci, pentru Basarabia frica de kgb este inca vie! La fel ca pentru Clujeni treaba cu ungurii! Cititi fratilor, intrebati, nu va fie rusine a spune "NU STIU" , documentati-va apoi scrieti! Ziaristul acesta nu merita nici sa fie scuipat in piata publica! Poate bagat cu capul in weceul lu felix!

18 iulie 2012 14:25

Bucur Marcus, tare te mai temi de puscarie! Dar tu ce IQ ai?Nu pari orea inteligent!TU esti o dejectie! Poate esti Catalin Voicu? Bucura-te ca Voronin il felicita pe Ponta! Ramai cu ei si cu toti hotii!

18 iulie 2012 14:17

nacho vorbesti tu, autorule, despre ce inseamna sa fi pupator in adancul cuurului? tu care nu te mai saturi de lins colonul lui felix? schimba-ti meseria sau incearca sa scrii si altceva, desigur, daca te lasa cancelaria.

18 iulie 2012 14:11

TUNETUL NEGRU SUNTE-TI CU TOTII DE LA ANT.3 NISTE PLAGIATI,UN SRL CELOR CARE ISI PLATESC COMPETENTA !!APARATI PLAGIATUL SI PROSTIA !!!!!

18 iulie 2012 13:52

TUNETUL NEGRU DECAT SA CONDUCA TARA UN TRANTOR SI UN IMPOSTOR , MAI BINE BASESCU EL ESTE NOUL TEPES AL POLITICIENILOR!! VA E FRICA SECU !!!

18 iulie 2012 13:48

Stefan "Ziua", iesti veche si spui numai minciuni. Tinerii din Chisinau , care au iesit in Piata si au scandat " Jos uzurpatoruL" sint niste patrioti,care-si iubesc neamul si carora le pasa de soarta tarii.In nimicnicnicia voastra nici nu vreti sa concepeti ca exista si notiunea de patriotism.Abia acest articol este unul scris la comanda, caci este de ris: dupa ce a incalcat legea si a subordonat institutiile statului, ponta vorbeste la Chisnau despre separarea puterilor in stat...Gogosi pentru prostimea, care-l mai crede...

18 iulie 2012 13:45

ina @dorel,da de ce sa nu votevze moldoveni la ambasada?altfel putem gandi si ca usl are interes,daca tot a fost ''copilul minune''ponta la chisinau!

18 iulie 2012 12:36

Daniel Boule care scrii articolul, nu mai minca cacat pe tema "noii majorităţi parlamentare de la Bucureşti ... alta decât sclavii lui Băsescu", de parca n-ai sti ca s-a facut cu tradatori tot din PDL.

18 iulie 2012 11:52

Marcus Chiombu, Mai Bourean Decat Visan Si Pavelescu Si Mai Cristoiu Decat Colonelu’ Turcescu Efectiv am ajuns sa ma doara fizic, mai tare decat cand il vedeam zilnic pe Ceausescu la televizor atunci cand, din intamplare, butonand pe telecomanda dau peste mecla asimetrica a chiombalaului. Si mecla ca mecla, ca o poti asimila cu o caricatura si razand sa depasesti socul, dar daca ai ghinionul si televizorul nu este dat pe “mute” si auzi ce poate gorni acest personaj sinistru, disperat ca in cazul pierderii imunitatii scrie pe el puscarie, ala esti ! Daca ghinionul este si mai mare si stai prost cu viscerele te supui riscului unei defecatii instantanee , fara posibilitatea utilizarii toaletei salvatoare, defecatie insotita si de voma. Atatea minciuni, deziceri, incercari infantile de manipulari securisto-comunistoide etc cate poate debita dobitocu’ asta pe parcursul unei interventii televizate nu gasesti nici daca aduni toata floarea cea vestita a pupincuristilor din presa cu Pora si Cristoiu in frunte cu sleahta activistilor de partid boureni. Individu’ asta, in disperarea lui deja paranoica, minte cu o seninatate si cu convingerea ca se adreseaza unui popor cu IQ predominant subunitar, ceva de speriat. Singura persoana pe care, cred eu, ca o mai poate convinge cu imbecilitatile astea manipulative este propria lui persoana si eventual pe fixa a mica, tuta si triplubuzata. Restu’ boboreanului roman, oricat de redus mintal ar fi, sunt convins ca nu poate sa creada “discursul” acestui impostor. Nu mai continui ca-mi stric ziua si n-are rost, abia astept data de 29 sa terminam cu acest calvar eufemistic denumit “regimul Basescu”.

18 iulie 2012 11:47

Suspendel Disperătescu L-am vazut aseara la tv pe kior, pret de cateva minute (inainte sa-mi vina sa vars). Era beat manga, cu o privire asasin - piezisa, de hiena haituita, gata sa sfasie orice s-ar afla aproape. Ca e dement, nu mai incape indoiala. trist e ca sunt multi cei care continua sa se agate de el, din diverse motive. Oare si ei sunt bolnavi?

18 iulie 2012 11:37

Mitici Decat sa ling in ckur un tiganoi Voiculescu , mai bine il pup in K .... pe Base

18 iulie 2012 11:14

george cristi23 ce avantaje are familia ta, jigodie pdlista.

18 iulie 2012 11:07

Vai de ei! Basescu, fostul sef al SIE, MRU, si ICR-ul condus de un fluiera-vant numit Patapievici, fiu de venetic bolsevic de stirpe khazara,(ca si MRU, de altfel) si-au creat oarece sprijin dincolo de Prut prin demagogie si promisiuni neonorate, Practic insa, in timp ce basarabenii intampina mari greutati pentru a obtine un pasaport romanesc, peste 500. de mii de evrei din Israel au obtinut cetatenia romana cu o lejeritate de nedescris! Ehe, dedesupturile au bataie lunga si miros al naibii a tradare de neam. Artizanul mecanismului este MRU, inca de pe vremea cand a fost ministru de externe, bine-nteles insa cu binecuvantarea si sprijinul neprecupetit al lui Basescu. Iata de ce doar vreo 15 ametiti au iesit la Chisinau in sprijinul ”marelui pan-roman” Basescu. Lingaii basisti habar nu au pe ce lume traiesc si in ce cacat se arunca cu capul inainte!

18 iulie 2012 11:07

Raul Dla presedinte suspendat-disperat ati fost o catastrofa pentru tara, impreuna cu pdl. ce mai aveti de furat, ce colt de tara a mai ramas nevandaizat de voi, hotilor. In disperare, profitati de vulnerabilitatea moldovenilor de peste Prut. Ei, poate sunt bine intentionati, dar nu cunosc realitatiile din tara, si cred ce le spuneti. Nu-i mai amagiti, lasati-i, nu sunt o masa de manevra , sunt oameni cinstiti, lasat-i sa decida singuri ce vor. In tara ati terminat tot, ati furat pana si codrii bucovinei, dl. flutur stie, rosia montana, ce mai av eti. Ce i/a mai ramas de furat lui videanu, blaga, udrea, anastase, boureanu, berceanu, oltean, si ceilalt hoti din pdl, pe care i/ati sustinut, erat o gasca. Sper sa reusim sa spunem DA cu totii.

18 iulie 2012 11:04

Basescule te-a invins securitatea, ca si pe Constantinescu @barba alba: stimabile, banuiesc ca ai gresit ora, adica persoana careia i-ai dedicat raspunsul. Da tovarase concetatean, delictul de opinie va fi pedepsit in rusia si probabil si in republica csista Rromania. Asa ca cine nu e cu hotii si mafiotii din gasca lui voicu o va pati, nu-i asa? Da tovarase cetatean, flota e o mare pierdere, dar poarta semnatura lui vacaroiu, Basescu s-a demis o data pentru a fi anchetat, apoi nastase si stanoiu nu au reusit sa ii puna dosarul in carca, pentru ca acele contracte erau in copii in mai multe tari, degeaba falsificau actele romanesti, cum au incercat. Da, exista pierderi mai mari decat flota, ca de exemplu cele 1200 de fabrici distruse de nastase, puscariasul-profesor al lui copy/paste.Toate rafinariile date pe mana securistilor dobitoci, care au distrus una din industriile de baza a tarii. Da, copy/paste a distrus imaginea tarii n 2 luni, purtand-o mult in urma, la vremea lui ilici voda. Un intelectual ( doftor) ar trebui sa aiba o alta conduita morala si sa se demita cand e prins ca a inselat pentru a ajunge mai sus decat il lasau capacitatile sale. Pana in Ungaria lumea se demite pentru asa ceva. In vest pierd dreptul de a munci in acel domeniu si toate titlurile. In Rusia si rromania conteaza doar pentru 2%. De aia rromanii sunt cersetori si nu isi produc decat pensiile, pentru ca aleg doar incapabili promovati prin PileCunostiintesiRelatii ( Ponta s-a insurat pentru a ajunge la varful psd, stil foarte comunist). PSDistii au aratat si prin severin ca ei au soriciul gros. Iar faptul ca avem un hot in frunte arata ca suntem o tara de hoti. daca matale nu intelegi asta sa fii sanatos.

18 iulie 2012 10:46

Dorel Nu este corect ca moldovenii de peste prut sa voteze pentru romani. Uitat-va la unguri, acole ungurii din toata lumea au dreptul sa voteze, dar sa vina-n tara . Probabil ca stiu ei de ce.

18 iulie 2012 10:44

cristi23 tipic celor care striga impotriva lui Basescu. Limbaj de mahala

18 iulie 2012 10:25

dezamagire!!!!!!!!! lacheul cui sinteti, asa se informeaza publicul?????????

18 iulie 2012 10:03

dezamagire!!!!!!!!! lacheul cui sinteti, asa se informeaza publicul?????????

18 iulie 2012 10:03

antireclama mariusica, tu dai dovada de prostie crasa, si culmea !!! mai primesti si simbrie pentru asa ceva !

18 iulie 2012 10:02

barba alba @pt cel de la 9:43, stimabile telectual , cine aduce prejudicii mai mari bugetului de stat: praduirea (disparitia) flotei, sau " copy/paste ? consideri ca ti a furat cineva inteligenta? daca vb de Ponta, ii serveste la ceva diploma de Dr in functiile pe care le detine? ai habar cati din "doctoranzi" au plagiat? peste 80%. Problema plagiatului nu intereseaza decat pe 2% din romani (conform sondajelor) pe cand comportamentul lui chioru intereseaza peste 70% din populatie care l si vrea demis, iar un diversionist ca tine va primii ce merita de la cetatenii pe care i barjocoresti.

18 iulie 2012 10:01

pensionar Nu am decat ???!!! Penibil!!!

18 iulie 2012 9:59

alice Articol scris de MARIUS "BATA" simbrie sau prostie?.Cum poate fi publicata o asemenea ineptie? Cred ca numai la romani este posibil asa ceva .Mai BATA ,tie nu ti-a fost rusine cand ai scris asa ceva ? Poti fi pro sau contra ,inteligent si cu bun simt ,nu la modul MAHALA pe care l-ai folosit

18 iulie 2012 9:56

copy-lot tonta și tu te consideri om de presa mah,ești mai rău ca o mahalagioaică vânzătoare de semințe.

18 iulie 2012 9:48

Basescule te-a invins securitatea, ca si pe Constantinescu! O dovada ca tot ce scrii e minciuna tovarase concetatean, este exact faptul ca ai publicat, si nu ai fost declarat dusman al neamului, cum fac tovarasii copy/paste si aliatul sau repetent, iluminati de putin. Adevarul nu este al Europei ( si atunci lumea trebuie "ametita" ca sunt minciunile lui macovei, ca tot romanu' se crede mai destept decat vesticul, dar daca am fi asa nu am fi cersetorii Europei, suntem la fel de oligofreni noi doi tovarase, indiferent de cat de buna impresie ai despre tine, ca stii tu vorba romaneasca...) ci al celor cu limba-n dosul regizorilor actualei crize, a puscariasului, a elevului sau si a puscariabilului felix....Anyway, limbajul articolul tau si non ideile sustinute dovedesc nivelul la care sunt sustinatorii lui copy/paste.

18 iulie 2012 9:46

Daniel B Vadime, acum te cheama Batca?

18 iulie 2012 9:43