Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

PNL crește în opțiunile valide de vot, ajungând la 28,5%, PSD adună 21,1%, în scădere față de aprilie, iar a treia formațiune în opțiunile participanților la sondajul IMAS, realizat la comanda Europa FM, este Alianța 2020 USR – PLUS, cu 19,6%, se arată în barometrul Europa FM realizat de IMAS.

Dacă duminica viitoare ar avea loc alegeri pentru Parlament European, adică alegeri europarlamentare, și v-ați prezenta la vot, cu ce partid ați vota?

Sondajul IMAS, realizat la comanda Europa FM, a fost facut între 2 și 20 mai, prin telefon. Au raspuns 1.010 persoane cu varsta de peste 18 ani. Eroarea sondajului este de:+/- 3.1%.

Integral pe G4media.ro



Comentarii

numaratorul de procente PNL ajunge la cca. 115,56 % ! Sigur ..de pe sursele ...lor !!!

23 mai 2019 12:50

Kuminecaturile Bucilor Gemene, sodomitul de serviciu al PSD v, tu sigur esti bulan de-al meu.

23 mai 2019 9:52

Sicterescu Pasarea (G4 M !) malai...viseaza !!! Sictir !!!

23 mai 2019 9:30

transylvaniawolf Mergeti la vot si vota-ti impotriva acestori corupti,si mafioti

23 mai 2019 9:27

Florin Bilei Unde e (EURO-maimutzade) "Marius Ivanescu" oare, ca el stia sa suga EURO-poolla mai bine ca mine si avea si putere de convngere - sa-l fi asasinat oare ... Putin (si vândut spre "prevalare" EURO-organistilor, EURO-organizatorilor & EURO-orgiastilor de serviciu / unitate, n.m.)?

23 mai 2019 1:03

G4Media - UP DATE: între timp PNL "creste" la 189%, în timp ce PSD "aduna" doar 0,002061% din sufragii - RAMÂNETI CU NOI (si cu de-alde noi, n.red.) si PNL PLUS euro-poola-USR vor "creste" la (peste) 271%, în timp ce PSD va "aduna" (cel mult) 0,000149% din sufragii!!! Cu respect, G4SUG-euro-POOLLA&#REZIST!

23 mai 2019 0:58

v Ba voi nu ati auzit ce a spus Orban, Ghiolbanis si acolitiilor ca ei o sa cistige alegerile, vor forma guvernul, parlamentul si ce mai vor ei. PSD-ul nu o sa cistige nimic, doar vedeti ce sustinatori ai lui Ghiolbanis sint comentatori de "serviciu" pe aicea.

22 mai 2019 23:51

daniel Dragi romani mergeti la vot !!!! Prin acest vot aparam iubita noastra Romanie si nu o lasam pe mana nemernicilor care au jacmanit-o pana acum. Traim in tiranie,mojicie si mediocritate.Este vai de capul nostru...un popor de saraci si bolnavi cu niste guvernanti corupti ,grasi care bubuie de bunastare si sanatate.Asa ca iubiti romani mergeti la vot iar coruptii la puscarie!!!!

22 mai 2019 19:23

Kuminecăturile Gemene Evident că când Klaussfinkter Wurst Johannis șede pe scăunelul lui preferat de la Masa Tăcerii și zice: "Înbuci ceva?", eu ecce primul fomist prezent și bag ambele felii deodată.

22 mai 2019 17:12

Ecce Kurrupt Da, Eurovizion FM, la comandă...

22 mai 2019 16:59

Gogu Mda cam pe aproape numai că PSD va fi mai jos decât USR. Urmează pro Romania, Alde,pmp, UDMR.

22 mai 2019 16:48

ROMANI MERGETI LA VOT Nu stiu daca sondajele sunt corecte sau nu. Nu stiu daca procentele sunt calculate cum trebuie. Stiu un singur lucru: ROMANI daca vreti ca UNGURII sa nu mai aibe partidul UDMR mergeti la VOT!!!!. E spre binele vostru, al ROMANILOR. Nu vedeti cat e de obraznic VICTOR ORBAN? Lor inca le sat gandul la Ardeal. Si va mai spun ceva: Daca se destrama UE, ROMANIA se dezmembreaza. NUMAI in UNIUNEA EUROPEANA mai ramane ROMANIA INTREAGA! Daca UE dispare inainte de intrarea SERBIEI, atunci in aceasta zona incepe un nou razboi. Sa nu zicei ca nu sunt unii vizionari. Sunt sigur, dar nu singurul care vede asa lucrurile. inca odata DUMINICA toti ROMANII LA VOT. Puteti vota chiar si cu psd, dar mergeti la vot pentru ca UDMR sa dispara de pe scena politica! REPETATI aceste chemari la vot!

22 mai 2019 15:23

Ecce Kurrupt, militant PSD Trebuie sa-mi bsg repede vibratorul si sa-mi dau cu tesla-n coaie!

22 mai 2019 15:23

Rujan Prăbușirea PSD nu o poate modifica decât fraudarea alegerilor.

22 mai 2019 15:02

Marius Vrăjeala, USR rupe tot.

22 mai 2019 14:54

Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel...și cum o mai vrea Dragnea să-mi zică MADAM DĂNCILĂ, DACĂ DRAGNEA NU INTRĂ LUNI 27 Mai LA PUȘCĂRIE ÎȚI V-A RUPE GÎTU !.... Ca lui Grindeanu și Tudose...Deja ți-a dat Cartonaș Galben !....Așa că Dragi Romăni vedeți cît de importante sunt aceste Alegeri si acest Referendum....Mergeți și votați căci pînă și cei 5 Judecători de la ÎCCJ de la Apelul lui Dragnea așteaptă verdictul votului....Cei ce produc mult la Bugetul țării ARDELENII, BĂNĂȚENII, BIHORENII, BUCUREȘTENII, MARAMUREȘENII.....MERGEȚI ȘI VOTAȚI ....SĂ NU VĂ MAI DIJMUIASCĂ DRAGNEA BANII....SĂ VĂ TAIE BUGETELE MARILOR ORAȘE ȘI SĂ DEA LA SUBVENȚIA PARTIDELOR, LA PENSII SPECIALE, SALARII NESIMȚITE, AUTOSTRADA ^SUDULUI^ (adica București-Alexandria....) iar Dăncilă să-și facă pod peste Dunăre la Zimnicea...CEI ACTIVI CU JOBURI CHINUITOARE NU LĂSAȚI ASISTAȚII SOCIALI ȘI PENSIONARII SĂ VĂ HOTĂRASCĂ SOARTA.......MERGEȚI ȘI APĂRAȚI-VĂ MUNCA ȘI SUDOAREA MUNCII VOASTRE DE HOȚII Mitici RĂGĂȚENI....

22 mai 2019 14:40

Victor Iohannis este un Președinte civilizat, educat, cizelat, sportiv, sănătos la corp și creier, cunoaște multe limbi străine la perfecțiune, este agreeat de Mai Marii Lumii și-n Cancelariile Occidentale și Romăniaeste respectată cu el acolo....(Ați văzut Summitul de la Sibiu ?...).Și este de partea bună a politicii adica fără hoți, corupți și furăciuni....În schimb Dragnea este vizibil de toată lumea că a schimbat făgașul Justiției din Romănia să scape de pușcărie, el și alții ca el din Gașca de Baroni PSD-iști.....Dragnea este imoral....Era încă însurat și pleca în vacanțe cu amanta blondină mai umezită la păsărică să i-o tragă în Brazilia....Că acum e și BETEAG cu dublă șciatică că l-a supt fătuca de i s-a afectat măduva spinării....Cum să alegi un Președinte Beteag ?....că pică în crize taman cînd trebuie să ia decizii pentru țară.....Cum să-i lași pe mînă o țară lui ăsta cînd după 20 de ani și-a abandonat familia cu doi copiii....Ăsta vinde Romănia bucată cu bucată....deja a început cu Covasna și Harghita....că a dat maghiarilor prin UDMR-u tot ce au cerut aștia....că parcă dădea de la mă-sa de acasă....Și dacă ^strugurii sunt acrii pentru el^ adică este INDEZIRABIL la Bruxelles că pînă și socialiștii lui l-au huiduit la Madrid iar SUA nici nu i-a dat Viză de intrare la ei în țară ca la ultimul Borfaș-Golan....Și dacă PSD-ul lui este neabordabil cu relațiile înghețate în Grupul Socialiștilor Europeni, ce face Borfașul ?....Deconectează Romănia de la Occident stricînd și relațiile țării cu ei și ne duce-n Asia.... La Putin și Erdogan....eventual în China....Și-i va rupe gîtu lui Dăncilă ca lui Grindeanu și Tudose de ne-au rîs și curcile pe noi romănii în Europa de Moțiunea lor de Cenzură dată Găști Mafiote PSD-iste împotriva Clanurilor Interlope PSD-iste....

22 mai 2019 14:39

Cred ca USR-PLUS e primul cu cca.30% Altfel ordinea cam asta este.

22 mai 2019 13:14