CSA Steaua Bucureşti a învins-o dramatic pe CS Dinamo Bucureşti, cu scorul de 27-26, miercuri, în sala din Chiajna, într-un meci din etapa a 8-a a Ligii Naţionale de handbal masculin.

Campioana en titre a suferit prima înfrângere în acest sezon, după 7 victorii consecutive în campionat, una în Supercupa României, trei victorii şi un egal în Liga Campionilor. Krsto Milosevic a marcat golul victoriei Stelei în ultimele secunde ale partidei.

După un început echilibrat, Dinamo s-a desprins la 11-6 (minutul 17), dar Steaua a revenit şi a egalat, 12-12 (25), intrând la pauză cu un avantaj minim 15-14. După pauză, Steaua a avut trei goluri în plus, 20-17 (43), dar meciul a rămas echilibrat şi Dinamo a condus cu 25-24 (55), iar apoi a egalat la 26-26 (60), înaintea ca Milosevic să marcheze golul victoriei.

Pentru Steaua au înscris Krsto Milosevic 7 goluri, Nemanja Grbovic 6, Gabriel Florea 5, Javier Humet 5, Andrei Mihalcea, Valadao Gama Guilherme, Gabriel Burlacu şi Joao Pedro Francisco Da Silva, câte un gol.