Atacantul George Puşcaş a marcat două goluri, duminică, în primul meci jucat ca titular la echipa Reading. Puşcaş, care a jucat până în minutul 82, a deschis scorul în minutul 25, după o cursă de aproximativ 50 de metri, şi a majorat diferenţa un sfert de oră mai târziu. Românul a fost aproape de hat-trick înainte de a fi înlocuit, relatează BBC. John Swift a marcat în minutul 83. Gazdele au ratat un penalty, prin Yakou Meite, în primul minut de prelungire.

Puşcaş a înscris marţi primul său gol pentru Reading, în meciul cu Wycombe Wanderers din Cupa Ligii engleze, câştigat cu 4-2 după loviturile de departajare.
Internaţionalul român a semnat în această lună un contract pe cinci ani cu Reading FC.