Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe [ X ]

Cererea de suspendare este redactată de către juriştii USL, iar documentul urmează să fie citit chiar astăzi, la ora 16.00,  în plenul Parlamentului, potrivit Antena3.

UPDATE 13.45 USL vrea ca plenul reunit pentru suspendare să aibă loc vineri.

UPDATE 13.38 Cererea de suspendare va fi citită, mâine, în plenul Parlamentului.

UPDATE 13.30 Fostul lider al PDL Emil Boc spune că acţiunile USL reprezintă "un atac barbar şi nemaiîntâlnit la adresa democraţiei" prin faptul că se încearcă suprimarea funcţionării unor instituţii şi controlul total al nominalizărilor pentru viitoarele poziţii de procuror general şi procuror şef al DNA.

UPDATE 13.25 Preşedintele PDL, Vasile Blaga, a declarat că democrat-liberalii nu au discutat cu preşedintele Traian Băsescu, menţionând însă că "în funcţie de paşii care vor urma", democrat-liberalii îşi vor corela acţiunile cu cele ale şefului statului.

UPDATE 13.23 Senatorul UDMR Marton Arpad a plecat din biroul ministrului Mircea Duşa, declarând că USL încă nu are documentul privind suspendarea şefului statului.

UPDATE 13.05  Guvernul a decis, printr-o ordonanţă de urgenţă, să modifice Legea Curţii Constituţionale, stabilind că instituţia nu va mai emite un aviz obligatoriu asupra hotărârilor Parlamentului, susţin surse oficiale. Până la ora transmiterii acestei ştiri, informaţia nu a fost confirmată oficial de Executiv.

UPDATE 13.00 Preşedintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat că "sunt foarte multe motive" pentru suspendarea din funcţie a preşedintelui Traian Băsescu, el precizând că UDMR ia în calcul ca parlamentarii săi să fie prezenţi în sală la votul pentru suspendare şi să voteze.

UPDATE 12.45  Birourile Permanente reunite ale celor două Camere ale Parlamentului au fost convocate pentru ora 13.00, la Senat, urmând să fie depuse documentele pentru suspendarea preşedintelui Traian Băsescu.

UPDATE 12.20  Viceliderul deputaţilor PNL Eugen Nicolăescu a anunţat, miercuri, că în jurul orei 13.30 USL va depune la Birourile permanente reunite documentele pentru declanşarea procedurii de suspendare din funcţie a preşedintelui Traian Băsescu.




Integral pe Adevărul



Comentarii

tr Basescu trebuie demis cit mai repede pina nu ne vinde de tot. Basescu va fi cea mai neagra pata in istoria Romaniei. Aici nu este vorba de furat este vorba ca vinde tara pe nimic. Personal, mi se face grata numai cind il vad pe el si acolitii lui , Razvan Ungureanu, Elena Udrea , Videanu, Berceanu , ...

26 noiembrie 2012 9:50

tr Basescu trebuie demis cit mai repede pina nu ne vinde de tot. Basescu va fi cea mai neagra pata in istoria Romaniei. Aici nu este vorba de furat este vorba ca vinde tara pe nimic. Personal, mi se face grata numai cind il vad pe el si acolitii lui , Razvan Ungureanu, Elena Udrea , Videanu, Berceanu , ...

26 noiembrie 2012 9:50

florin Da, dar Romania se plasesza in afara Uniunii Europene.

5 iulie 2012 13:46

duta Traian Basescu a invins. Daca e suspendat, USL dispare din peisajul politic.

5 iulie 2012 13:43

zarathustra Victor Ponta, uita-te in oglinda! Asigura-te ca estu tu!

5 iulie 2012 13:32

singura solutie---DICTATURA MILITARA--jos mafia usl-inoasa asa sa se intample si la noi si dupa 2 ani puterea sa fie cedata civililor,numai asa vom scapa de aceste animale care nu se mai satura,--jos CIUMA ROSIE,jos USL-inosii

5 iulie 2012 13:27

singura solutie---DICTATURA MILITARA--jos mafia usl-inoasa amintiti-va pe la inceputul anilor 80 era o tara in europa unde mafia si debandada era ca la noi----prin DICTATURA MILITARA TIMP DE 2 ANI AU SCAPAT DE CAPUSELE TARII---dupa 2 ani puterea a fost data civililor---dar i 2 ani a curatat tara de nenorociti,si acuma este o tara asezata cu democratie si legi care se respecta

5 iulie 2012 13:25

singura solutie---DICTATURA MILITARA--jos mafia usl-inoasa singura solutie ---DICTATURA MILITARA ---2 ani timp in care sa fie lichidata toata mafia din tara(indiferent de partid-esti mafiot,jos capatana)--poporul roman nu va scapa de unii nenorociti decat daca sunt stersi definitiv,atata timp cat vor exista in tara asa va fi----TREZESTE-TE ROMANE--cat mai accepti ca un mafiot ca voiculescu sa conduca tara

5 iulie 2012 13:21

Ponta Vom copia modelul de economie nemtesc..... impreuna cu paste desigur....

5 iulie 2012 10:15

Antonescu Voi munci pentru bunastarea poporului roman ca si pina acum......

5 iulie 2012 10:14

antijigodii USL ne cheama la referendum, dar la cel legat de nr. parlamentarilor la care am fost de ce nu tine cont?. Bun, referendum pentru Basescu au mai facut si au pierdut, daca pierd si acum sunt dispusi sa suporte cheltuielile survenite din banii lor? Nu vedeti pt ei sunt bani dar pentru medicamente, etc nu sunt. Ne aduc la sapa de lemn la cat au scumpit curentul, urmeaza gazele la cat creste euro si numai pentru ambitii si frica de justitie, le este frica ca ajung toti langa Nastase?

4 iulie 2012 19:36

antimanele, pitipoance, cocalari, prostie usl=uniunea stalinist leninista

4 iulie 2012 18:08

justitiarul bashitzilor,mai aveti 48 de ore,tic tac tic tac...ha ha ha...ati pus-o baaa !!!

4 iulie 2012 18:03

d todo@tot atat de uluitor ,sau chiar mai uluitor ,cati uselisti ,pontisti,antonisti ,proslavesc hotia ,obraznicia si aroganta acestora

4 iulie 2012 17:24

e Nicolaescu a prins curaj,pana acum ceva timp nu prea se dadea in stamba. Acum spera ca o sa scape de toate marsaviile si hotiile pe care le-a facut in sanatate .Nici el nu mai stie cati bani a masluit pe mana cu directorii de spitale cat a fost ministrul sanatatii. Sa traiti bine cu USL

4 iulie 2012 17:20

@ness.Reticentul Pai primul amenintzat ca si viitor coleg al lui Nastase e chiar Basescu omule. Ai uitat cate explicatii penale are de dat? Cred ca-i trebuie vreo zece ani pentru declaratii in fata procurorilor. Altii decat astia care se fac acum ca nu vad infractiunile lui. Abia apoi urmeaza gasca lui de talhari si, cu voia dvs, ultimii pe lista, dar nu cei din urma, USListii.

4 iulie 2012 16:54

Reticentul Sub nicio forma nu e deajuns. Cum adica fara catuse, fara glont, inscenat sau nu?! Pai se poate cu masuri diferite? A locuit in condominium cu Nastase, sa locuiasca la fel si in continuare. La Rahova , nu la Lac 3, unde numai renovarea ne-a costat TREI milioane de euro pentru placerile basesciene. Aceea este resedinta destinata sefilor de stat aflati in vizita in Romania, unde nici CEAUSESCU n-a indraznit sa stea. Basescu da, sfidandu-ne pe toti. La Rahova tatel.

4 iulie 2012 16:43

todor Este uluitor cati basisti lipsiti de cel mai elementar bun simt se afiseaza cu ostentatie in sprijinul mizerabilei "ciume portocalii" ,citi reprezentanti ai tradatorului de tara si slugoi ies sa zbiere in strada pentru a proteja firmiturile care le-au fost aruncate de "basismu" atat de urat mirositor! Au ajuns slugoii, fiii securistilor si FSN -til recent metamorfozati din partid stangist in partid de "dreapta" sa-i acuze de "comunisti" pe cei care se opun unui unui comunist invederat, unui fost secusist caruia i s-a ascuns dosarul !!! Nu mai aveti decenta, nu mai avetin putina rusine cand va afisati "comentariile" veninoase?

4 iulie 2012 16:43

y doi circari ponta si antonescu,fara minte sunt cei care-i sustin

4 iulie 2012 16:41

`= probabil vom avea parte de un presedinte arogant din cale afara(antonescu)

4 iulie 2012 16:37

matusa tamara Toti infometatii USL condusi de sobolanul rozaliu si dirijati de monozigotul socru , sprijiniti de tradatorii de serviciu maghiari si "aparatorii stabilitatii " ai generalului instelat au dat o lovitura de stat inspirata si chiar condusa de rusi ! Urmeaza replica Marelui Licurici SUA , care a primit o palma chiar de ziua lui ! Poate ca vor salva pe Felix , Nastase , Vantu ,Borbely + alti multi banditi de la inchisoare , poate ca-l vor suspenda pe domnul Basescu data fiind prostia si tradarea ce caracterizeaza parte din "stupid people ",dar baietii de la FMI , tinind cont de orientarea filorusa evidenta a tuturor pucistilor , se vor gandi ca de acum incolo sa dea Putin bani pentru cloaca de bugetari, falsi revolutionari si pensionarii ofiteri decorati la culesul porumbului de Ceausescu ! Asa ca un curs de 5-6 lei/euro va aduce mare bucurie" poporului" cu credite ce a schimbat "ciuma portocalie " cu "Ebola rosie " ! Mai vorbim in doua luni , dar sa stiti sobolani rosii de de trei luni sunteti la putere si, aruncatul vinei pe presedinte nu mai tine ! Cred ca pana la alegeri UNPR si conservatorii mai tradeaza de doua ori , ofiterii pensionari si revolutionarii lui Maior + armata tiganeasca a PSD , neavand ce fura fara banii FMI vor trece la vanatoarea de USL-ei pe strazi ! Situatia din Grecia va fi o poveste frumoasa fata de " viitorul " infocat la propriu al tarii pregatit de hotul Felix + plagiatorul Ponta + inconstientul repetent Antonescu & complicii ! Tort de rahat ati pohtit , asta primiti !

4 iulie 2012 16:17

ness @Mesaj de roman cinstit... Ce s-a votat in 10 Iunie 2012 ? Mai gandeste. Cum si cand s-a ales Parlamentul si Presedintele ? Mai gandeste. Gandind poate vei intelege, tu, roman cinstit dar manipulat, ce fac acum cei din USL. Este sfatul pe care ti-l da alt roman, satul de PDL, PSD, PNL, UDMR, PC, UNPR si alte lepre politice

4 iulie 2012 16:12

antijigodii usl=uniunea stalinist leninista

4 iulie 2012 15:31

ness Jocul este facut din umbra de cei care se simt amenintati ca se vor alatura lui Nastase. Ponta si Antonescu sunt doar marionete. Timid, tarziu dar incredibil, justitia a facut ceva ce nimeni nu mai spera. Normal ca se grabesc acum s-o reduca la tacere.

4 iulie 2012 15:26

MESAJ DE ROMAN CINSTIT, FARA A INDRAGI USL-UL BRAVO, IN SFARSIT MEMBRII USL-ULUI SI-A DAT SEAMA DE POPRUL ROMAN I-A VOTAT CU PESTE 80% PE CANDIDATII LUI IN DATA DE 10 IUNIE 2012.............. SA VA FIE FOARTE CLAR LINGAILOR BASISTI DE PE TOATE CANALELE SI SITE-URILE DE STIRI CA V-A AJUNS FUNIA ........ IAR ACUM CULEGE-TI CE ATI SEMANAT. ADICA : FURIE, FURIE, FURIE......NE-AM SATURAT DECAT NE-ATI MINTIT, FURAT, DISTRUS... DECATA MITOCANIE ATI DAT DOVADA......ACUM SINGURULVOSTRU DRUM ESTE CATRE O JUSTITIE CORECTA, ECHIDISTANTA, IMPARTIALA: ADICA A JUSTITIA PROFESIONISTILOR, NU A LINGAILOR SI A HOTILOR PORTOCALII SAU IN CE COLOARE O VEDEM GALBENA SAU ROSIE SI APOI LA "BRUTARIE"

4 iulie 2012 15:25

Bruno Un popor, dupa 22 de ani in care a fost furat si mintit pe fata de absolut toate guvernele care s-au perindat la putere, care incepuse sa intelega ca de fapt singurul lucru care-l poate apara de abuzuri este legea aparata de constitutie, insa acuma, din ura si emanatii, a ajuns sa accepte ca legea sa fie indoita dupa bunul plac al celor de la putere si inca mai apara penalii care in loc sa fie in puscarie sunt bine merci in parlamentul Romaniei, nu merita sa fie salvat de chinuri. Isi merita soarta cu varf si indesat. Pentru postacii care sunt de acord ca sa fie preuate toate institutiile statului de o singura grupare politica, pot sa le spun cu mana pe inima ca tocmai ati inceput sa fauriti viitorul de aur al ... partidului .... pardon, al poporului, adica si al copiilor vostrii. Iar daca astazi, legea si constitutionalitatea sunt incalcate cu acordul vostru, fiti siguri ca si maine vor fi continua sa fie incalcate si fara acordul vostru. Motive se vor gasi intotdeauna. Atunci sa va aduceti aminte ce va spun eu acuma ... ce se face astazi abuziv incalcand constitutia se putea face oricum in 2-4 luni fara probleme, cu schimbarea legii si in spiritul constitutiei. De ce toate abuzurile dintr-o data ? Erau la putere si Basescu nu mai conta, Parlamentul facea legile necesare si senatul le valida, in ambele USL fiind majoritari ..!? Deci nu legislatia viitoare era problema ci altceva ce nu suporta o manare de cateva luni, iar asta nu era in nici un caz demisia presedintelui ..!? Suntem toti manipulati fara rusine, insa doar o parte le faceti jocul!

4 iulie 2012 15:18

Cantar Emanuel La puscarie cu el.Dar fara suparare,sper sa va duce-ti si voi doi !

4 iulie 2012 15:18

vai de palaria noastra! @Marian: PDL-ul si Basescu, au luat puterea de la POPOR. POPORUL a votat. acum, cine le da lor puterea (USL-istilor)? pe noi ne intreaba cineva? asta este dictatura si nimic mai mult! veti vedea cum, in scurt timp, Romania se va transforma in Coreea de Nord... UE ne va da afara, ca pe o masea stricata... bani nu vor mai intra in tara, fondurile europene, si asa atrase in proportie extrem de mica, se vor bloca... si, atunci vom fi LIBERI sa murim de foame. va plangeti ca o duceti rau acum? stati sa vedeti ce va fi in curand... ce o sa-l mai plangeti pe Basescu si "camarila portocalie", asa cum plangeau parintii nostri, inainte de '89... "schimbarea imparatului, bucuria nebunilor", spune o vorba...

4 iulie 2012 15:13

piratul asa adunatura de prosti mai rar, bai bolovanilor voi credeti ca astia pentru voi se lupta ? cand spun astia ma refer la toata clasa politica. ne meritam soarta daca punem botul la vrajelile lor si acum dupa 20 de ani de minciuna si fraude. tot ce a ce trebuie aparat este respectarea legiilor , asa cum sunt ele bune sau rele si nimic altceva. oricum suntem de tot cacatul ca popor.

4 iulie 2012 14:45

ia-o p'asta! pentru inceput am vrea ca sobolanii portocalii si securisti sa dispara...dupa aia vedem cum e treaba cu laptele si mierea...nu o sa fie bine zboara si astia...care-i problema...??

4 iulie 2012 14:42

mihai Catre toti dezinformatorii USListi de pe net! Daca voi vedeti laptele si mierea curgind in Romania sub Ponta si Antonescu inseamna ca aveti minte de nebuni

4 iulie 2012 14:28

ness @Flocul...... Limbajul pe care-l folosesti si modul in care te exprimi, tradeaza lipsa de bun simt, incultura, mojicie. Din pacate la asemenea specimene functioneaza propaganda mas mediei. Prosti, da' multi !

4 iulie 2012 14:19

ness @Flocul...... Limbajul pe care-l folosesti si modul in care te exprimi, tradeaza lipsa de bun simt, incultura, mojicie. Din pacate la asemenea specimene functioneaza propaganda mas mediei. Prosti, da' multi !

4 iulie 2012 14:19

Roman inca in viata Sa m oara mamele, copii si neamurile voastre, cei ce sustineti ca e democratie ce se intampla aici, acum, in romania? Sigur ati uitat ce inseamna democratie.E vorba de puterea poporului, nu a unui grup de activisti.Aveti curaj sa va puneti familliile la mezat? Daca e asa cum spuneti, n-aveti de ce va teme, dar daca...NU??? Pericolul cel mai mare, e sa fim exclusi din uniune, si asta voi incercati sa transformati in merit.Si nu mai vorbim de bugetul de stat care si asa e gol, dar dupa referendum, dupa alegerile din toamna? Oare pensionarii nu realizeaza ca vor primi doar....promisiuni desarte? Citesc si ma ingrozesc, cata ura ancestrala zace in unii dintre postatori, si sunt ferm convins ca cei patrunsi de ura, sunt nu cei ce nu au ce manca, nu au ce munci etc, ci doar aceia care si-au pierdut anumite privilegii si acum vor sa recupereze inzecit.

4 iulie 2012 14:18

marian cerem Referendum pentru destituirea parlamentului.Oameni care ar trebui sa fie in puscarie sunt in Parlamentul Romaniei (ex. catalin Voicu )

4 iulie 2012 14:18

Din popor FELICITARI SI MULT SUCCES, DOMNULE CRIN SI VICTOR, IN ACTIUNILE DUMNEAVOASTRA DE SALVARE A TARII DE MAFIA LUI BASESCU! JOS BASESCU! DUMNEZEU SA NE AJUTE!

4 iulie 2012 14:16

PSD doi prosti care rad ,crin cu poanta,acesti doi excroci,vor binele romanie eu zic ca nu,vor doar sa scape de raspundere penala colegi care sunt anchetati,si in special pe adrian nastase,imi place ce a facut basescu a intrat in infractori care au distrus tara si au furat tot si acum omul de rand trebuie sa platesca datoriile si excroci din psd sunt bine mersi cu vile masini de lux conturi in banci straine,nu v-ati dat seama care e intentia usl,vreau sa ii zic lui ponta ,daca el cat a fost procuror nu a luat spaga,si acum vrea sa faca pe cinstitul,asta crede doar el e cel mai mare hot si el si socru lui

4 iulie 2012 14:06

fara nume in poza vii prezint pe Lolek si Bolek. ahahahahahahahahahahaha

4 iulie 2012 14:05

ness Rusine PNL ! V-ati aliat cu ciuma rosie, cu cei care i-au ucis in inchisori pe marii liberali, tot in numele democratiei. Rusine PNL!

4 iulie 2012 14:03

Daniel pt. .... Unde vezi tu democratie ma boule ? La Ponta care si-a bagat picioarele in Constitutie ?!

4 iulie 2012 13:36

... ...Ce frumoasa incepe sa fei DEMOCRATIA in ciuda mult prea muuuuultor ziaristi imbecili si colonei ziaristi. Nu mai sunt DEMONSTRATII reprezentative in Piata Universitatii si in alte spatiii publice, TOTUL rezolvandu-se in mod DEMOCRATIC in PARLAMENT prin votul liber al parlamentarilor. Unde vad o muuuultime de ziaristi IMBECILI, IDIOTI, CRETINI lovitura de stat ????!!!!!

4 iulie 2012 13:29

ANDY Romanii nu sau desteptat inca, tot cu gandirea din 90 au ramas cand se duceau la vot cu trandafirul in piept. vai de capul nostru de popor prost ....

4 iulie 2012 13:23

MRU ieri, practic am fost fututi in cur prin sodomizari anale. inca ne doare cumplit pierderea puterii

4 iulie 2012 12:56

MARIAN Nu-i vorba de nici o lovitura de stat, de comunisti sau alte scorneli. Pur si simplu sunt schibari de echipe asa cum au facut si Basescu cu Boc cand au luat puterea. Sigur nu le convine ca le fug pernele de sub fund, dar si PDL-ul prea si-a batut joc de o tara intreaga sub obladuirea "sarmantului" Presedinte jucator. Abia de acum in colo va avea timp sa joace ca tare ne-a mai mancat sufletul acest individ pagubos pentru tara sa . Base are averi fabuloase si cancelariile straine stiu si au jucat la santaj. Basescu a facut din coruptie si santaj o politica de stat. A jignit si injurat in dreapta si in stanga considerandu-se cunoscatorul adevarului suprem si acum scheauna ca o potaie incoltita de hingheri. Sa ne mai lase in pace si sa lase liber scaunul platit cu biruri de miliarde de dolari marelui licurici.

4 iulie 2012 12:49

... ...Mai Base:..lasane, lasane, ca ne-ai ametit, lasane, lasane ca ne-ai zapacit..Destuuul !, Opriti !, BISNITARUL, SECURISTUL si NEBUNUL de la Cotroceni.

4 iulie 2012 12:45

militant PD cu nervii la pamant v-as fute-n cur prin sodomizare anala pe fiecare

4 iulie 2012 12:45

val Blaj-ina ma bucur ca imi cititi comentariile si ati ramas o fidela (printre putinii ramasi) sustinatori ai PDL-eprelor si ai Javrei Ordinare. Este bine pt democratie sa existe si o opozitie. Dvs vreti ca in trei luni, actualul guvern sa faca ce nu a facut Bashinecu si shleahta lui de hoti in opt ani. Sa nu mai vorbim ca ei doar au dus tara la sapa de lemn, iar Tariceanu cre acondus Tara bine a mers cu frina lui Bashinescu pusa de la inceput. Timpul va demonstra cine a avut dteptate. Totusi uitindu-va la rezultatul alegerilor locale se pare ca sinteti o minoritate care vede altfel realitatea, in spiritul propagandei de partida a PDL-eprelor.

4 iulie 2012 12:42

mineriada penalilor!ponta si antonescu sunt primi doi! MIneriada penalilor!trebuie scapati de puscarie Ponta,pentru insusire fara drept de demnitate publica si plagiat,voiculescu,oprisan,vanghelie,mitrea,nazistul de mazare si multi,multi altii!

4 iulie 2012 12:39

adrian nastasie Draga traiane b, ma gandesc la tine zi si noapte, ma gandesc la visikiurile pe care le sorbeam impreuna cand eram vecini, ce vremuri!! acum stau si meditez cat de rau este sa fii avar, sa fii arogant si sa crezi ca esti vesnic pe pamant tartore cu blonde langa tine si bautura, toti sa fie la picioarele tale; servicii, justitie, ce mai, toate institutiile statului. Am auzit ca nici tie nu ti mai merge nimic, n ai reusit sa dai licuriciului cel mare Rosia Montana, adica aurul, nici cu cupru n ai reusit. Ori ce ziceai cu cedarea partiala a suveranitatii Romaniei catre vest? n ai mai reusit? te a impiedicat Ponta, procurorul ala plagiator? s a dus in locul tau? nasol, ti a dejucat planurile, vad ca acum te pregatesti sa vii langa mine, iti tin si tie un loc, dar sa iei cartile cu tine, nuu, nu de citit ca tu nu le ai pe astea, alea pt poker, sa vad daca i trisezi si pe gardini si te fac scapat. Poti sa ti iei si haine civile, nu de marinar, poza lui nutzica si nu uiti paharul de visiki, sa l ai cu tine aici la racoare, e tot ca la gheata. Sa nu faci ce am facut eu, sa incerci sa te sinucizi ca nu te plange nimeni, mai bine plangi tu ca le ai pe astea. Te astept cat mai curand, iar daca n ai reusit sa ti faci bratari din aurul romanesc de la RM, sa sti ca ti le imprumuta ei pe ale lor, pana aici la Rahova ,baieti buni politistii astia. Hai gata , te las ca ma duc sa fac o cafea sa o gasesti calda ca nu dureaza mult pana te aduc aici.

4 iulie 2012 12:26

blaj ina valule, cand ti-am spus ca esti tralala nu n-ai cerzut; ei, bine, facem pariu ca un guvern care-i nascut din tradari si minciuni, care n-a facut in 2 luni de guvernare decat a falimentat hidroelectrica, a schimbat 3 ministrii hoti si mincinosi, a desfiïntat revolutia "bunului simt" nu are viitor decat pe masura celor facute (inceputul lauda sfarsitul). Succesuri sau esece , dupa cum iti sdicteaz neuronului singuratic haznaua 3.

4 iulie 2012 12:24

haiducu Un lucru inceput trebuie dus pana la capat.

4 iulie 2012 12:19

UN OM jos chiorul e o rusine pentru romania , chiorul o sa moara in discursuri, jos blaga , jos anastse , puscaria la toti pdl si eba

4 iulie 2012 12:18

povesti de adormit copii ponta@co... este doar o alta latura a tradatorilor de tara! dece daca este asa de smecher.... nu face el o sedinta de guvern pe la Covasna sau Harghita? toti o apa si-un pamant... vin tradatorii - pleaca tradatorii...! ps: batem pariu ca usl face parteneriat cu autonomisti unguri?

4 iulie 2012 12:18

cornel Comunisti de acum fac in 3 zile ce-au facut comunisti de ieri in trei ani E un progres DAR populatia va fi cea care va inghitii in continuare in sec va suporta noi impozite,noi taxe, scumpiri ale energiei si alimentelor Ei voteaza ,ei sufera Mi se pare corect Capul face capul trage

4 iulie 2012 12:14

val Oare o sa avem noi norocul sa scapam de aceasta Javra Ordinara? Aceasta jigodie care se tine cu sapte miini de putere, chiar cu riscul de a distruge tara si inventeaza tot felu de jocuri politice care prind la prosti (este drept ca multi au inceput sa-si dea seama cit de malefic este Bashinescu) sper sa fie invins in sfirsit. Scena politica trebuie curatata de astfel de indivizi.

4 iulie 2012 12:02

zgonea recomand postacilor si adeptilor usl sa cumpere fulare ,sa ia exemplu de la bombonel impuscatu(cu boabe de piper)..ca o sa vina iarna si o sa faceti rosu in git ..sau la git ..ma rog acolo unde aveti rana...la tonta ii trimitem noi unu e firma....

4 iulie 2012 12:00

... ...CEAUSERCU !..nu uita.!.Base e MANDRIA ta...Base !.nu uita.!.CEAUSESCU la Targoviste te vrea !

4 iulie 2012 11:55

basina securista de la Anwers quin...ma ghertoiule...suntem satui de grohaitori securist si portocalii ca tine...du te tu la rusi dobitocule...sau macar trimite-o pe mata poate face unul mai destept...cand simti ca ti se apropie catusele de glanda incepi sa tipi ca un porc injunghiat...o caracteristica a sobolanilor portocalii ca voi colcaitorilor, viermi imputit si securisti ordinari...nu mai scapa tara asta odata de voi tu' va neamul de nemernici...

4 iulie 2012 11:54

ion ciocarlie DIRECT LA JILAVA CU CHIORU..CU CAMARILA LUI VIDEANU,ANASTASE,UDREA,BLAGA,BOC, LA PUSCARIEEEE!! TRAIASCA DEMOCRATIA!!

4 iulie 2012 11:51

QUIN MAI DANUT SA TE VEDEM VINDUT LA RUSII JAVRA

4 iulie 2012 11:46

Ei las' ca-ti trece... 11.40...esti prost prietene...o sa ai o surpriza si n-o sa mai dai cu presupusul...pentru vezi tu...unii stiu...altii ca tine doar molfaie presupuneri... Concluzia...esti prost cu staif...portocaliu...

4 iulie 2012 11:45

pt. o sa ne distram... si daca profesorul este adrian nastase ?

4 iulie 2012 11:40

uimit Cat sunteti de orbi. Si cat o sa-l regretati pe amaratu' de Boc,asa ingust si docil cum era el. Fiindca atata foame de putere nu mi-o fost dat sa vad.

4 iulie 2012 11:35

o sa ne distram... Deabia astept desecurizarea dosarului hayssam...sa vezi ce o sa rad cu curul cand se va dovedi ca "profesorul" in chestiune este marele securist basit...care l-a facut evadat pe haysamel ca sa nu se afle ca toata abureala cu rapirea a fost pusa la cale de securistul basit pentru cresterea popularitatii si pentru priza la idiotii votanti da care este plina rrrrromanica...deabia astept...

4 iulie 2012 11:24

avram iancu Javra ordinara , pentru tot dezastrul produs Romaniei , ar trebui spinzurata de urgenta in piata publica !

4 iulie 2012 11:24

... ...Hei!, hei!, hei! si iarasi hei!..pd-listi si PD-LEI, basulisti si BASULEI, o VIERMUIALA MALEFICA si LETALA de COMUNISTI, activisti, SECURISTI, muuuulti ziaristi si MAFIOTI, ati BELIT-O dragii mei.

4 iulie 2012 11:23

Sunt eu...fiica ionculta a sobolanului de mai sus...EBA pe numele meu idiot... IN SFARSIT ! Dupa 22 de ani vom scapa de ultimul reprezentant al statului Ceausisto- comunistoido-securistic...ultimul vierme securist ajuns intr-o functie la care nu ar fi trebuit sa aiba acces o asemenea creatura. Faptul ca a ajuns asta este un scuipat pe mormantul fraierilor care au murit in decembrie 89'. IN SFARSIT SCAPAM DE MARELE SOBOLAN BASIT SI SECURIST !!!!

4 iulie 2012 11:20

Danut Mai basistilor nu va convine pentru ca se aude zgomot de catuse, va e frica?, voi vorbiti de furaciuni? de nerespectare a legilor? dar ce a facut coana Anastase cum se numeste?, nu va e rusine?

4 iulie 2012 11:19

Danut Mai basistilor nu va convine pentru ca se aude zgomot de catuse, va e frica?, voi vorbiti de furaciuni? de nerespectare a legilor? dar ce a facut coana Anastase cum se numeste?, nu va e rusine?

4 iulie 2012 11:18

... ..Corect!. Ion Ciocarlie.. Pe ei si pe mama lor de PD-Lepre COMUNISTE si DICTATORIALE.

4 iulie 2012 11:16

IOAN Tov.ponta decat sa furi asa cum ai facut la teza de doctorat mai bine mergeai la CORNUL lui Nastase, ipentru ati satiface placerile.

4 iulie 2012 11:16

IVAN Tov.ponta alias PLAGIATORUL, dupa ce ai furat prin Sova banii de la complexul turceni-rovinari, acum ar trebui sa demisionezi pentru ca tara aceasta nu poate fi condusa de o asemenea lichea.

4 iulie 2012 11:13

ion ciocarlie HEI HEI CALARE PE EI..MAMA VOASTRA DE CIUMA PORTOCALIE BOLSEVICAA!! PE EI PE MAMA LOR PANA LA ULTIMUL SA NU MISTE!!

4 iulie 2012 11:13

cozeco Tonta ponta,plagiatorul nascut pe cale anala de catre nastase!!!

4 iulie 2012 11:12

ROMAN ADEVARAT. direct la jilava cu chioru betiv care bate copii!!

4 iulie 2012 11:12

... ...Hei!, hei!, hei! si iarasi hei!..pd-listi si PD-LEI, basulisti si BASULEI, o VIERMUIALA MALEFICA si LETALA de COMUNISTI, activisti, SECURISTI, muuuulti ziaristi si MAFIOTI, ati BELIT-O dragii mei.

4 iulie 2012 11:11

ponta =plagiator,sef de mafioti ! rugaminte de usl-as netrebnic:scapati-ne d-le plagiator sef de adormitaul de cr4in antonesacu!

4 iulie 2012 11:10

VLAD Tov.socialisti , ar trebui sa instalam monarhia si poate ar fi mai bine pentru tara, avand in vedere caincepand de ieri camera deputatilor este condusa de un fost lacatusi ceferist arogantul Zgonea, iar senatul de repetentul Antonescu.. Cred ca tov.ponta ar trebui sa demisioneze din fruntea guvernului pentru plagiat, romania nu poate fi condusa de o asemenea sleata de indivizi.

4 iulie 2012 11:09

24 de milioane TARA TE VREA LA PUSCARIE KIORULE..flota, casa din mihaileanu, haissam, incalcarea grava a CONSTITUTIEI din calitate de sef al statului. . .

4 iulie 2012 11:08

Jos Basescu! Jos Javra Ordinara! La.. brutarieee!!! Mai sunt vreo doua sute pentru. Ceilalti 22 milioane impotriva lui.

4 iulie 2012 11:07

Romania DOAMNE AJUTA ! Scapati-ne domnule Ponta de acest menstru cu fata umana, de asta care a batutu un copil minor !

4 iulie 2012 11:06

MIRCEA Tov.ponta alias PLAGIATORUL, mai bine te-ai gandi cum sa ajunga presedintele romaniei curistul sarbu sau radu tudor. LA REVEDERE TOV. afirma tov geoana la plecarea din fruntea senatului.

4 iulie 2012 11:04

... ...Hei!, hei!, hei! si iarasi hei!..pd-listi si PD-LEI, basulisti si BASULEI, ati BELIT-O dragii mei.

4 iulie 2012 11:04

MIRCEA Tov.ponta alias PLAGIATORUL, mai bine te-ai gandi cum sa ajunga presedintele romaniei curistul sarbu sau radu tudor. LA REVEDERE TOV.

4 iulie 2012 11:03

ROMANII Moarte uzurpatorilor! Sunt prea prosti si prea orbiti de ura! Sa vad ce motiv gasesc pentru suspendare? Ca s-a trezit cu fata la perna Antonescu?

4 iulie 2012 10:49

nemultumit pentru tampitul care se semneaza ...., esti un comunist infocat (hahalera de doi lei ce esti)

4 iulie 2012 10:49

fara nume ce prost esti, de cand e chioru la putere PSD ul a incercat prin orice mijloace sa l dea la o parte sau sa l cumpere cand au guvernat alaturi de el. problema e ca ei nu mai pot fura si ii ustura tarea asta(a se nu se intelege ca omenii PDL ului nu fura) dar nenorocitii astia de psd isti au furat tot ce a construit tara asta in 40 de ani dupa revolutie, si am o ura asa mare pe ei ca nu o sa mi o stearga nimeni! dar sincer eu sper sa l suspende ca asa ma trezeste si pe mine, mai tarziu dar mai bine decat niciodata, sa emigrez si sa va las cu ilicii si cucuvelele voastre sa va furati unu pe altu ca pe mine nu o sa ma mai furati! comunisti ordinari de cacat ce sunteti cu PNL ul ala de diaree in frunte ca s a aliat cu jegosii de PSD isti!

4 iulie 2012 10:46

... ...Hai sa scapam de DICTATOR.

4 iulie 2012 10:41