Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele PSD Viorica Dăncilă a declarat, joi, că dacă partidul îi va cere să candideze la alegerile prezidenţiale, va accepta ce spune formaţiunea şi nu va da înapoi, menţionând însă că opţiunea sa este să meargă în spatele altui candidat. "Nu am luat încă în calcul acest lucru, am considerat că voi merge cu un candidat, iar eu ca prim ministru şi preşedinte PSD îl voi sprijini. Dar nu vreau să creadă că sunt un om laş. Dacă partidul îmi va cere acest lucru şi va crede că este singura soluţie, voi accepta ceea ce spune partidul. Dar în acest moment, eu cred că este bine să avem un candidat şi eu să sprijin acel candidat. (...) Dacă nu există o altă opţiune care efectiv să ne ducă spre turul II, dacă partidul va cere, nu voi face un pas înapoi, dar opţiunea mea este să merg în spatele altui candidat", a declarat Viorica Dăncilă, la DC News. Preşedintele PSD a spus că prezidenţiabilul din partea social democraţilor trebuie să maximizeze şansele partidului, anunţând că vrea să facă un nou sondaj până la anunţul oficial.

Integral pe Mediafax



Comentarii

mircea Veselicoo, cum stai cu "absorbtia" deEURO-"fonduri" (de EURO-SPAGA free-tax)?! Cât ti-au dat aia sa o pui pe tziganca sugativa de poolli Ana Birchall "ministru" la Justitie?!

12 iulie 2019 0:00

mircea Veselicoo cum se face ca cei care au pensii-contributive,pentri ei nu sunt bani??mai sa fie,dar pentru cei cu indemnizatii speciale ca Presedinte,sparlamentari,magistrati,noii tortionari,sunt bani,ca exemplu:Basescu,IohannisLazar,Stanciu,Tarcea,Coldea,Zegrean,Dogaru,Coarna,Pricina........Balasoiu,....etc si Vanghelie

11 iulie 2019 21:05

mircea Veselicoo cum se face ca cei care au pensii-contributive,pentri ei nu sunt bani??mai sa fie,dar pentru cei cu indemnizatii speciale ca Presedinte,sparlamentari,magistrati,noii tortionari,sunt bani,ca exemplu:Basescu,IohannisLazar,Stanciu,Tarcea,Coldea,Zegrean,Dogaru,Coarna,Pricina........Balasoiu,....etc si Vanghelie

11 iulie 2019 21:05

psd-ist de psd-ist Ne-intrarea in turul II al Prezidentialelor, pt PSD va fi o adevarata catastrofa ! Nu cumva , spre distrugerea PSD, D-na Dancila ,care oricum nu are nici o sansa (!!!) este impinsa la candidatura tocmai de-un....sas ? Ori de vreun...."padurar" de Baneasa , ramas ca....infiltrat in partid ???

11 iulie 2019 17:17

Viorel G Am vazut cata prostie din interes are Baroniada si Nepotismul din acest partid PSD cu iz de Clan Mafiot Interlop ca doar la gandul ca ar pierde guvernarea si ciolanul de ros au votat-o pe impostoarea asta ce dintr-o Profesoara de Lucru Manual de liceu la Videle ce la viatza ei si-a luat examenele la restantze si reexaminari sa o numeasca un Papushar ditamai Prim-Ministra...Si cum Papusharul s-a reincarnat in "detzinut politic" la Rahova fiind tortzionat in atelierul auto al acestei institutzii...am ramas noi cu impostoarea pe cap ce semneaza documente natzionale dar nu intzelege ce semneaza....ca de aceea se dau OUG-uri si peste cateva luni se revine cu alte OUG-uri corectindu-se efectele negative....Si chiar crede ca va ajunge in turul II al prezidentzialelor....Cum posteaza cineva mai jos...."cand esti prost si ai mintea odihnita te crezi....Regina Maria...sau Margaret Teacher..."

11 iulie 2019 15:44

Veoricooo))))))) Nici la Videle in Teleorman nu te alege nimeni...madam! Doi bani faci .

11 iulie 2019 15:18

ALEXANDRU IOAN CUZA Este o cutuma romanaesca : "nu te pune cu p.....l ca are mintea odihnita"! Vai mama noastra!

11 iulie 2019 14:28

Puzderia de "candidati" PSD la presedintie arata "brambureala" in care se afla PSD-ul. Sper sa ii cantam prohodul la urmatoarele alegeri. Problema e ca, dupa modul iresponsabil in care au guvernat, dupa PSD "vine potopul".

11 iulie 2019 12:17

Analfabeta Dancila Și cine pula mea o votează pe proasta asta analfabeta președinte de tara,,trebuie sa fii căzut în cap sa o votez..