CSM Corona Braşov a terminat la egalitate cu CSM Bucureşti, 30-30 (15-15), miercuri seara, sub Tâmpa, într-un meci din etapa a 10-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Cristina Laslo a marcat ultimul gol al meciului, pentru Corona, cu un minut şi jumătate înainte de final.

Gazdele au dominat prima repriză, dar la pauză scorul a fost egal, 15-15. În debutul părţii secunde, Corona s-a desprins la şase goluri, 22-16 (40), dar vicecampioana a reuşit să recupereze şi a trecut pe lângă victorie în final.

Cristina Neagu a marcat 9 goluri pentru CSMB, Elizabeth Omoregie 6, Iulia Curea 5, Dragana Cvijic 4, Crina Pintea 4, Laura Moisă 1, Andrea Lekic 1.

Pentru Corona au înscris Cristina Laslo 10 goluri, Sorina Tîrcă 5, Bianca Bazaliu 4, Ivona Pavicevic 4, Elaine Gomes Barbora 3, Diana Bucur 2, Eliza Buceschi 1, Marinela Neagu 1.