Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a declarat, luni, că, în situaţia în care românii vor vota la referendumul pentru demiterea lui Traian Băsescu în favoarea continuării mandatului de către acesta, asta ar înseamna că USL nu a înţeles "starea de spirit a lumii".

"USL are o poziţie foarte limpede, foarte clară, nu e niciun secret (...). Cred că e un lucru care răspunde stării de spirit din ţară (suspendarea lui Traian Băsescu - n.r.), toate sondajele de opinie pe care noi le avem arată o scădere a popularităţii lui clară, pentru că oamenii simt că toate deteriorările din viaţa noastră economică, socială se datorează lui Băsescu, aşa că toţi aşteaptă retragerea lui", a susţinut Iliescu.



Integral pe Mediafax



Comentarii

Un alegator Ilici, poate ne ajuti sa intelegem de ce tocmai statele din UE care au cochetat in trecutul,lor istoric cu comunistii au acum probleme economice mari: Spania, Italia, Grecia.... Este cumva o incercare de revenire a marelui urs? Nu te lasa prea mult rugat si lamureste-ne, caci tu doar ai stuiat la Moscova, si le cunosti bine stilul de actiune......

9 iulie 2012 22:20

Cezar Nu Ilici! Daca se intampla ca la vot sa castige Basescu, atunci sa va duceti dracului.

9 iulie 2012 22:18

mafiot o sa intalegem sa mai furati si sa ne mintiti fara rusinare,dece nu te-a suspendat si pe tine cand ai fost presedinte ,ca ai lasat mafioti sa fure ,nu ai intreprins nimic ,impotriva lor,acum dai si tu cu ciocul,basescu sa agatat de mafioti tai ,nu va place ca va baga la puscarie

9 iulie 2012 22:17

CONSTANTIN ROMANI , POSTACI IDIOTI TREZITIVA ...SE PARE CA CIUMA PORTOCALIE V-A SPALAT CREIERELE! CE ATATA INVERSUNARE PE ACEST OM CARE IN 1990 A EVITAT UN RAZBOI CIVIL IN ROMANIA PUS LA CALE DE AGENTIILE STRAINE ..DAR ASTA NU AVETI DE UNDE S-O STITI MULTI DINTRE VOI VA JUCATI CU PUTA -N TARANA SI ACUMA INJURATI TOT CE MISCA IN TARA ASTA . ROMANI SUNT OAMENI FARA ORIZONT ,CONTESTA TOT .

9 iulie 2012 22:04

A.B. Cu alte cuvinte, nu va vine sa credeti ca ,,Grivei" (vorba unui clasic in viata) s-a mai desteptat. Ar fi corect sa ni se aduca la cunostinta ca trebuie sa ne votam presedintele in fiecare an, in functie de traseismul parlamentarilor.

9 iulie 2012 21:50

vasile din bangladesh Cita perfidie si ura se citeste pe fata acestui neinplinit in puterea pe care nu o mai poate tzine in mina lui.Il condamna pe Basescu,dar a uitat ca el a inceput demolarea romaniei,cu Roman si acolitzi lui.Ei sunt primi care au distrus economia tzari.Unde sunt uzinele,fabricile,agricultura recumoscuta pe plan internatzional,invatamantul,medicina,institutziile de cercetari s.a.m.d.,cine le-a distrus,Basescu ? Basescu si Guvernul Boc,a salvat cit de cit tzara de la criza care in alte tzari a facut ravagi.Eu ai intzeleg ce a fost in sufletul lor cind au luat decizi extreme.Nu am nimic cu PD-L,nici USL,cu nici un partid,dar inainte sa judecatzi,ginditzi.Nu va uitati la ce spun partidele,uitativa ce sa intimplat in Grecia,Spania,Italia,tari puternice,care acum au mari probleme.Asa cum se compora Usl-ul,si atitudinea luata de tarile UE,nu va vad bine.Doamne, ocroteste'i pe romani ! Doamne Ajuta !....comporta*

9 iulie 2012 21:48

nelu iar il activara pe Iliescu? da, du-te domne la pensie si lasa-ne in boii nostri!

9 iulie 2012 21:18

Ratza dati-i la prostime ceva banutzi in plus (ca si-asa din cauza voastra s-a devalorizat Leul, deci se poate) si o sa va voteze - garantat. Pe Basescu al' rau, care le-a taiat din pensiile umflate aiurea de altii, n-o sa-l mai vrea atunci. Asa o sa dechideti cale libera dictaturii psd-iste: lasati-i pe Romani sa fure fiecare cate un pic, dati-le din cand in cand mici si bere gratis, aveti de grija sa aibe un dusman, povestiti-le ce popor mare si sfant sunt ei. Asa o sa va lase frau liber sa infaptuiti societatea psd-ista multilateral dezvoltata.

9 iulie 2012 20:49

Un alegator "toate deteriorările din viaţa noastră economică, socială se datorează lui Băsescu" - Inca o data se demonstreaza ca USL incearca sa sugereze populatie ca Basescu este cauza crizei economice ce a lovit Romania. Mai Ilici, poate vrei sa ne convingi ca aceasta criza economica ce a lovit USA, UE si asa mai departe a fost opera lui Basescu....

9 iulie 2012 20:46

dinca Nea Ioane, aparusi? Vorbesti prostii. Cum sa nu intelegi talica "starea de spirit a lumii"?. A lumii educate de matale sa schimbe prin ordonanta de urgenta legea referendumului si s-o faca mai oabla, mai avantajoasa pentru mersul lucrurilor catre Moscova. A lumii educate de matale sa fure Monitorul Oficial, locul de unde se pot emite geamantane de voturi gata stampilate. Iti aduci aminte cand erai mata carlan si ascundeai voturile taranistilor prin pivnite, sa iasa FDP-ul iubit, o alta monstruoasa coalitie cu PNL-istii-aripa Balaceanca, exact ca USL-ul de acum? Ai?!

9 iulie 2012 20:26

unu usl il face mare pe basescu ,pentru a cita oara, si vizavi de multime ar fi trebuit sa vedeti cine erau oamenii care strigau asta iarna jos basescu ,citi erau si mai ales cine erau multi dintre ei.

9 iulie 2012 20:24

tiberiu daca va fi votat..basescu ca sa isi termine mandatul..ales in mod democratic de catre POPOR, atunci tu iliescule sa mai chemi odata minerii la bucuresti!

9 iulie 2012 20:07

Dorel Opinia multimii este probabil plecarea lui Basescu .... dar in niciun caz venirea lui Ponta sau Antonescu.....