Spectacol total în etapa a 4-a din grupele Champions League. După această rundă se știu deja primele trei echipe calificate în optimi. Bayern Munchen, Juventus și PSG și-au asigurat deja biletele pentru primăvara europeană, în cea mai importantă competiție inter cluburi din lume.

Bayern s-a impus cu 2-0 pe teren propriu, Juventus a câștigat cu 2-1 la Moscova, în timp ce PSG a câștigat doar cu 1-0 pe teren propriu. Real Madrid a făcut instrucție cu echipa lui Florin Andone, care a fost titular, dar schimbat la pauză, Galatasaray, scor 6-0, iar Tottenham s-a impus fără probleme la Belgrad, scor 4-0.

Manchester City nu a reușit să câștige cu Atalanta, scor 1-1, într-un meci în care echipa lui Guardiola a evoluat, din minutul 81, în 10, goalkeeper-ul Bravo fiind eliminat. În locul său, în poartă a intrat fundașul Walker. Dinamo Zagreb și Șahtior au oferit spectacol total într-un meci cu 6 goluri.