Liga Campionilor a revenit ”în forță”, după pauza datorată meciurilor echipelor naționale. S-au marcat nu mai puțin de 30 de goluri în seara de marți, 22 octombrie. Florin Andone (26 de ani) a fost titular pentru Galatasaray în partida cu Real Madrid de la Istanbul.

Turcii și-au pus mâinile în cap!
Andone l-a înlocuit cu succes pe Falcao în ultima etapă din Turcia, cu Sivasspor, când a marcat o ”dublă” (3-2), astfel că atacantul român a obținut încrederea lui Fatih Terim și pentru meciul din Ligă cu Real Madrid. Vârful împrumutat de la Brighton a avut două ocazii monumentale în debutul partidei, ratând complet singur cu portarul. Nu s-a oprit aici! După câteva secunde, Andone a mai reluat o minge din poziție ideală, dar Courtois s-a întins și a respins în corner. Dacă atacantul român nu a putut deschide scorul, a făcut-o, însă, Toni Kroos, în minutul 18, după o deviere nefericită a apărării lui Galatasaray. Germanul a stabilit scorul final, 1-0 pentru Real Madrid.