Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Fostul primar al Constanței, Radu Mazăre, a fost prins în Madagascar, anunță surse judiciare pentru Antena 3. Mazăre era condamnat la nouă ani de închisoare, definitiv, în dosarul retrocedărilor ilegale în care au mai fost condamnați și Cristi Borcea, Nicușor Constantinescu și Dragoș Săvulescu (ultimul dispărut și el).

Radu Mazăre a fost condamnat vineri la 9 ani și 10 luni de închisoare de Instanţa Supremă în dosarul „Polaris”. Sentința nu e definitivă și poate fi atacată cu recurs. Mazăre este acuzat de luare de mită, abuz în serviciu şi conflict de interese în dosarul „Polaris”.

Integral pe Jurnalul Național



Comentarii

Mi-a placut pasajul asta facut de ,,Roman Onest": ,,Sa fie lasati doar cu camasa de pei ei, sa le dea si o garsoniera sau apartament conf. 3 si, sa munceasca! Dar sa munceasca asa cum se chinuie majoritatea romanilor, cu salariu minim pe economie, sa-si plateasca intretinerea si sa si manance si sa se-nbrace din salariu asta! Asa sa-i pedepseasca Dumnezeu. Dar sigur nu se va intampla prea curand asa, mai ales cu ce judecatori umple PSD acum CCR si institutiile statului, toate sa-i apere pe HOTI."

9 mai 2019 11:33

Asa si pe Udrea cand o aduceti? Sa dea pe goarna despre Kioru Basescu sa ii vedem la Jilava !

9 mai 2019 8:56

Kuminecăturile Gemene Bursucul Mioritic a ciordit mălaiul specimenelor Homo Superior de la Masa Tăcerii și a fugit în văgăuna lui din Madagascar dar iată că a fost prins... Bucătarul șef poate acum servi și o mămăligă proaspătă cu cârnațul tradițional al lui Konchita Wurst... Omul nu poate trăi numai cu pâine dar fomiștii evident trebuie să înbuce din ambele grupuri alimentare altfel face constipație și moare...

9 mai 2019 5:24

Ecce Kurrupt Inchiziția l-a prins ca pe un specimen rar de viezure care se găsește numai în Madagascar...

9 mai 2019 0:03

Roman Onest Pai ca sa nu fie bani cheltuiti din buget, adica tot de la noi amarastenii, sa le scota averea la vanzare la toti HOTII astia si alora din umbra lor ca-i stie toata Constanta! Asa, sa platim tot noi si ei sa ramana in palate, gipane, vapoare, avioane, amante gonflate indopate cu milioane de euro...n-am facut nimic! Si nici inchisoare sa nu faca, ca tot noi platim! Sa fie lasati doar cu camasa de pei ei, sa le dea si o garsoniera sau apartament conf. 3 si, sa munceasca! Dar sa munceasca asa cum se chinuie majoritatea romanilor, cu salariu minim pe economie, sa-si plateasca intretinerea si sa si manance si sa se-nbrace din salariu asta! Asa sa-i pedepseasca Dumnezeu. Dar sigur nu se va intampla prea curand asa, mai ales cu ce judecatori umple PSD acum CCR si institutiile statului, toate sa-i apere pe HOTI.

8 mai 2019 18:44

Procurorii HOTILOR Cum drakul de-au furat astia chiar de sub nasul ,,celor mai tari procurori din tara " !! adina florea si deliorga promovati de PSD?! nicusor constantinescu, mazare, strutinsky, martin..etc cei mai mari HOTI si ditamai procurori au dormit pe ei de n-au vazut, n-au auzit!!! A drakului treaba! Si cand pan la urma LEGEA i-a gabui pe HOTII astia, ce sa vezi! Tocmai adormitii de procurori, florea si deliorga sunt pusi de PSD sa-i ancheteze tocmai pe cei care i-au prins si condamnat pe HOTI! Bai procurorilor! Voi nu stiti ca-n DEMOCRATIE HOTII stau la puscarie??? Voi nu stiti ca cei care favorizeaza HOTII si HOTIA odata, si-odata vor platii si ei??? Sa stiti si sa tineti minte!

8 mai 2019 18:42

Șerban Nicolae, șoferul grupului infracțional P$D v, ți-aș rupe găoaza, așa cum i-am rupt-o lui "Ecce Kur rupt", "fetița mea". Mă mișcă până la lacrimi devotamentul tău față de infractorii P$D.

8 mai 2019 18:27

Grigore @fiziciana ....Vezi dacă nu cunoști istoric vorbind activitatea infracțională din Republica Mazăre....La prima condamnare la 9 ani fix este CONDAMNARE DEFINITIVĂ cînd s-au retrocedat ilegal vreo 80 de proprietăți constănțene....iar acum Subalternul său ce a ajuns Primar, Domnul Făgădău nu știe cum să intre în legalitate cu ele că așa de mulți proprietari s-au schimbat și unele au construcții noi pe ele....că așa merge treaba constănțeană unde Șpaga și Comisionul au fost și sau perfecționat ca LITERĂ DE LEGE........Preteni săi Constantinescu și Borcea sunt deja la bulău....La a doua condamnare la care poate face recurs în dosarul ^Polaris^ (Aceasta este Marea Firmă de Salubritate unde patron este un fost Prefect Costănțean iar noru-sa ^se ocupă^ de turismul pe litoral....dar cinstind vorbind își face treaba in Constanța și ține și o mulțime de salariați romi...).Acum să-i plătească Ghiță și lui Mazăre transportul (fiind PSD-iști amîndoi) că tot a zis că s-a perfecționat în a da bani pentru transportul lui Popa din Indonezia....Sau să-i plătească Dragnea că tot nu era o investiție făcută în județul Constanța să nu ^îmbuce^ și Tel Drum-ul ceva....Știu Madamele Șaideh și Adina Florea că-s de-ale casei...Aici în Constanța e Cuib Mare PSD-ist....că Președinta Consiliului Magistraților s-a format aici la Constanța și chiar ieri a fost ^investit^ Judecător la CCR un procuror format la Școala Patriotică PSD-istă Constănțeană unde te învață din Clasa Primară că nici un pescăruș să nu treacă prin oraș fără să nu dea o Șpagă........

8 mai 2019 15:51

v Cred ca Mazare a luat shpaga, dar ma intreb daca sentinta nu este definitiva cum a fost arestat Mazare in Madagascar? In alta ordine de idei, nu mai am incredere in justitia noastra, care trebuie regindita incepind de la invatamintul lor precar.

8 mai 2019 15:36

Mare e gradina ... Si ma rog, de ce e alerta ? Cat de tembeli puteti fi !

8 mai 2019 15:25

fiziciana ce articol de rahat! era dat in urmarire generala? de trebuia prins?(avand in vedere ca sentinta de nu e definitiva!). nu inteleg de ce sunt permise genul asta de articole care nu spun nimic, dar pretind ca stiu un adevar pe care noi muritorii de rand nu-l stim