Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Liviu Dragnea a fost condamnat luni de Înalta Curte la 3 ani șu 6 luni de închisoare cu executare în dosarul angajărilor fictive de la Direcția Copilului Teleorman. Decizia e definitivă și executorie. Completul de 5 judecători a menținut sentința din primă instanță.
Este a doua condamnare definitivă a lui Dragnea după cea de la referendum.
Liviu Dragnea va trebui să se predea astăzi la Poliție pentru ca sentința să fie pusă în aplicare.
Celelalte sentințe date de Completul de 5 juecători de la Curtea Supremă
Liviu Dragnea: 3 ani și jumătate de închisoare cu executare
Achitare Olguta Sefu pentru abuz in serviciu, un an cu suspendare pentru fals intelectual Olguta Sefu.

Integral pe G4media.ro



Comentarii

Georgeta @Lute....28 mai 2019 16:14....Da ia zi tu Domnule (Doamnă), voi, aștia PATRIOȚII, NEȚIGANII, NEIDIOȚII, NECRETINII ce doriți ?....doriți ca Romănia să fie condusă de Hoți....care să ^REVERSE DE PATRIOTISM^ și pe la spate să se mai împroprietărească cu vreo Insula cu Lac piscicol....cu un teren de vănătoare îmbuibat de mistreți....de se scrie acum PROPRIETATE PRIVATĂ și pe digurile de la lacurile de agrement făcute pe vremea lui Ceaușescu....Voi aștia de ați CONFISCAT PATRIOTISMUL și noi ceilați ce nu agrează că se fură cu legea în mînă suntem Soroșiști, Naziști, Fasciști, Securiști, Rezistaci, Haștagiști, Binomiști, StatParaleliști, Neomarxiști, Corporatiști....doar voi sunteți ROMĂNI PURSÎNGE PATRIOȚI... Corpul lui Traian și inima lui Decebal....Explică Domnule...voi alde ^Lute^ ce vreți ?....

29 mai 2019 10:32

Lute Masuri URGENTE! si tu du-te dracu in pizda ma-tii de frustrat si de fomist ! Toti idiotii vor cate ceva ! Toti prostii sunt foarte vocali ! Toti cretini sunt democrati ! Romani imputiti ! Tigani nenorociti ! Romanii destepti si de valoare ori au plecat din tara ori au fost bagati intemnite de comunbistii. Au ramas javrele !

28 mai 2019 16:14

Masuri URGENTE! Toate LEGIlLE pe justitie ale lui tudorel toader, sluga psd, facute in ultimii doi ani, TOATE in favoarea HOTILOR si CONDAMNATILOR PENALI, URGENT ABROGATE! La fel si PENSIILE SPECIALE!

28 mai 2019 9:16

Deparazitare Generala in PSD Taratoarele lui DRACnea, codrin stefanescu, radulescu mitraliera, ciordache, nicolicea, serban nicolae si corvetele lui DRCnea din Videle: carmen dan, olguta vasilescu si docile veorica, toate taraturile astea ale lui DRACnea, AFARA din PSD!!! Daca PSD mai vrea sa se salveze sa puna in fruntea lor oameni ca primarul Iasului, Chirica! Asa doar poate, poate se vor salva, altfel pan la alegerile urmartoare va fi un mare ZERO BARAT!

28 mai 2019 9:16

Kuminecăturile Gemene Ecce posibil. Puțină drojdie dar probabil de calitate superioară dospește cu spor toată plămădeala...

28 mai 2019 8:02

Ecce Kurrupt Goe, înțeleg că kuriștii în timpul campaniei "Stați acasă cu ușile din dos larg deschise" ți-au făcut și ție o vizită și ți-au dat să înbuci ceva dar nu știam că procentul aluatului neprihăniților de căcat a dospit chiar așa spectaculos într-un timp atât de scurt. Acum însă înțeleg că care ecce treaba...

28 mai 2019 7:15

Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel,Corporatistu... Căcat de Mare Lider Patriot....Să ajungă conaționalii tăi să desfunde sticle de șampanie să cinstească între ei că tu, PATRIOTUL PATRI-HOȚILOR PSD-iști te-ai îmbrăcat in Zeghe...E de rîsul curcilor....și ca să se parieze condamnarea ta ca la Unibet sau Betamo....este cel mai jignitor posibil....Să-ți agățe de mașina poliției la Rahova hîrtie igienică să te ștergi la gură de atîta căcat mîncat....ar trebui să vada fiecare politruc și baron PSD-ist și să învețe ceva din asta....și să mai înțeleagă asta și Ziariștii, Deontologii, Sociologii și alți gargaragii plătiți regește din Subvenția PSD-istă jumulită de la buget de Dragnea și ai lui....ce boceau ieri în televiziunile arondate PSD-iste....

28 mai 2019 6:49

Geo @Kuminecăturile Gemene.....28 mai 2019 5:19....Auzi Dragule,resetează-te și vezi că ^majoritatea romanilor^ s-a îndreptat către unii ce au ieșit cu 27% și către alții cu 21 %....așa că lasă procentul ala fals cu care ți-ai făcut ^lecția^ de la Nevalidarea Referendumului pe Familie a acelor votanți cu NU....Schimbă placa....că dai dovadă de prostie....

28 mai 2019 5:48

Fariseul de Serviciu @Vai de voi FARISEIILOR !!!!!....27 mai 2019 21:46...Hai să-ți pun eu cum găndește un FARISEU...Cand era Președintele Consiliului Județean Teleorman D-nul Dragnea, ca un Baron PSD-ist ce se respectă s-a împroprietărit prin jaf și matrapazlîcuri cu Gospodăria de PCR Alexandria, cu Hotelul Turiss cel mai mare din Turnu Măgurele, cu Ferma de porci Salcia,cu Pichetul de Graniceri....și ^Cireașa de pe Tort^...Compania Județeană de Reparare a Drumurilor și Podurilor Teleorman rebrenduită Tel Drum....unde prin ceilalți Baroni Județeni le celtuia fonduri chipuri ^de dezvoltare^....Cunoști și istoria Insulei Belina (că din această cauză a promovat-o pe Rovana Plumb ca europarlamentară s-o apere de ghearele justiției....) și ^învărteli^ cu terenuri de vănătoare în Teleorman luate pe Asociație de Vănătoare a Clanului Tel Drum-ist unde se ^îmbuibau^ cu Clanul Baronilor PSD-iști....și dupa divorț a împroprietărit restul familiei de a ajuns fi-su mare Latifundiar și Fermier de lucrează sute de hectare de terenuri din Teleorman cu utilaje de la multinaționale....și fi-su in grandomania sa a ajuns mare patron de fotbal pentru că tac-su a avut grijă să-i construiască din Bugetul statului un stadion de fotbal modern la Turnu Magurele....FARISEUL PROST ROMAN AȘA GĂNDEȘTE....CUM POȚI SĂ FURI AȘA DE MULT ȘI SĂ O FACI APOI PE ^PATRIOTUL^....Că PSD-iștii aștia ^PLEZNESC DE PATRIOTISM^....

28 mai 2019 5:39

Kuminecăturile Gemene Analiștii din presa internațională a scris că românul cel mai puternic, Hannibal Lecter, a fost încarcerat iar acum majoritatea covârșitoare de 8,333 procente a românilor altfel poate șede liniștiți la mesele de picnic în aer liber și să înbuce pe săturate fără frică.

28 mai 2019 5:19

găozar bolşevic imbecil depistat 21:46

27 mai 2019 22:32

Vai de voi FARISEIILOR !!!!! Nici nu știți cât de mult păcătuiți! Ce va facut omul ăsta?! Așa e la noi la români! Când apare un OM, în adevăratul sens al cuvântului, ce ține cu neamul românesc trebuie să-și facă apariție și trădătorii și să-i facă ”felul”. Așa s-a întâmplat și cu Tudor Vladimirescu, Nicolae Bălcescu, Mihai Viteazu (Pătrașcu), Alexandru Ioan Cuza, Ioan Antonescu și nu în ultimă instanță Nicolae Ceaușescu. Dintre toți lătrăii ce-l ponegresc pe Liviu Dragnea, câți au încercat să citească speța pentru care a fost condamnat L Dragnea? Și la momentul de față, dacă mergeți prin primării, consilii județene, prefecturi .....s.m.d. sunt persoane ce figurează pe statele de plată, dar ele lucrează pentru partidele de unde provin demnitarii! Și acest lucrul este cunoscut de toți politicienii, inclusiv Johannis, Băsescu, Flutur .......Falca ....s.m.d.

27 mai 2019 21:46

Masuri URGENTE. Toate LEGIlLE pe justitie ale lui tudorel toader, sluga psd, facute in ultimii doi ani, TOATE in favoarea HOTILOR si CONDAMNATILOR PENALI, URGENT ABROGATE! La fel si PENSIILE SPECIALE!

27 mai 2019 19:45

Acum, urmeaza DERATIZARE GENERALA in PSD! Taratoarele lui DRACnea, codrin stefanescu, radulescu mitraliera, ciordache, nicolicea, serban Nicolae si corvetele lui DRCnea din Videle: carmen dan, olguta vasilescu si docile veorica, toate taraturile astea ale lui DRACnea, AFARA din PSD!!! Daca PSD mai vrea sa se salveze sa puna in fruntea lor oameni ca primarul Iasului, Chirica! Asa doar poate, poate se vor salva, altfel pan la alegerile urmartoare va fi un mare ZERO BARAT!

27 mai 2019 19:44

v Ies in strada, sa-mi apar idolul

27 mai 2019 18:00

Vasile G @v....Taticu, n-ar fi putut sa i se dea cu Suspendare Mentorului tau PSD-ist caci el mai avea o Condamnare cu Suspendare de 2 ani din procesul cu Falsificari la Referendum cand au pus si mortzii din cimitir pe lista de vot....Si stai sa vezi pe viitor ca intra mai adanc in cacat ca are frauda cu Tel Drum-ul pe fonduri europene unde s-a implicat si OLAF-ul (daca stii cu ce se ocupa OLAF-ul asta)....asa ca va trebui sa portzi doliu dupa Dragnea mult timp de acum incolo....

27 mai 2019 17:51

Ecce Kurrupt Dacă Inamicul Public nr 1 primea condamnare cu suspendare, pardon răstignire, mă bukuram și eu. Practic a primit un concediu binemeritat. Ecce necesar să treacă o vreme, sau chiar 3 vremi și jumătate, să-și dea seama toată lumea ce s-a întâmplat...

27 mai 2019 17:36

Probo Nu-l plangeti pe Dragnea.Va iesi repede.Important este daca cei aflati efemer la putere vor trage ceva concluzii, ceeace ma indoiesc avand in vedere ca primul semnal al justitiei la acest nivel a fost Nastase ,semnal carel nu a fost luat in seama.

27 mai 2019 17:11

v Nu cunosc situatia decit din presa, dar mi se pare "interesant" ca in acel proces a fost condamnat doar Dragnea, ceilalti au fost condamnati cu suspendare (o aberatie, ori esti vinovat ori nu) sau cu achitare. Probabil Dragnea a facut singur toata acea treaba.

27 mai 2019 16:25

Victor V @Romania s-a intors in perioada anilor1920....Vezi daca nu sti istorie....Corneliu Zelea Codreau (Capitanul) l-a ucis pe Prefectul de Galatzi si la Tribunal cand sa se dea Condamnarea cladirea s-a inconjurat cu o multzime de Legionari ce au facut presiuni la Judecatori si acestia de frica l-au achitat....Taman cum facea Dragnea cu sustzinatorii sai in jurul cladirii ICCJ...Si o alta similitudine este ca si Dragnea ca si Corneliu Zelea Codreanu imbraca costumul natzional popular romanesc si "plesneau pe gura de patriotism deshantzat"....Asa ca schimba actorii...si invatza istorie....

27 mai 2019 16:06

Schimbarea șefilor, bucuria NEBUNILOR!!!! Birurile vor crește, deoarece FOAMEA este mare !!!!

27 mai 2019 15:23

Schimbarea șefilor, bucuria NEBUNILOR!!!! Birurile vor crește, deoarece FOAMEA este mare !!!!

27 mai 2019 15:23

Schimbarea șefilor, bucuria NEBUNILOR!!!! Birurile vor crește, deoarece FOAMEA este mare !!!!

27 mai 2019 15:23

Schimbarea șefilor, bucuria NEBUNILOR!!!! Birurile vor crește, deoarece FOAMEA este mare !!!!

27 mai 2019 15:23

România s-a întor în perioada anilor 1920 Comportamentul lui Iohanis și a PNL-istilor, este identica cu a lui Corneliu Zelea (Zelinski) Codreanu.

27 mai 2019 15:06

România s-a întor în perioada anilor 1920 Comportamentul lui Iohanis și a PNL-istilor, este identica cu a lui Corneliu Zelea (Zelinski) Codreanu.

27 mai 2019 15:05

Zeus si parul DOLIU mare la A3.Nici Cristoiu nu se simte prea bine.Ev.Z a pierdut un contribuabil.

27 mai 2019 14:21

transylvaniawolf in carcera cu nemernicul sa nu mai vada lumina zilei

27 mai 2019 14:09

La puscarie excrocea! CIUMA Rosie in tomberon!

27 mai 2019 13:41