Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Câteva zeci de persoane s-au strâns, duminică, la Palatul Cotroceni şi cer demisia preşedintelui Klaus Iohannis, dar şi eliberarea din închisoare a fostului lider al PSD Liviu Dragnea, pe care-l consideră deţinut politic. „Ieşi afară, javră ordinară” şi „Iohannis, nu uita, Rahova e casa ta” scandează protestatarii, potrivit News.ro.

Câteva zeci de persoane s-au strâns, duminică, la protestul „Demisia Iohannis! Dragnea în libertate! Apel la Patriotism!”, organizat pe reţelele de socializare.

Potrivit organizatorilor, la protest au fost chemaţi doar „patrioţii adevăraţi”.

„Nu degeaba s-au luptat stămoşii noştri pentru ţară, începând de la cei mai mari domnitori, până la Liviu Dragnea! Libertateeee, Liviu Dragnea!!!! Jos, Iohannis trădătorul/impostorul/dictatorul!!! Haideţi să strângem rândurile şi să îi arătăm sasului că nu îi aparţin aceste meleaguri şi nu îi dăm voie să ne rupă ţara!!!!!!!!”, au transmis organizatorii pe pagina evenimentului.

Integral pe Digi24



Comentarii

@ v @ @ v @ ...La inceput mi-a fost mila de tine dar....imi dau seama ca boala ta nu are leac deci....."s-o porti cu plarere"!

17 iunie 2019 12:43

Muie puscariadului Dragnea si postacilor Psd Retardat esti tu cu ma-ta cel de la ora 20.10,,,numai tampeni scrii se vede ca esti un imputit de postac platit de penali Psd,,tot gunoiul si hoțul Drăghici tie șeful,,,citeste bine in pizda ma-ti ce am scris ,,pe noi nu ne plătește nimeni ,,soros este doar in capul pensiilor Psd ,,acel om nu se implica in politica Romaniei,,,dar cat de prosti si analfabeti sunteti o tine ti una si buna Soros,,,sunt fff bucuros că o ajuns infractorul Dragnea la pușcărie asa am scăpat de un mafiot prost,,,a fost arestat în 1993 cel mai mare mafiot al italiei Toto Raina,,,,credea că infractorul Dragnea e destept prin schimbarea legi justiției va scapa,,,dat nu a scăpat mergeți postacilor la Rahova si lingeti-l in cur pe puscarias,,sa va fut in gura de postaci Psd.

16 iunie 2019 21:12

Eccebucirupte Trepanatule de la 15:08 esti prost de te calca si o masina parcata

16 iunie 2019 21:02

Uitați-vă cu sar cățelușii, dresați de Soroș - pardon de banii lui Soroș Un exp. elocvent este dat de retardatul de la 16 iunie 2019 17:35

16 iunie 2019 20:10

Rohovistu Cel mai folositor pentru Dragnea-Marele Patriot cu Roshia Romaneasca in Gura ar fi ca manifestantzii "Patriotzi adevaratzi, Romani pursange "Inima lui Decebal si mandria lui Traian" sa se duca cu mitingul in fatza Portzilor de la Rahova sa-i "arunce chiftele cu prastia !"...sau sa participe la Congresul PSD-ist din 29 iunie sa-l realeaga pe Precinstitul si Vizionarul Patriot Dragnea ca El Lidero Maximo....

16 iunie 2019 17:41

Pușcăriasul Dragnea Nu mai boule de la ora 15,08,,nu la ajutat pe Johannes nimeni noi care suntem afara am iesit de bunăvoie și nesilit de nimeni sa votăm,,sa scăpăm de hoti ,mincinoși, comunisti si penali Psd in frunte cu pușcăriasul Dragnea prima dată documenteazate un site sa mânca cacat,,, Pt..@v ...idiotul de serviciu Psd,-ist mai site in pizda ma-ti tot cu pușcăriasul Dragnea si penali Psd si sa ii sugi cu ma-ta pula lui Iohannis,,, Acești ordinari de pensionari comunisti si tigani am vazut acolo nu cred ca sau organizat pt internet pt a manifesta si interlopi astea ia platit cap de pula Ștefănescu,, el ce crede daca face miting îl va elibera pe puscariasul Dragnea din pușcărie,,cati au fost 50,,asa a crezut cap de pula Ștefănescu,,,ce Johannis la pus sa încalce legea cand a fost președinte CJ Teleorman ,,,

16 iunie 2019 17:35

@Marius Căcățelule analfbet, se scrie (eventual) „Ț-ai dracului”, „egoiștilor CE sunteți” (nu CARE). „Singuri CA CUCII” este o cacofonie de zile mari. Învață pe unde pui virgulă și pe unde nu. HUOOO, nu HOOOO! Tinerii n-au plecat de scârba cuiva, ci din interese economice. Nu „boșorogii” i-au aruncat pe cei ca tine „în brațele altor țări”, ci voi aruncați țara în troaca jefuitorilor străini! Boșorogii de acum și străbunii lor au construit ceea ce mai stă în picioare prin țară și au luptat pentru ea prin războaie mondiale sau locale. Cretin idiot și analfabet ce ești! Scrii numai prostii pe aici sub o mie (metaforic vorbind) de nume false, dar nu ai habar de mersul lumii, al ideilor și al istoriei. Mai știi și altceva decât „să moară Dragnea”? Uite că, practic, „a murit”. Nici acum nu ești fericit?!

16 iunie 2019 17:10

v Din pacate au fost putini manifestanti contra lui Ghiolbanis, inseamna ca alegatorilor le place cum conduce sasul tara, mai o excursie in strainatate, concediu dupa concediu cu Carmecita, deplasari saptaminale la Sibiu cu o coloana, etc. Deci noua asta ne trebuie, eventual taieri de salarii si alte lucruri, vinderea pe nimica ce mai are tara strainilor, ca ei vin "cu tehnologie, capital", etc, ca si pina acumaNu stiu daca Dragnea este vinovat decit din presa, dar pe Ghiolbanis am vazut ce-i poate pielea

16 iunie 2019 16:59

Lute Sa nu afle alti parnaiasi ca sa vezi atunci manifestatie daca asa se face justitie si se elibereaza !!

16 iunie 2019 15:59

Pentru Marius de la 16 iunie 2019 14:58 Atât prost ești, încât ”geme” și pământul de sub tine! Faptul că occidentul a sprijinit pe Johannis, usr și pe cioloș să câștige alegerile din luna mai, nu va rămâne ”moca”. Nota de plata va veni. Voi vorbiți de HOTII/PENALI ....S.M.D., Uitați-vă-n oglinda PENALILILOR!!!

16 iunie 2019 15:08

Marius Ța-i dracu de boșorogi ne-ați aruncat în brațele altor tari străine votând PSD sa va mai pună vouă 100 la pensie,nesătuilor și egoiștilor care sunteți. Să muriți singuri ca cucii că copiii și nepoții au plecat de scârba oamenilor că Dragnea. HOOOOOOOOOOOOO