Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Înlocuirea Avocatului Poporului, apoi schimbarea judecătorilor de la Curtea Constituţională, înlocuirea preşedinţilor Camerei Deputaţilor şi Senatului şi apoi suspendarea preşedintelui Traian Băsescu. Acesta este planul ticluit de liderii USL şi pus în practică începând de astăzi, care îl poate face pe Crin Antonescu preşedinte al ţării înainte de alegeri.

USL a cerut Parlamentului revocarea Avocatului Poporului, Gheorghe Iancu, anunţă ANTENA3. USL îi reproşează că Gheorghe Iancu a atacat la Curtea Constituţională (CCR) mai multe Ordonanţe de Urgenţă şi nu era de competenţa sa să facă acest lucru. Potrivit unor surse din PSD, citate de COTIDIANUL, Valer Dorneanu va fi propunerea USL pentru a ocupa ca interimar funcţia de Avocat al Poporului. Dorneanu este în prezent adjunct al Avocatului Poporului.

„Cred că probabil vor să-şi pună un om pe care eu cred că îl cam ştiu, să pună un om de la liberali. Mă aştept să se dispună revocarea pentru că atunci când vrei să-ţi faci datoria vis-a-vis de respectarea Constituţiei aşa se întâmplă. Probabil ca nu mai puteau aştepta", a declarat Avocatul Poporului, Gheorghe Iancu, citat de EVENIMENTUL ZILEI.

Pe de altă parte, grupurile PSD şi PNL solicită, în plenul Senatului, revocarea din funcţie a preşedintelui acestei Camere, Vasile Blaga. GÂNDUL susţine că USL va cere şi revocarea din funcţie a preşedintei Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase. ROMÂNIA LIBERĂ afirmă că liderul liberalilor, Crin Antonescu, este propunerea USL pentru funcţia de preşedinte al Senatului, iar social-democratul Valeriu Zgonea- pentru şefia Camerei Deputaţilor.

Vasile Blaga a confirmat, pentru JURNALUL NAŢIONAL, că USL a depus cele două cereri de revocare. Preşedintele Senatului a anunţat însă că nu va convoca sesiunea extraordinară a Senatului pentru revocarea sa din funcţie, întrucât solicitarea în acest sens a USL este „neconstituţională şi nelegală“. Preşedintele Senatului a subliniat că într-o decizie a Curţii Constituţionale se spune clar în ce condiţii poate fi schimbat preşedintele unei Camere.

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Roberta Anastase a precizat că procedura utilizată de USL este „ciudată“, în afara Constituţiei şi că nu poate fi în consecinţă supusă la vot. Totodată, Roberta Anastase, citată ADEVĂRUL, a spus că, dacă cererea de revocare va fi transmisă de către USL ea va proceda ca şi Vasile Blaga, respectiv nu va convoca Biroul Permanent.

„Ponta şi Antonescu au declanşat Jihadul împotriva României democratice şi a românilor. După cererile de revocare din funcţie a Avocatului Poporului, a judecătorilor Curţii Constituţionale, a preşedinţilor Senatului şi Camerei Deputaţilor, urmează cererile de revocare a judecătorilor Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie, revocarea mandatelor parlamentarilor din opoziţie şi apoi lichidarea intelectualilor şi a presei libere. Toate duc spre dictatura a doi lideri incompetenţi, prinşi la furat şi copiat“, a precizat Cezar Preda, vicepreşedinte PDL, citat de MEDIAFAX.

USL încearcă să convingă parlamentarii UDMR să se alăture acestui demers, dar şi să atragă de partea puterii mai mulţi parlamentari PDL. Trecând de Curtea Constituţională, despre care Guvernul Ponta şi şeful Executivului au insinuat cu diferite ocazii că îi este fidelă lui Traian Băsescu, ADEVĂRUL remarcă  faptul că rămâne doar aprobarea Parlamentului pentru suspendarea Preşedintelui Traian Băsescu.

Iar cum USL îl vrea pe Crin Antonescu şef la Senat în locul lui Vasile Blaga, în condiţiile în care scenariul schimbărilor de la nivelul Parlamentului ar reuşi, iar liderul PNL ar fi instalat în fruntea Camerei superioare, GÂNDUL observă că dacă preşedintele Traian Băsescu ar fi suspendat, Crin Antonescu ar deveni preşedinte interimar.



Comentarii

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:10

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:09

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:08

COBRA-GALATI -Harta Romaniei seamana cu un peste.Un proverb romanesc spune asa : PESTELE DE LA CAP SE IMPUTE.Capul este format din gasca asta nemernica ce poarta numele politicieni si securisti,asa ca Romania sa imputit de la cap,continuarea proverbului ar spue asa : noi romanii de rind sintem coada pestelui,directia e la noi,ce facem fratilor esuam sau izbim capul in stinci!

8 octombrie 2012 12:07

buy wow gold I've been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It抯 pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before. buy wow gold

7 octombrie 2012 1:38

guild wars 2 gold Itˇs really a cool and helpful piece of information. Iˇm satisfied that you simply shared this helpful information with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing. guild wars 2 gold

4 octombrie 2012 15:43

jposxp 6vUKyL ttghlkzbpfqx, [url=http://nnyyekpjxwnt.com/]nnyyekpjxwnt[/url], [link=http://drnjomgfsvut.com/]drnjomgfsvut[/link], http://gjtnxrmiuvtp.com/

11 august 2012 0:20

om logic Ai grija Antonescule si Ponta; sa nu faceti ce a facut Basescu ca nu ve-ti sta mult la putere.Iar daca nu i-i luati la bani marunti pe acesti nenorociti Basescu;Udrea;Videanu;Cocos si altii pierdeti toata imaginea si increderea cetatenilor Romaniei.

10 iulie 2012 22:03

Sint alaturi de Nastase toti cei 256 !! ..Urmariti cu atentie felul in care "alesii neamului" au votat. Cei care arata bilele - unii in mod ostentativ - sunt cei corupti, cei care trebuiau sa demonstreze ca au votat comform tocmelii ! Doi USListi au supravegheat permanent urnele si felul cum voteaza clica. Acolo unde aveau dubii IMEDIAT se uitau in urna neagra sa vada daca cineva a pus o bila alba! RUSINE !, RUSINE !, RUSINE sa va fie excrocilor !

7 iulie 2012 11:29

Robert-TM Si USL si PDL au supt la acelasi TATA ! Oameni buni,merita sa va incaierati pt cei care zi de zi vand cate o bucata din tara?

6 iulie 2012 14:10

puneti mana pe ABAC... Antena3.ro)))))))))))))) ma uit si vad cat de satisfacuti sunt Romanii de ciuma USL si vad ca-s iubiti ca sare-an ochi..Dar sondajul vostru arata exact pe dos! 65% pro usl si...35%pro presedinte... Pai cine voteaza pentru usl??? cand site-l ii ejecteaza si-acum si mane si sa se duca d.r.a.c.u.lui cu felix cu tot!!! Sunteti de tot rasul si voi.. ca toate haznalele si vuvuzelele de la antena 3 si realitatea!!!

5 iulie 2012 14:28

ziua de maine.... Eu cred ca bunul Dumnezeu le-a luat mintile lui Ponta si Antonescu pentru ca romanii sa se mai trezeasca odata la realitate.. Necredinta si ura acestor lepadaturi s-a raspandit prin canalele TV ale mogulului Voiculescu catre popor. Poporul roman a crezut in ei la fel cum poporul german a crezut in Hitler. Desigur ca dupa aceasta erezie a poporului urmeaza o perioada grea de suferinta pentru ispasirea acestor pacate. Pentru poporul roman vin vremuri foarte grele. Banii de pensii si salarii de la BM si FMI vor fi din ce in ce mai putini sau chiar taiata aceasta resursa!!! Cursul valutar o ia razana si ne goleste buzunarul….. cine are credite la banci ori le platesc ori raman pe drumuri…..Romani)))))) treziti-va))))) Credeti ca or sa dea voiculescu & vantu bani de la ei!!!!!! Ei sunt nababi cu slugile lor de la antene…cu paiate ca ponta si antonescu….cu toata ciurda lor de HOTI parlamentari… Noi Romanii cinstiti o sa platim in continuare tot dezastrul unei gasti de hoti si mafioti. Iesiti si aparati STATUL si DEMOCRATIA in strada)))))))) HOTII cu HOTIII si OAMENII CINSTITI cu OAMENII CINSTITI!!!!! APELE TREBUIESC SEPARATE URGENT CA SA NE VEDEM FATA IN FATA!!!! SUNT O MANA DE CRIMINALI ECONOMICI MANIPULATI DE TELEVIZIUNI UNDE MAFIOTII SUNT STAPANI..ANTENA 3 SI REALIATATEA… NOI TREBUIE SA NE APARAM SARACIA IN TIMP CE MAFIOTII ISI APARA HOTIA!!!!! CINE PIERDE!!!! CINE CASTIGA!!!!!! INTERESELE CUI LE REPREZINTA ANTONESCU..PONTA…CIUVICA…CIUTACU…GADEA…NU VA MAI ASATI PROSTITI CU TV. PENALILOR VOICULESCU SI VANTU SI GANDITI-VA CE PUNETI MAINE PE MASA COPIILOR SI CU CE-O SA VA PLATITI HANGARALELE SI BANCA!!! GANDITI CU CAPUL VOSTRU SI CU NECAZURILE CARE SE VOR SPARGE NUMAI IN CAPUL VOSTRU, DACA MAI GANDIM CA TELEVIZORUL!!!!!!

5 iulie 2012 14:20

ziua de maine.... Eu cred ca bunul Dumnezeu le-a luat mintile lui Ponta si Antonescu pentru ca romanii sa se mai trezeasca odata la realitate.. Necredinta si ura acestor lepadaturi s-a raspandit prin canalele TV ale mogulului Voiculescu catre popor. Poporul roman a crezut in ei la fel cum poporul german a crezut in Hitler. Desigur ca dupa aceasta erezie a poporului urmeaza o perioada grea de suferinta pentru ispasirea acestor pacate. Pentru poporul roman vin vremuri foarte grele. Banii de pensii si salarii de la BM si FMI vor fi din ce in ce mai putini sau chiar taiata aceasta resursa!!! Cursul valutar o ia razana si ne goleste buzunarul….. cine are credite la banci ori le platesc ori raman pe drumuri…..Romani)))))) treziti-va))))) Credeti ca or sa dea voiculescu & vantu bani de la ei!!!!!! Ei sunt nababi cu slugile lor de la antene…cu paiate ca ponta si antonescu….cu toata ciurda lor de HOTI parlamentari… Noi Romanii cinstiti o sa platim in continuare tot dezastrul unei gasti de hoti si mafioti. Iesiti si aparati STATUL si DEMOCRATIA in strada)))))))) HOTII cu HOTIII si OAMENII CINSTITI cu OAMENII CINSTITI!!!!! APELE TREBUIESC SEPARATE URGENT CA SA NE VEDEM FATA IN FATA!!!! SUNT O MANA DE CRIMINALI ECONOMICI MANIPULATI DE TELEVIZIUNI UNDE MAFIOTII SUNT STAPANI..ANTENA 3 SI REALIATATEA… NOI TREBUIE SA NE APARAM SARACIA IN TIMP CE MAFIOTII ISI APARA HOTIA!!!!! CINE PIERDE!!!! CINE CASTIGA!!!!!! INTERESELE CUI LE REPREZINTA ANTONESCU..PONTA…CIUVICA…CIUTACU…GADEA…NU VA MAI ASATI PROSTITI CU TV. PENALILOR VOICULESCU SI VANTU SI GANDITI-VA CE PUNETI MAINE PE MASA COPIILOR SI CU CE-O SA VA PLATITI HANGARALELE SI BANCA!!! GANDITI CU CAPUL VOSTRU SI CU NECAZURILE CARE SE VOR SPARGE NUMAI IN CAPUL VOSTRU, DACA MAI GANDIM CA TELEVIZORUL!!!!!!

5 iulie 2012 14:20

Mecena Avocatu poporului nu era al poporului! Era a lu base! CCR va functiona ca inainte de modificarea facuta de base. Adica... normal! Sefa camerei deputatilor e o marlana si o hoata la drumul mare in fata camerelor TV si inca nu e in puscarie! Blaga... a fost pus acolo la senat cu toate ca postul era al altui partid, dar cum ei au avut majoritatea l-au infipt! Acuma e invers, majoritatea isi infige sefii camerelor! E lovitura de stat asta? Bai lingailor, masurati-va cuvintele! Urmeaza eliminarea lui base ceea ce poporul cere cam de mult. Si... parca poporul e suveran nu o sleahta de nemernici care se dau de ceasu mortii acuma! Vedea-i-as in puscarie pe toti !

5 iulie 2012 13:47

Oameni necajiti si cinstiti...... Toata lumea stie cum au acumulat astia averi imense…Au facut hotiile toate mana-n mana….si de-asta se apara acum unii pe altii!!!! Voiculescu..vantu…voicu…mitrea..luca…au furat mana-n mana cu complicii politici care pe fata acum fac zid in fata lor si darama statul de drept si firava democratie!!!! Ce castigam noi, oamenii cinstiti daca ne lasam pacaliti cu tv unde sunt stapanii cei mai mari hoti….voiculescu si vantu????? Tocmai noi cei care le-am platit hotiile lor ..noi sa-I aparam pe HOTI!!!! Unde este PETROMIDIA!!! Unde este PETROM!!!!!!Unde este SIDEX!!!!!!!!ROMTELECOM!!!!!APA….Unde sunt baniii??? Tara este saraca…Ei…putrezi de bogati!!!!! Milionari… miliardari…proprietarii romaniei!!! Acum vor sa ne faca s ipe noi sclavi lor!!!!! Nimic nu s-a mai construit dar..s-a daramat si vandut toata industria la fier vechi de PSD..De Iliescu, nastase, tariceanu…Toata tara PSD a distrus-o si-a facut-o cadou altor mafioti…..TOT ei au pastorit si megaexcrocheriile SAFI…FNI…unde au lasat fara un ban pe cei mai necajiti Romani!!!! I-a judecat si i-a bagat cineva la puscarie!!!!! HOTII CU HOTIII …ii vedem acum stransi in parlament facandu-si legi speciale care sa-I scape de LEGE SI PUSCARIE!!!! SI NOI PE ASTIA SA-I APARAM???? CE-AM FACUT NOI CA SA FIM PAVAZA TALHARILOR???? NOI SA IESIM IN STRADA SI SA-I DEMASCAM…. IAR LEGEA SA FIE LEGE PENTRU TOTI!

5 iulie 2012 10:49

pacalicii lui felix.... Toti infometatii USL condusi de sobolanul rozaliu si dirijati de monozigotul socru , sprijiniti de tradatorii de serviciu maghiari si "aparatorii stabilitatii " ai generalului instelat au dat o lovitura de stat inspirata si chiar condusa de rusi ! Urmeaza replica Marelui Licurici SUA , care a primit o palma chiar de ziua lui ! Poate ca vor salva pe Felix , Nastase , Vantu ,Borbely + alti multi banditi de la inchisoare , poate ca-l vor suspenda pe domnul Basescu data fiind prostia si tradarea ce caracterizeaza parte din "stupid people ",dar baietii de la FMI , tinind cont de orientarea filorusa evidenta a tuturor pucistilor , se vor gandi ca de acum incolo sa dea Putin bani pentru cloaca de bugetari, falsi revolutionari si pensionarii ofiteri decorati la culesul porumbului de Ceausescu ! Asa ca un curs de 5-6 lei/euro va aduce mare bucurie" poporului" cu credite ce a schimbat "ciuma portocalie " cu "Ebola rosie " ! Mai vorbim in doua luni , dar sa stiti sobolani rosii de de trei luni sunteti la putere si, aruncatul vinei pe presedinte nu mai tine ! Cred ca pana la alegeri UNPR si conservatorii mai tradeaza de doua ori , ofiterii pensionari si revolutionarii lui Maior + armata tiganeasca a PSD , neavand ce fura fara banii FMI vor trece la vanatoarea de USL-ei pe strazi ! Situatia din Grecia va fi o poveste frumoasa fata de " viitorul " infocat la propriu al tarii pregatit de hotul Felix + plagiatorul Ponta + inconstientul repetent Antonescu & complicii ! Tort de rahat ati pohtit , asta primiti !

5 iulie 2012 10:46

pacalicii lui felix.... Toti infometatii USL condusi de sobolanul rozaliu si dirijati de monozigotul socru , sprijiniti de tradatorii de serviciu maghiari si "aparatorii stabilitatii " ai generalului instelat au dat o lovitura de stat inspirata si chiar condusa de rusi ! Urmeaza replica Marelui Licurici SUA , care a primit o palma chiar de ziua lui ! Poate ca vor salva pe Felix , Nastase , Vantu ,Borbely + alti multi banditi de la inchisoare , poate ca-l vor suspenda pe domnul Basescu data fiind prostia si tradarea ce caracterizeaza parte din "stupid people ",dar baietii de la FMI , tinind cont de orientarea filorusa evidenta a tuturor pucistilor , se vor gandi ca de acum incolo sa dea Putin bani pentru cloaca de bugetari, falsi revolutionari si pensionarii ofiteri decorati la culesul porumbului de Ceausescu ! Asa ca un curs de 5-6 lei/euro va aduce mare bucurie" poporului" cu credite ce a schimbat "ciuma portocalie " cu "Ebola rosie " ! Mai vorbim in doua luni , dar sa stiti sobolani rosii de de trei luni sunteti la putere si, aruncatul vinei pe presedinte nu mai tine ! Cred ca pana la alegeri UNPR si conservatorii mai tradeaza de doua ori , ofiterii pensionari si revolutionarii lui Maior + armata tiganeasca a PSD , neavand ce fura fara banii FMI vor trece la vanatoarea de USL-ei pe strazi ! Situatia din Grecia va fi o poveste frumoasa fata de " viitorul " infocat la propriu al tarii pregatit de hotul Felix + plagiatorul Ponta + inconstientul repetent Antonescu & complicii ! Tort de rahat ati pohtit , asta primiti !

5 iulie 2012 10:46

florin ionescu Pentru @Dana Duduie Dana! Esti cu siguranta o unealta cu creierul netezit de rindeaua de creiere de bibilica... sti matale... marca ANTENA 3 sau similare... Si sa nu uit... Mai deschide o carte de limba romana, un manual de gramatica, ceva... Si daca ti-e scarba iti recomand lamaia desi s-ar putea sa nu ai nevoie, acrituro!

4 iulie 2012 12:14

florin ionescu Pentru @bibicu "Curatarea radicala a cangrenei portocalii..." Pe cine vrei sa pacalesti, bibicule? Adica inlocuirea cangrenei portocalii cu ciuma verde si rosie la un loc cu ajutorul imbuibatilor obezi din parlament carora le e teama ca vor avea soarta Sinucigasului Inchipuit? Plagiatorul Natang si Clovnul Chiulangiu din poza sunt "demni urmasi ai lui Hitler si Stalin. ...Si scuteste-ma cu "puterea da lovitura de stat puterii". Orice individ cu discernamant vede ca se incearca subordonarea justitiei. Vor face orice pentru a opri anchetele in derulare ale DNA. Oricat rahat ar imprastia cei ca tine prin postari similare, cei care vor sa vada adevarul nu au cum sa nu o faca. Canta la alta masa, bibicule!

4 iulie 2012 11:59

spectru @lute: parlamentul ar trebui desfiintat ! ce zici??...cheltuielile nu sint numai inutile...sint URIASE !!!....ce popor reprezinta niste traseisti??

4 iulie 2012 11:55

Lute Avocatul Poporului ar trebui desfiintat, ca numai al poporului nu este. Cheltuielile sunt inutile.

4 iulie 2012 11:48

Dana te-ai definit bine :un prost" sa fure ei si sa-ti dea si tie !cat poti sa te umilesti !mi-e scarba de tine si de toti care gandesc ca tine

4 iulie 2012 11:44

florin ionescu Pentru @Teo "Romania se reintoarce la normalitate si mai presus la...demnitate..." Zig Heil !!! As adauga acest salut pentru ca se potriveste perfect. Esti dus cu capul sau sau esti vreun ciolanar de a saptea spita care asteapta firimiturile de pa masa celor care incearca sa scape de justitie prin aceste manevre care se potrivesc atat de bne devizei "Noaptea democratiei, ceata ratiunii". Nu poti sa fii atat de prost si sa nu observi ce se intampla cu adevarat dar probabil ca iti convine jivina fara de simtire, ce esti!

4 iulie 2012 11:21

bucur Antonescu si cu Ponta, unul mai pacalici decat altul! Parca pacaliciul-sef este acest Antonescu care ia aer in nari ca caprioara ori de cate ori isi atrage un avantaj. Il vedeam si ieri cum se impauna de ziceai c-a cucerit galaxia Andromeda! Mama, mama ce modestie e pe el, de nu-i mai ajungi nici cu kkt la nas! De fapt, mai toti liberalii lu' peste asa-s crioiti, infumurati si tupeisti, dar nici multi purici nu fac cand is pusi in posturi. Amintiti-va de toti ministrii aflati la guvernare in frunte cu infatuatul-sef Tariceanu (care numa' de afacerile lui se ocupa, sa mearga bine Citroenul lui). Nu zic ca astia de la PDL au fost poame, dar pana la incalcarea Constitutiei, a ordinii de drept! Vad ca una scrie in Constitutie (ma refer la Consiliul european si la schimbarea presedintilor celor doua camere ale parlamentului) si altaceva se fumeaza in Romania, devenita, mai nou, o disctatura a bunului-plac!

4 iulie 2012 11:15

florin ionescu Pentru @Johny. Esti un pupincurist al Sinucigasului Inchipuit, Plagiatorului Natang si al Clovnului Chiulangiu. Ti-o spun direct pentru ca nu ma voi obosi sa-ti explic ce si cum. Mirosi a ciuma rosie de la o posta. In afara de dosarul "Flota" in care Basescu, asa "chior" cum isi permite sa-l numeasca un avorton ignorant ca tine, nu a fost gasit vinovat de nimic desi a renuntat la imunitate pentru a se pune la dispozitia justitiei, altceva nu mai sti? Cauta prin creierul tau microscopic ceva coerent, fariseule!

4 iulie 2012 11:05

Johny Bravo USL ! Acum dati-l jos si pe Chior si duceti-l in fata justitiei, acolo unde-i place, sa spuna unde-i flota ! Pana atunci sa-si vada de treaba lui si sa nu se bage in treaba Parlamentului. Jos Basescu !!!

4 iulie 2012 10:14

Radu T. Cand majoritatile s-au facut in favoarea PD-L si a lui basescu n-a mai fost "mineriade" sau lov. de stat.Acum pentru ca se fac majoritati in Parlament care nu le convin gata este lov de stat.Bai,da nu va este rusine?!! Daca compari GUVERNUL,sau PARLAMENTUL cu o masina ..e grotesc sa sustii ca cei din masina trebuie sa fie la mana soferilor din PD-l. Masina puterii trebuie sa fie condusa ..cap- coada de puterea exprimata prin vointza majoritatii.

4 iulie 2012 10:08

pensionar Conform unor reguli talibaniste, poti arde etape, daca singura ta dorinta este de a ajunge, prin orice mijloace, chiar incalcand ordinea de stat, la conducerea tarii. Doar ca... Sper ca democratiile sa constate si sa reactioneze la aceste derapaje de nepermis nici macar in tari bananiere!

4 iulie 2012 9:58

NICO FOARTE BINE A FACUT NOUL GUVERN.cUM SA CONDUCI CAND TOATE PARGHIILE SUNT IN MANA LUI BASESCU?.DE LA BASESCU PLEACA DICTATURA,EL DORESTE MENTINEREA PUTERII PENTRU ASI APARA TOATE NELEGIUIRILE SI JAFUL FLOTEI.FELICITARI USL.

4 iulie 2012 9:40

NICO FOARTE BINE A FACUT NOUL GUVERN.cUM SA CONDUCI CAND TOATE PARGHIILE SUNT IN MANA LUI BASESCU?.DE LA BASESCU PLEACA DICTATURA,EL DORESTE MENTINEREA PUTERII PENTRU ASI APARA TOATE NELEGIUIRILE SI JAFUL FLOTEI.FELICITARI USL.

4 iulie 2012 9:35

matusa tamara A castigat “poporul “ , ascultam de vointa “poporului” ! Acesta este comentariul plagiatorului dovedit Ponta dupa operatiunea “Nacht und Nebel”desfasurata asta noapte ! Este adevarat ca un popor a castigat enorm dupa a cesta imensa marsavie insa nu poporul roman : a castigat poporul rus ! Sa explic : directivele NKVD viitor KGB precizau din 1946 cum trebuie tratat poporul roman pentru a deveni sclavul Moscovei : 1. Cat mai multi spioni filorusi (de fapt tradatori santajabili ) in functii importante in statul roman . Stadiu actual : rezolvat .Exemple dovedite : Marga,Ponta , Iliescu , Tariceanu , Antonescu + inca minim 40 de parlamentari actuali si peste 1000 de functionari superiori de stat 2. Promovarea unor oameni de joasa calitate hoti, criminali,turnatori-informatori, mafioti ,evazionisti , lichele in functii politice sau de forta pentru a fi santajabili si a face jocul Moscovei: Stadiu actual : rezolvat . Exemple : Felix-Voiculescu, Adrian Nastase, Copos, Vantu , Tariceanu , Borbely Laszlo etc

4 iulie 2012 9:03

matusa tamara 3. Distrugerea increderii si credibilitatii justitiei si subjugarea ei politica . Stadiul actual : in curs de rezolvare . Exemple : revocarea avocatului poporului fara motiv , santajarea si amenintarea CCR etc 4. Ditrugerea relatiilor Romaniei cu fortele occidentale ce se opun imperiului rosu rusesc : SUA si Uniunea Europeana –partea neinfestata (socialistii europeni in special cei germani si altii au devenit prin coruptie si angajare la Gazprom - Armata a V a rusa ). Stadiu : in curs de rezolvare . Exemple : incercarea de atacare si subjugare a justitiei, protestele cotra Scutului antiracheta etc 5. Distrugerea totala a economiei romanesti si a scolii romanrsti , aducerea la saracie maxima a oamenilor . Stadiul actual :rezolvat . Exemple : Petre Roman + regimul Iliescu au distrus si trimis la “fier vechi” peste 1600 de unitati industriale si agricole lasand 5milioane de romani fara locuri de munca si obligati sa emigreze ; ministresa Andronescu a luat masuri aberante in tecut si va lua si acum : distrugerea invatamintului profesional, diplome la kil, doctorate pentru analfabeti etc Ca dovada la cele de mai sus nu trebuie decat sa vedeti la televiziuni cum se felicitau in grup: Sova cu Borbely, Antonescu cu senatorul Voicu si Zgonea , socrul monozigot dirijand desantul si sobolanul rozaliu la sfat cu plagiatorul Ponta, generalul cu patru stele si tradatorul de catifea Hunor .

4 iulie 2012 9:02

RobertTM FELICITARI TELEVIZIUNILOR LUI FELIX PT MANIPULARI ORDINARE ! ROMANII AU VOTAT ! AU SCHIMBAT COLONEII INTRE EI !

4 iulie 2012 8:46

RADU gunoaie comuniste

4 iulie 2012 8:31

Robert-TM BUCURIA PROSTILOR ! INLOCUIREA UNOR INCOMPETENTI CU ALTI INCOMPETENTI!

4 iulie 2012 8:13

Un alegator Intai Felix isi da demisia din parlament. Acum Nastase nu mai vrea afara din inchisoare. Suspecte decizii. Nici ele nu cred sa fie doar o simpla coincidenta. Oare ce surprize urmeaza? Poate o noua crestere a numarului turistilor ce vin in Romania din est.

4 iulie 2012 6:40

Un alegator Interesant ca popandaii astia au declansat in forta ofensiva lor impotriva statului dupa ce actul care stabileste detaliile implementarii rachetelor defensive la Deveselu a fost semnat la 29 iunie de reprezentantu Romaniei si al USA. Sa fie oare doar o simpla coincidenta ? Nu prea pare sa fie asa. Naveta lui Ponta la Chisinau ne face sa ne indoim de aceasta coincidenta.

4 iulie 2012 6:33

Un prost Ce este de haram de haram se duce. Credeti ca basescu a procedat bine cand apus PDL-ul, la putere. Nu? Asta este in democratie! Poporul vrea sa munceasca si sa fie respectat. Nu sunt PNL-ist. Dar pe timpul lui Tariceanu s-au marit prnsiile si salariile. Cine le-a micsorat. Cine a inchis spitalele? Popor romna desteptati-va. Spor la treaba USL. Furati dar dati si la popor sa se hraneasca.

4 iulie 2012 6:33

Un prost Ce este de haram de haram se duce. Credeti ca basescu a procedat bine cand apus PDL-ul, la putere. Nu? Asta este in democratie! Poporul vrea sa munceasca si sa fie respectat. Nu sunt PNL-ist. Dar pe timpul lui Tariceanu s-au marit prnsiile si salariile. Cine le-a micsorat. Cine a inchis spitalele? Popor romna desteptati-va. Spor la treaba USL. Furati dar dati si la popor sa se hraneasca.

4 iulie 2012 6:33

Un prost Ce este de haram de haram se duce. Credeti ca basescu a procedat bine cand apus PDL-ul, la putere. Nu? Asta este in democratie! Poporul vrea sa munceasca si sa fie respectat. Nu sunt PNL-ist. Dar pe timpul lui Tariceanu s-au marit prnsiile si salariile. Cine le-a micsorat. Cine a inchis spitalele? Popor romna desteptati-va. Spor la treaba USL. Furati dar dati si la popor sa se hraneasca.

4 iulie 2012 6:33

Un prost Ce este de haram de haram se duce. Credeti ca basescu a procedat bine cand apus PDL-ul, la putere. Nu? Asta este in democratie! Poporul vrea sa munceasca si sa fie respectat. Nu sunt PNL-ist. Dar pe timpul lui Tariceanu s-au marit prnsiile si salariile. Cine le-a micsorat. Cine a inchis spitalele? Popor romna desteptati-va. Spor la treaba USL. Furati dar dati si la popor sa se hraneasca.

4 iulie 2012 6:33

nelu JOS PONTISMUL DICTATORIAL ,JOS USL LEAGĂNUL CORUPȚIEI .JOS PARLAMENTUL CORUPT .

4 iulie 2012 5:36

zoe Ohoho, iar de prin toamna incolo PSD va incerca sa ia gatul PNL, asa ca circul il vom avea asigurat

4 iulie 2012 5:30

Zeze Cand aripile fsn se lupta pentru putere este cumplit .

4 iulie 2012 1:27

clarvazatorul acest partid USL dateaza din vremea comunista care se numea USLA asa ca ar trebui sa va pregatiti de ce este mai rau.

4 iulie 2012 1:21

Un alegator Aceasta ar putea sa fie ultima lor fotografie zambind, caci cozile de topor sunt aruncate intotdeauna in momentul cand devin inutile.Ce zici Ministrule de Externe Andrei Marga, imi dai dreptate sau nu-ti da voie idolul tau politic Putin sa comentezi ce se intampla?

4 iulie 2012 0:16

observator Portocalii potlogarii...si alte propagande securistice felixiene...asa ca se intorc criminalii rosii sa mai ia sange ca in revolutie si la mineriade, sa mai duca tara in faliment furand, pentru ca ei sunt idioti si dau falimente peste falimente de cand nu au mai putut fura...

4 iulie 2012 0:15

vasilica Romane vezi ce inseamna sa nu iesi la vot,comoditatea sau ignoranta nu o sa te salveze de la dictatura ,incearca sa educi oamenii de la tara ,pentru ca o tanti Maria sau un nea Ion ,care nu a vazut niciodata o toaleta cu apa si inca se mai sterge cu coceni la fund,nu are cum sa inteleaga ce este un furt intelectual ,spalarea miliardelor sau un plagiat,pentru ei este important ca Iliescu le-a dat pamantul inapoi ,atat.PSD-ul pe asta se bazeaza pe naivitatea oamenilor de la tara,asa ca mergeti sa le explicati oamenilor sarmani,cine sunt cu adevarat aceste lepre de care nu mai scapam de peste 20 de ani.

4 iulie 2012 0:08

mineriada 2012 Ai ochii lui Hitler putoarea dracului.

3 iulie 2012 22:47

mineriada 2012 Ai ochii lui Hitler putoarea dracului.

3 iulie 2012 22:47

Teo mda/vremurile sunt nefavorabile portocaliilor.Pentru ca au facut multe plotogarii se tin cu dintii de putere si le este frica.Romania se reintoarce la normalitate si mai presus la... demnitate! Toti mogulii care aveau afaceri cu puterea portocalii isi exprima.."ingrijorarea".Ambasadorul SUA ar trebui declarat "persoana nongrata"..ca altadata sa taca.Romania trebuie sa se ridicie in picioare si sa nu mai sea se lase umilita de nicio .."poarta". P.S. Pentru cei de la antena 3..;la alegerile locale,cand s-a vazut dezatrul PD-L,DANA GRECU aproape ca plangea.Acum in seara asta s-a imbracat in portocaliu (ostentativ)si baga soparle cu intrunirea CSAT de catre Basescu.D-le Voiculescu faceti curatenie la "antene" si nu mai lasati portocalii mascati,infiltrati ca ziaristi.

3 iulie 2012 22:32

hartie de wc Mai jegule dute si te impusca hartia igienica a lui felix mama dracului de papitoi.

3 iulie 2012 21:55

nicu TRAIASCA REPETENTUL PRESEDINTELE ROMANIEI! COPII NU MAI INVATATI CI PUPATI UN FELIX IN CUR!

3 iulie 2012 21:34

boc boc Credeam ca Boc e raul absolut.Nu ati vazut nimic.Mascaricii astia doi si dementii din spatele lor o sa va faca surprize.

3 iulie 2012 20:37

e simplu ce va agitati atata? e foarte simplu: dec. 1989 = iul. 2012! nu se mai putea altfel cu aia dinainte! simplu ca buna ziua...

3 iulie 2012 19:53

jihadul usl Somnul ratiunii ( natiunii ) naste monsti ! ” MONSTRI ca acesti USL-isti care acum se afla in plin ASALT de confiscare si subordonare a statului de drept !! Somn usor romani !! De va va fi greu ,mila mea n-o veti avea ! Aleluia !!!!

3 iulie 2012 18:46

pensionar @PENSIONAR de la 13,15 si 15,19: lipsa de imaginatie te face sa-ti insusesti acest nickname cu care postasem eu anterior? Te intreb pentru ca mi-e cam jena de ce scrii si de modul in care te exprimi... Cam incoerent...

3 iulie 2012 18:38

bucuria lui felix..... Bravo felix!!!! Esti om de cuvant! Ai spus ca-l dai jos pe Basescu si-l dai! Dar n-ai spus ca dai cu legile si cu tara toata de pamant!!! Ne-ai bagat in noapte pentru ce?? Pentru ca tu si inca alti cativa de teapa ta fugiti de lege??? fugiti de anchetele penale si de puscarie?? Pentru asta ingropati tara si calcati totul in picioare???? O sa culegeti ce ati semanat! Si nu la toamna...acum! Acum se trezeste tara si va vedea fata de lupi flamanzi care atacati acum in haita o tara care nu v-a facut ninic. Nimic altceva decat ca v-a suportat si v-a permis voua sa va faceti de cap!!!

3 iulie 2012 18:19

bucuria lui felix..... Bravo felix!!!! Esti om de cuvant! Ai spus ca-l dai jos pe Basescu si-l dai! Dar n-ai spus ca dai cu legile si cu tara toata de pamant!!! Ne-ai bagat in noapte pentru ce?? Pentru ca tu si inca alti cativa de teapa ta fugiti de lege??? fugiti de anchetele penale si de puscarie?? Pentru asta ingropati tara si calcati totul in picioare???? O sa culegeti ce ati semanat! Si nu la toamna...acum! Acum se trezeste tara si va vedea fata de lupi flamanzi care atacati acum in haita o tara care nu v-a facut ninic. Nimic altceva decat ca v-a suportat si v-a permis voua sa va faceti de cap!!!

3 iulie 2012 18:19

grajdean Oameni, treziţi-vă! Suntem în plină lovitură de stat. Ponta şi USL se şterg pe picioare cu Constituţia, legea şi instituţiile democratice. Trăim zile de urgie care şterg 22 de ani de construcţie democratică. Astăzi Ponta şi USL dau o lovitură de stat, au înlocuit legea cu propriile pofte tiranice" Tot astăzi au acaparat şi Televiziunea şi Radioul publice. Suntem în plină lovitură de stat. E timpul ca toţi românii să vadă adevărul şi să se opună, altfel dictatura şi tirania se instalează peste noapte.

3 iulie 2012 18:17

grajdean Oameni, treziţi-vă! Suntem în plină lovitură de stat. Ponta şi USL se şterg pe picioare cu Constituţia, legea şi instituţiile democratice. Trăim zile de urgie care şterg 22 de ani de construcţie democratică. Astăzi Ponta şi USL dau o lovitură de stat, au înlocuit legea cu propriile pofte tiranice" Tot astăzi au acaparat şi Televiziunea şi Radioul publice. Suntem în plină lovitură de stat. E timpul ca toţi românii să vadă adevărul şi să se opună, altfel dictatura şi tirania se instalează peste noapte.

3 iulie 2012 18:17

ciuma portocalie ! Unor postaci portocalii nu le place aceasta actiune democratica si tipa din toate puterile.Si ce daca ...Cand a fost precedentul Geoana s-a putut,nu a mai fost nici o lovitura de stat. De ce atunci s-a putut si acum n-ar fi democratic,numai ca nu le place unor portocalii ? Sunt de toata jena.

3 iulie 2012 18:01

ness @Sorin Nu simpatizez cu niciunul din partidele politice. Oare chiar cred simpatizantii si sustinatorii USL ca aceasta struto-camila ( stanga aliata cu dreapta ) este mai buna decat ceilalti ? Ce va face sa credeti asta- doar ura fata de PDL, Basescu si altii ? Aveti argumente ca USL doreste binele Romaniei si nu sa roada linistit la ciolan ?

3 iulie 2012 17:33

Sorin Lichelele ies la iveala in momuntul in care interesele le sunt afectate.Este vorba de lichelele din politica ,din presa,din economie, din toate sectoarele de activitate.Naivii nu-si dau seama ce rau fac acestei tari ciima portocalie si ticalosul natiunii.Daca USLnu taie raul din radacina Romania nu va avea liniste mult timp.Nici vorba de crearea de locuri de munca sau crestere economica.Se zbat hotii pe ultima suta de metri sa nu piarda din mina institutiile corupte care le mai acopera o perioada nelegiuirile pe care le-au savarsit in ultimii ani.Sper sa nu reuseasca spre binele poporului.

3 iulie 2012 17:21

mihai antonescu presedinte ? El si Ponta vor distruge Romania

3 iulie 2012 16:54

mihai USL trebuie sa lupte pentru a indeparta Javra, altfel nu se mai poate face nimic in tara asta.Dupa plecarea Piticului Basescu incearca sa conduca de unul singur tara dar ,dupa cum se vede, nu va reusi.Scoate la iveala tot soiul de subiecte(PLAGIAT

3 iulie 2012 15:45

tiberiu ce fel de presedinte? acela al.."bezmeticilor"?omul cu martzoaga?

3 iulie 2012 15:31

cristina foarte bine,cu cat se fac alegeri mai repede cu atat mai bine,altfel nu avem nici o sansa,dom base nu lasa penimeni sa faca ceva,daca nu e el vioara intai atunci sa se aleaga prafu.

3 iulie 2012 15:24

TOBY TRADARE,TRADARE,.DAR SA STIM SI NOI! Daca ar fi ceva bun,bine ar fi....dar eu nu mai vad nimic facut pentru celelalte milioane de oameni fara "noroc" politic.Nu mai exista lege,nu mai exista morala,ma mir ca mai existam.

3 iulie 2012 15:23

pensionar ANTONESCU CEL PUTIN NU ESTE UN OM FARA ENPATIE, SI CARE SE BUCURA DE GENOCIDUL POPORULUI SAU.IN REST CEI BINE PLATITI DE BASESCU AU MULT DE INVATAT DE LA UNI PENSIONARI, CU MAI MULTA SCOALA DE CAT CASTIGA DIN SOLDA LUI BASESCU.OAMENI FARA CARACTER CARE SE IAU DE PENSIONARI.CRED CA POARTA CRUCE IN GAT SI -CATUSE- LA BRAU.ASTIA SUNT FIDELI LUI BASE.

3 iulie 2012 15:19

bibicu CAUZA SI EFECT Azi vedem efectele guvernarii basesciene; incalcarea legilor si a constitutiei si batjocorirea poporului roman, jaful banului public si aici iata ca si COMISIA EUROPEANA a devenit "USLista" si contata si ea blocand alocarea fondurilor pt Romania. Cei mai "curati" si "cinstiti" guvernanti (pd-l) sunt in vizorul tuturor; romani si europeni, iar ei fac pe victimele" masacrarii", cum spunea "inteleptul" presedinte al comisiei juridice din senat, pdlepristul x. Se vorbeste (diversiune, manipulare) de LOVITURA de stat!!! pai, bai jegurilor, puterea da lovitura de stat puterii?!! ceeace se petrece acum este o curatare radicala a cangrenei portocalii, fireasca pt o revenire la normal, sper sa curate tot, inclusiv lichidarea redutelor create de chior pt a l proteja si a i executa comenzile pt eliminarea adversarilor sai politici. SUVERAN este poporul, sa ne adresam poporului, sa facem bai de multime, sa voteze poporul, sa decida poporul daca e "lovitura de stat " sau nu., haideti javrelor in fata poporului, s a terminat cu hotia si minciuna portocalie.

3 iulie 2012 15:18

pensionar FOARTE BINE.

3 iulie 2012 15:15

walter Crin Antonescu e un diletant politic, mai rau decit Ceausescu.

3 iulie 2012 15:12

Cata Asa au procedat Hitler si Partidul Nazist in Germania cand au ajuns la putere. Au confiscat toate institutiile statului si si-au pus oamenii lor acolo. Conditiile politice, economice si sociale sunt oarecum similare. Va fi DICTATURA si STAT MAFIOT. Romani, uniti-va, luptati si rezistati impotriva celor care isi subordoneaza statul!

3 iulie 2012 15:08

Ciklopul "Nici un guvern al României nu a reușit, asemeni guvernului Ponta, să inducă în populație o isteriei mai mare într-un timp mai scurt. Pe acest fundal de Blitzkrieg declarat societății civile, instituțiilor statului și constituției României, pe acest fundal de cultivare sistematică a urii și agresivității devenită program de guvernare, nimeni, se pare, nu mai poate să-și vadă de treabă. Oamenii și-au întors privirile de la îndeletnicirile curente și mestecă mental, clipă de clipă, ceea ce le oferă cotidianul. Iar cotidianul le oferă o hrană mizerabilă: minciuna barocă, atentatele repetate la pudoarea elementară a intelectului și a bunului simț, tupeul abisal, înscenările grotești.

3 iulie 2012 15:04

liberal d-le crin, sa nu-mi spuneti ca sunteti liberal ca divortez imediat de partid! eu cred ca sunteti esalonul 3 din pcr si vreti sa gustati din osul puterii! rusine!!! mai bine sa traiesc in Somalia cand vad hienele tinere din politica de ce sunt in stare! Mi-e scarba de acesti 'politicieni' pitici!

3 iulie 2012 14:50

Anonim Atitea prostii facute intr-un timp atit de scurt reprezinta un adevarat record. Asta este democratia propusa si atit de mediatizata de Antene ? Cind va invata POPORUL ROMAN ca atita inversunare si ura nu ascunde decit interese personale si nu cele ale majoritatii? PS: Propun un concurs cu tema : Numiti cei mai mari pup... in ... isti din Romania!!!!

3 iulie 2012 14:32

... ... ...MAI ZIARISTII LUI PESTE PRAJIT. NU ATI INVATAT INCA, CA LUPTA IN PARLAMENT SE DA PE VOTURI SI ESTE DEMOCRATICA, CONSTITUTIONALA, RESPECTA LIBERTATILE DEMOCRATICE etc., etc., etc,. Asta e menirea PARLAMENTULUI, pentru a nu se ajunge la LUPTE pe STRADA. ziaristi cu mentalitati si scrieri MALEFICE si LETALE pentru Romania.

3 iulie 2012 14:32

sabin Probabil prioritar ar fi fost nivelul de trai,educatia,ocrotirea sanatatii,scaderea somajului ,scaderea preturilor,etc.etc.Dar ce poti cere cuiva ce nu are. In fond Romania a cui este a derbedeilor sau a poporului roman ?

3 iulie 2012 14:13

@pensionar Ia-l pe Costi si iesiti in Piata Universitatii, sa manifestati "corect si ferm". Eu, unul, cred ca va cam mananca-n kur, dar e treaba voastra...

3 iulie 2012 13:42

@Costi Urgenta ai zis, urgenta sa fie! Iesiti, pupicuristilor basisti (atatia cati ati mai ramas) si vedeti ce se va intampla. Aveti curaj, lighioanelor?

3 iulie 2012 13:40

Costi Jos cu mafia ROSIE USL-ista. Sa iesim in strada sa ne opunem ocupatiei! Aceste lepre, trebuie inlaturare de urgenta. Urgenta am zis!

3 iulie 2012 13:33

... ..mai pensionar ametit. Vezi nazismul la USL si DEMOCRATIA la PD-Lepre COMUNISTE si DICTATORALE ???!!!

3 iulie 2012 13:26

pensionar E ziua in care nazismul vrea sa invinga! E clar! Fragila democratie, nascuta cu greu si anemiata vesnic de politicieni tradatori ai intereselor nationale, sta sa moara! Nu va mai faceti ca nu vedeti! Nu mai asteptati micii, berea, telefoanele mobile, pungile sau galetile... si nu mai conteaza ce! Hai sa ne manifestam mai corect si ferm, pentru ca lucrurile care se intampla acum ne fac rau in interior, fiecaruia dintre noi, dar si Romaniei, pe plan international! Gata!

3 iulie 2012 13:14