Chindia Târgovişte a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 3-0 (2-0), formaţia FC Botoşani, în etapa a X-a a Ligii I. Nou-promovata a înregistrat al doilea succes în acest sezon al Ligii I, primul în deplasare, iar formaţia moldoveană, prima înfrângere acasă, potrivit News.ro.
Au marcat: Dumiter '33, L. Mihai 45+3 (p), Voduţ '76.

Benga (Chindia) a călcat un adversar aflat pe gazon şi a fost eliminat, în minutul 85. Ongenda (FC Botoşani) a luat, probabil intenţionat, al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat, în minutul 90+3. El va efectua etapa de suspendare în saisprezecimile Cupei României.

Min. 33, 0-1: Dumiter a marcat din apropierea porţii, trimiţând în plasă un balon respins Pap, în urma unei lovituri libere executate de Liviu Mihai;

Min. 45+3, 0-2: Kolesovs a comis un henţ în careu, iar Liviu Mihai a transformat lovitura de la 11 metri dictată de Marius Avram;