Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Deputatul PSD Lia Olguța Vasilescu a ironizat PNL, pe fondul propunerii ca bugetarii să renunțe la vouchere, sporuri și pensii speciale, precizând că în acest caz liberalii trebuie votați masiv deoarece „promit doar de-ale «bune»”.
„Păi, zic să îi votați masiv! Că vă promit doar de-ale «bune»… Ce o să-l mai plângeți pe Băsescu! Da! Pe Băsescu! Ăștia sunt mai răi și mai fomiști ca el… Guvernul PSD o să vi se para fantastic și de neînchipuit!”, a scris fostul ministru al Muncii Lia Olguța Vasilescu, pe Facebook.
Reacția deputatului PSD vine după ce liderul senatorilor PNL Florin Cîțu a declarat că salariile bugetarilor sunt duble comparativ cu cele din sectorul privat. Liberalul a adăugat că, în acest context, bugetarii trebuie să fie de acord să lucreze fără a primi vouchere, tichete de vacanță, sporuri și pensii speciale.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

@Olgutza Fomista Coca Cola și-a retras campania publicitară pro-LGBTQI din Ungaria după boicotarea produselor sale și în urma unei petiții semnate de peste 40.000 de oameni

22 august 2019 0:47

Salagean Ioan Va previn ca daca dau aia sa puna laba pe mine pe motiv de trafic de minori, atuncea io ma dau la EURO-fund pâna trece viitura si reapar de îndata ce se limpezesc EURO-apele (sau nu, n.m.)! Cu respect, S(r)I

21 august 2019 23:33

Florin Bilei (Bilei-pulei, .m.): uitati de vedeti si Dvs. cum functioneaza EURO-MAFIA (EURO-adunatura de paduchi Merkel-Comte care trebuie stârpiti fara mila cu insecticide din gama CYCLON-B pentru primenirea aerului din EURO-cotetzu' nostru, n.m.): https://www.youtube.com/watch?time_continue=111&v=rddoy5qhH7w

21 august 2019 23:30

@@@Olguta Mai Gagiule....tu mai facut de mai multe ori Bou in comentariile tale....Altadata ma faceai Soroshist,Rezistac,StatParalelist,Securist,Binomist,Mason....Acum atzi devent tot mai extremisti....voi astia Patriotzii, Romanii Pur-Sange....ca PSD-ismul asta plin de hotzi si Baroni a confiscat si Patriotìsmul in tzara asta....De unde sti tu pe cine faci Bou cu atata ushurintza ?....Ca nu numai Primarii si Deputatzii sunt buni romani in tzara asta si au muncit pentru ea si au aparat-o....

21 august 2019 22:05

Curva betiva Olguta Iară o aparut curvă asta hoata e încă în libertate,,mai curvă încă nu ai realizat ca sunteti toti Psd-isti pe faras,

21 august 2019 21:44

@@Olgutza.... Baih...pulache, ca altfel nu stiu sa te numesc, fa-te dracu` si tu Primar de Craiova, Deputat de Dolj si...poate dupa 10-15 ani iti iei si tu un....conac ! Ori...doua baih ! Abia dupa aia poti sa critici ce au altii ! Boule !!!

21 august 2019 17:07

oneghistul "labaralii " is fomisti de fomisti ! De multa vreme le cam ploua-n gura ...degeaba ! Acu` baga bani gramada in "propaganda" , da-de reusesc sa-i mai prosteasca o data pe...prosti !

21 august 2019 17:03

@Olgutza Fomista Hai ca mai fomisti ca voi PSD-istii Baronisti-Nepotishti-Hotzomani nu exista....Pai sa vedem familia ta....ca nu puteai trai intr-un apartament normal vrei la Conac ca o Boieroaica Olteanca din neamul Craiovestilor....L-ai aranjat pe fostul sotz la Stat intr-o functzie de n-avea nici un habar de ea....La-i facut si pe Olgutzu Manda Patriot in Europa pe venit de 10 000 Euro/luna.....Pai ma "fomista" ca tine Olteanco PRM-ista nici ca se exista....

21 august 2019 17:01

ALUPIGUS Sugeti pula jigodii basisto-johanniste !

21 august 2019 16:33

ion Doamna Olguta cum poti sa justifici pensiile speciale unde anumite categorii primesc pensii de sute de milioane de lei pe luna a caror suma seimparte in 20% din contributie iar 80% din banii adunati de la toti sarantocii si de la ceilalti pensionari. La salarii sant sporuri impresionante plata chiriilor tocmai a celor care au si salaroii impresionante deasemeni alte privilegii(hrana ,haine,combustibil ,detasari ...) Va laudati caati facut salariile la un raport de 1/12 incepand de la presedinte dar nu ati calculat veniturile. Stiti de calculul incorect al pensiilor speciale de 80% retineti din veniturile din ultima luna ,venituri care pot fi manipulate cum doresc beneficiarii

21 august 2019 10:53

Pribeagul Nu sunt mai fomisti, sunt mai realisti ! Stii tu Olguto cati bugatari din primarii si consilii judetene nu-si justifica salariile. Stii tu cati incopetenti primesc salarii de mii de euro pentru ca nu fac decat sa incurce hartiile si nu vor sa se se complice activand fonduri europene? Deci ciocul mic, Olguto.

21 august 2019 9:52