CFR Cluj s-a apropiat de calificarea în optimile Europa League. Campioana României a câștigat meciul de acasă, din etapa a patra, în fața francezilor de la Rennes, scor 1-0, după ce a fost dominată tot meciul de echipa din Ligue 1. Rondon a marcat golul victoriei, după care a fost eliminat, potrivit Mediafax.

Rennes a început în forță meciul din Gruia. În minutul 5, Hunou a trimis puternic din interiorul careului, dar Arlauskis a respins. 31 minute mai târziu, portarul campioanei României s-a făcut remarcat din nou. Niang a reluat cu capul o minge trimisă de pe partea dreaptă, dar goalkeeper-ul lituanian a intervenit și a respins în corner.

În repriza a doua, Arlauskis și-a salvat din nou în echipa. În minutul 54, portarul în vârstă de 31 a respins cu piciorul drept o minge periculoasă trimisă din interiorul careului.