Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Premierul Viorica Dăncilă a apelat la influenţa primarilor şi a discutat cu fiecare parlamentar PSD pentru a evita noi trădări. În paralel, premierul negociază cu aleşi de la ALDE, PMP şi ProRomânia: pentru a rămâne la Putere, Dăncilă are nevoie de câteva „îmbolnăviri“ subite în tabără Opoziţiei. Totuşi, liderul PSD se teme de răzbunarea tandemului Olguţa Vasilescu - Paul Stănescu. Şi PNL are emoţii: Ponta şi Tăriceanu nu-şi controlează partidele.

Viorica Dăncilă a avut mai multe discuţii individuale cu parlamentarii PSD pentru a se asigura că nu mai trece nimeni la ProRomânia în prag de moţiune. Pentru a bloca noi trădări, premierul a apelat şi la influenţa primarilor. Guvernul a alocat săptămâna trecută 6 miliarde de lei pentru proiecte locale şi le-a promis edililor că, pe lângă Programul Naţional de Dezvoltare (PNDL) 1 şi PNDL 2, va înfiinţa şi PNDL 3, deci alţi bani de la bugetul de stat trimişi în teritoriu pentru a fi cheltuiţi la discreţie. În schimbul banilor, primarii i-au sunat pe parlamentarii din zona lor pentru a le interzice să voteze moţiunea de cenzură a Opoziţiei.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Marin Va fi mult mai bine sub PSD-ism !....Aveți dreptate !....Mămica lui Oprișan o să fie și mai bogată, Baronul de Vaslui Buzatu o să-și mărească Ferma Agrară de pămînturi arabile în cel mai sărac județ din Europa, Odrazlele lui Dăncilă și a Rovanei Plumb o să promoveze direct în funcția de Secretar de Stat în noul Guvern PSD-ist ca Beizadeaua lui Buzatu, Arsene la Neamț va mai ”iubi” ceva curvulițe în ”șosetuțe”, iar Teodorovici și Grindeanu o să ”colecționeze” în instituțiile conduse de ei și mai multe amante ”cu cracii lungi și țîțe tari” cum le plac lor la birou. Nora lui Dragnea Rahoveanu o să-și mai ia la garaj un Lamborghinii iar după ce Daea omoară toți cormoranii o să-i aloce lui fi-sa în proprietate și lacul Brateș pentru o nouă crescătorie piscicolă....”PSD-iști din toată țara, uniți-vă și..... Furați !.....Furați !...Furați !....Cît mai puteți !”....

10 octombrie 2019 8:53

Marius Cumpăr ciubuce în formă de EURO-poolllă de zahăr coorat cu mâner de ECO-plastic (ca să nu poluez planetele ”noastre” și să nu mă băs gaz metan CH4 ca Greta Carbo, n.m.)!

9 octombrie 2019 23:50

Mariana Madam Dăncilă, tuto, de ce n-o pui pe (curva aia de) Corina Creața să se fuckă ”commissar” ”european” la (sex-)Verkehr?!

9 octombrie 2019 23:46

Magdalena Un nou scandal privind trecutul liderilor USR lovește formațiunea lui Dan Barna. Consiliul Național pentru Studierea Arhivelor Securității urmează să trimită instanței documentele privind colaborarea cu fosta Securitate Comunistă a consilierului general Roxana Wring, președinte al USR București p

9 octombrie 2019 23:42

Mariana Madam Dăncilă a început să vîndă candelabrele de porțelan din Palatul Victoriei să aibă ”bani negrii” de plătit ziariști, deontologi și chiar parlamentari să eșueze Moțiunea de Cenzură....Deficitul Bugetar va fi și mai mare !!!....Totul se aruncă pe piață să se dea lucrări la firmele de casă PSD-iste ca Mama lui Oprișan să fie și mai bogată, ferma Baronului de Vaslui Buzatu să se mai mărească cu vreo 10 ori 20 de Ha arabile, Olguța, Boieroaica din Neamul Craioveștilor să-și mărească Conacul cumpărînd și restul de la Interlop....”Copiii Baronilor PSD-iști de astăzi vor fi Baronii copiilor noștri mîine !”.... Ideologia de partid și din Statutul PSD-ist trebuie aplicată cu Miliardele din Buget !.....

9 octombrie 2019 6:46

Magdalena Această impostoare și pafaristă așezătă-n scaunul de Prim-ministru este singura vinovată de marea rușine și înjosire a Romăniei că toate Agențiile de Presă Internaționale și toate Televiziunile de Știri din Europa (dacă nu și din Lume) au anunțat că din cauza Romăniei și a corupților romăni propuși Comisari Europeni (Rovana Plumb și Dan Nica) se întîrzie procesul de formare a Comisiei Europene și numire a Comisarilor....Rușine !....Rușine !....și așteptăm scuzele Madamei Dăncilă către poporul romăn !....Că tot se laudă pe fiecare Afiș Electoral ”că va lupta pentru FIECARE ROMĂN !”....Va lupta pe dracu !....că de ești ”Proastă, stai Acasă !”....și dacă Moținunea de Cenzură de joi nu va trece, votanții cu ”creerul la purtător” o vor ”pedepsi” la Alegerile Prezidențiale !....Pe Pariu că va ieși a 4-a pe Listă la Primul Tur de Scrutin !....

9 octombrie 2019 6:42

Marius Doare postacule?

8 octombrie 2019 23:35

Marius Aproape că singurul lucru care mai contează în ziua de azi (în ziua de azi pe mâine-poimâine, n.m.) e dacă ”nucleu' dur” al EURO-poollii reușește să vă penetreze interstițiul dintre omuleț și amigdale, ca să vă ejaculeze ”fondurile” direct în intestin - Dvs. trebuie doar să căscați ciocu' larg și sa așteptați momentul ... Cu respect, M.

8 octombrie 2019 23:06

Marius Aproape că nici nu mai contează dacă pica sau nu guvernul. PSD-ul e pe butuci,cu cele 3 zile de vot pentru diaspora și-a semnat singur extincția. La parlamentare au ocazia domnii pesedisti sa afle cu aproximație cifra reală a diasporei. E aproape gata era dinozaurilor și a odraslelor lor.

8 octombrie 2019 22:46

Vasile Va place acest circ? Ce viitor ne așteaptă cu acești oameni? Va spun eu: inflația ne va mânca de vii, emigrația va atinge cote record, ușor ușor se va instala o stare de semicolaps, oricare guvern va veni nu va putea face mare lucru decât să ia masuri pompieristice, investitorii vor ocoli România și cei care sunt deja aici vor pleca treptat ,

8 octombrie 2019 22:33

Veorica Păduchi-Lați Dăncilă Muie P$D!

8 octombrie 2019 21:57