Britanicul Oscar Williams şi Leo Borlovan s-au impus, vineri seara, în cele două curse din etapa a şasea a Campionatului Naţional Digital de Circuit Betano, de pe circuitul Imola, potrivit site-ului oficial al Federaţiei Române de Automobilism Sportiv.

Williams (CRG Romania Racing), plecat de pe poziţia a doua a grilei de start, a câştigat prima cursă cu timpul de 31 min 31 sec 008/1000, urmat de Mihai Şuteanu (Willi Motorsport), cel care a început cursa din pole position, la 04 sec 295/1000. Podiumul a fost completat de Maximilian Junger (CRGg Romania Racing), la 11 sec 147/1000 de învingător. Tenismanul Florin Mergea (Zecarul eSports) s-a clasat pe locul 14.