Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele Klaus Iohannis a decarat, marţi, la Craiova, că referendumul din 26 mai este ”cel mai important lucru”, fiind capabil să redea România românilor.

Şeful statului susţine că referendumul se axează pe două lucruri fundamentale: justiţie dreaptă şi lupta anticorupţie. ”Acest referendum oferă ştampila românilor să spună clar PSD-ului că aşa nu se mai poate continua”, a afirmat şeful statului, potrivit căruia ”Da” la referendum înseamnă ”Da, PSD acasă”.

Klaus Iohannis a declarat, marţi, la Craiova, la evenimentul organizat pentru lansarea ultimului său volum, că referendumul din 26 mai este ce mai important lucru.

”Vorbim despre un referendum care vrea să redea România românilor, fiindcă aici vorbim despre cele două lucruri fundamentale în societatea noastră, în democraţia noastră: vorbim despre o justiţie dreaptă şi despre lupta anticorupţie”, a spus Iohannis.

Integral pe România Liberă



Comentarii

v Daca la referendum oamenii vor spune nu, atunci pleci tu Ghiolbanis? Eu merg la vot sa-ti dau una peste bot, Ghiolbanis. Tot ce propui tu, chiar daca aparent este normal, stim ca este nociv pt noi ca sint ceva sanse sa ramii in functie

22 mai 2019 16:51

Victor Iohannis este un Președinte civilizat, educat, cizelat, sportiv, sănătos la corp și creier, cunoaște multe limbi străine la perfecțiune, este agreeat de Mai Marii Lumii și-n Cancelariile Occidentale și Romăniaeste respectată cu el acolo....(Ați văzut Summitul de la Sibiu ?...).Și este de partea bună a politicii adica fără hoți, corupți și furăciuni....În schimb Dragnea este vizibil de toată lumea că a schimbat făgașul Justiției din Romănia să scape de pușcărie, el și alții ca el din Gașca de Baroni PSD-iști.....Dragnea este imoral....Era încă însurat și pleca în vacanțe cu amanta blondină mai umezită la păsărică să i-o tragă în Brazilia....Că acum e și BETEAG cu dublă șciatică că l-a supt fătuca de i s-a afectat măduva spinării....Cum să alegi un Președinte Beteag ?....că pică în crize taman cînd trebuie să ia decizii pentru țară.....Cum să-i lași pe mînă o țară lui ăsta cînd după 20 de ani și-a abandonat familia cu doi copiii....Ăsta vinde Romănia bucată cu bucată....deja a început cu Covasna și Harghita....că a dat maghiarilor prin UDMR-u tot ce au cerut aștia....că parcă dădea de la mă-sa de acasă....Și dacă ^strugurii sunt acrii pentru el^ adică este INDEZIRABIL la Bruxelles că pînă și socialiștii lui l-au huiduit la Madrid iar SUA nici nu i-a dat Viză de intrare la ei în țară ca la ultimul Borfaș-Golan....Și dacă PSD-ul lui este neabordabil cu relațiile înghețate în Grupul Socialiștilor Europeni, ce face Borfașul ?....Deconectează Romănia de la Occident stricînd și relațiile țării cu ei și ne duce-n Asia.... La Putin și Erdogan....eventual în China....Și-i va rupe gîtu lui Dăncilă ca lui Grindeanu și Tudose de ne-au rîs și curcile pe noi romănii în Europa de Moțiunea lor de Cenzură dată Găști Mafiote PSD-iste împotriva Clanurilor Interlope PSD-iste....

22 mai 2019 14:49

Gicu Din nefericire (se vede si dupa comentariile anterioare) sunt inca destui PROSTI, HOTI..... care prefera hotia si nu sunt de acord cu o justitie dreapta, apolitica... Asistati social sau pensionari, care traiesc din pomenile electorale.

22 mai 2019 10:23

bucurestean capitalist Trebe` ca nu mai stii sa...citesti ! Constitutia boule !!! Eu te boicotez !!!

22 mai 2019 10:15

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Ioi_parșiv_mis se pare că ori nu înțelege limba română ori ne crede proști.

22 mai 2019 8:58

Dorel Sa votezi la referendumul pentru Injustitie-tu cu mamicutza si cu tanti Carmen, mai infatuatule de morgen ce esti..... Sas vandut agenturilor pentru a destabiliza Romania!!!! Du-te la prasit cu ziua, nemernicule!

22 mai 2019 0:17

Dragi pensionari!!! Dragi pensionari....stergeti-va la cur cu Pliantul PSD-ist de mari realizari....ca nici Spitale,Scoli,Gradinite,Crese noi si Kilometrii de autostrazi n-au facut....doar s-au umplut ei si neamurile lor de Sinecuri si Privilegii....Asa ca Pensionari olteni prosti....Olguta va cheama la miting....dar ea traieste ca Boieroaica la Conac si pe Claudiu cel Frumos i-l trimite PSD PATRIHOT IN EUROPA cu venit lunar peste 15 000 Euro / luna....Uita-te in zare Pensionar Roman ca banii tarii se duc pe PENSII SPECIALE cumulate la unii cu Salarii Nesimtzite....si pe Subventia din Buget via Guvern data PSD-ismului sa va minta si prosteasca....si sa plateasca adidasii si traista postasului ce va adus amarata de pensie....

21 mai 2019 21:59

Ana Am întâlnit oameni care votează contrar propilor pricipii pentru o promisiune care îi vizeaza direct. Sunt oameni care nu le pasa de nimic altceva decât propiu buzunar.

21 mai 2019 21:37

Si confiscarea averilor furate! Pedepse aspre ptr HOTI(21 mai 10:06) Toti ii vedem, toti ii stim ca-s HOTI si putrezi de bogati din furaciuni, si, nu pot sa-nteleg! Cum de mai sunt printre noi unii care sa le tina partea HOTILOR gen Mazare! DRACnea, tariceanu, valcov, udrea, bica… etc. Noi care n-am furat, nu suntem HOTI, si suntem multi, multi corecti si cinstiti in tara asta, noi trebe sa cerem pedepse mari si aspre care sa-i descurajeze pe toti HOTII astia care ne rad in nas! Ne fura, merg putin la puscarie ca sa le legalizeze HOTIA si… iar calare pe tara si pe noi! PE 26 MAI votam impotriva HOTIEI si a HOTILOR! Dam cu HOTII de pamant!

21 mai 2019 21:24

pedepse aspre pentru HOTI Toti ii vedem, toti ii stim ca-s HOTI si putrezi de bogati din furaciuni, si, nu pot sa-nteleg! Cum de mai sunt printre noi unii care sa le tina partea HOTILOR gen Mazare! DRACnea, tariceanu, valcov, udrea, bica… etc. Noi care n-am furat, nu suntem HOTI, si suntem multi, multi corecti si cinstiti in tara asta, noi trebe sa cerem pedepse mari si aspre care sa-i descurajeze pe toti HOTII astia care ne rad in nas! Ne fura, merg putin la puscarie ca sa le legalizeze HOTIA si… iar calare pe tara si pe noi! PE 26 MAI votam impotriva HOTIEI si a HOTILOR! Dam cu HOTII de pamant!

21 mai 2019 21:24

Ecce Kurrupt Klaussfinkter Wurst Johannis ecce neprihănit și are dreptate. Evident dacă la referendumul pentru familie românul a stat acasă și a lăsat ușa din dos larg deschisă, înseamnă că dorește un cârnaț în sfinkter. Precum a zis și Cristian Homobuci: Unu cu unu face doi, o grămadă de pizdaci penali n-are ce căta-ntre noi.

21 mai 2019 21:07

alupigus Tu trebuie sa pleci acasa cretin de presedinte etnic german , dusman al romanilor , hot de case cu acte false dovedit de Justitia romana ! Ne-ai distrus nervii destul mutalaule tradator de interese nationale asevit cancelariilor europene !

21 mai 2019 20:51