Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Preşedintele Klaus Iohannis s-a întâlnit, la Palatul Cotroceni, cu delegaţia Comisiei Europene pentru Democraţie prin Drept a Consiliului Europei (Comisia de la Veneţia), context în care şi-a exprimat nemulţumirea faţă de modul defectuos în care PSD legiferează.

Cel mai recent exemplu este, în opinia lui Iohannis, adoptarea modificărilor la Codurile Penale. "Acest mod de legiferare are un caracter extrem de nociv şi creează, deliberat, instabilitate în interiorul sistemului de justiţie", arată un comunicat al Administraţiei Prezidenţiale. Preşedintele Klaus Iohannis a evidenţiat că, deşi Curtea Constituţională a României a identificat nenumărate nereguli în cele două proiecte de modificare a Codurilor Penale, "Parlamentul nu şi-a învăţat lecţia şi le-a rediscutat în aceeaşi manieră foarte rapidă, superficială şi netransparentă".

Integral pe România Liberă



Comentarii

Sandu Numai un retardat poate actiona asa fiind dusmanul de moarte a ROMANIEI Dumnezeule mare si bun TE RUGAM scapane de asemena presedinte

25 aprilie 2019 8:35

gaozar bolşevic depistat 23:33

25 aprilie 2019 7:19

AVERTIZMENT Domnule presedinte (mânca-v-as io EURO-pulicica Dv. de bagabont ce suntetis, n.m.), nu-i lasati pe hotii astia sa ne faca de RASUL LUMII SI AL ÎNTREGII GALAXI !!! Intoarceti CODURILE PENALE la Curtea Constitutionala si daca trebuie, facetzi o (mica-mare) LOVITURA DE STAT (ca în Venezuele, n.m.). Mai UNGURILOR voua nu va e RUSINE, porcilor ce sunteti??? De aia ungurii din Ungaria nu va vor si va considera si pe voi HOTI, pentru ca ai fraternizat cu hotii pizdei!, vi^n loc sa sugeti EURO-poolla cot-la-bot cu noi!

24 aprilie 2019 23:13

Aiurel Colceriu Ca si daca boierii si pro-"europeii" îi sesiza pe Otomani prin 1876 ca Carol se da cu Putin, antuncea intra si aia peste noi si ne potolea la timp!

24 aprilie 2019 23:07

Aiurel Colceriu Ca daca COMISSIA sesizeaza mUiE si vine aia si intra peste noi (ca URSS-u' lu' Brejnev peste cehoslovaci în '68, n.m.) atuncea "oameni" ne fukce (peloc, n.m.)!

24 aprilie 2019 23:04

Aurel Colceriu Ce ma întereseaza pe mine e în primul rând CASTRAREA (termo-)CHIMICA a PEDO-BULANGIILOR - asa ca daca Comisia fukce propunerea lu' mUiE, io subscriu din prima!

24 aprilie 2019 22:52

Acest individ Klaus Iohanis Urăște România și pe Români! Nu are și nu crede-n Dumnezeu! dacă și-n săptămâna patimilor arunca cu URĂ, VICLENIE MINCIUNĂ ....... nu mai are nici-o scăpare! Johannis este SATANA ÎN PICIOARE !!!!

24 aprilie 2019 22:52

Grig @24 aprilie 2019 18:19: nu stiu cum îti e tie, dar io, când ma întâlnesc cu "europenii" (de ex. cu EURO-jegurile ciorditoare-manglitoare, n.m.) dela EADS, ei bine, simt ca ma apuca toti EURO-dracii si m-e rusine sa spun ca sunt român - asa ca ma dau e tzigan împutzit de etnie poli-rroma si ma scot cumva!

24 aprilie 2019 22:48

Grig @24 aprilie 2019 18:19: uite, de exemplu, pe vremea lu' (securistu' ala împutzit de) Dacian Romanian Urinian Pizdocratzian Futtinkurissian Muiosh, ei bine, atuncea NU eram "hotzii" lu' Ioropa (ci artificierii si technocăcratzii ei, n.m.). Vremea însa a trecut si iata ca Dracnea & Vâlcov ne-a făcut 'otzi - hai siktir!

24 aprilie 2019 22:42

AVERTIZMENT Cand COMISIA DE LA VENETIA este aici, ei bine, normele "europene" ELEMENTARE de popolitetze te obliga sa te înclini, sa deschizi ciocu', sa permiti "nucleului dur" sa-ti patrunda printre amigdale si sa ... #REZISTI! (în chilotzi, la metrou, n.m.)!

24 aprilie 2019 22:33

Ecce Kurrupt Klaussfinkter Wurst Johannis s-a beșit cu stropi pe arianusul din dos de data asta în fața comisiei de la Veneția. Pidosnicul s-a suit pe masă, a ochit în direcția PZDacilor și a lansat un atac coordonat. A zis eurovizionarului șef: ca să-mi vezi puterea, trage-mă de deget!

24 aprilie 2019 20:20

FRATE-SO FRITZ Uraaa! Iar au venit niște ciumpalaci care să ne spună cum să ne legăm șireturile, după ce marele urâtor și dezbinător de țară și-a demonstrat și cu această ocazie mintea de elev pârâcios. Gest de ins care, accidental, prin nu se știe ce minune, a ajuns să conducă țara, un ins care nu are atâțta minte să depășească veșnica și stupida acuzare împotriva PSD. De fapt, vrea o nouă muțenie și negatistă atitudine pe încă 5 ani? Nu cred să le aibă aflat fiind la conducerea unui popor căruia îi place să comunice, să fie ospitalier, să trăiască în bine și frumos, nu să... admire rânjetul dușmănos al conducătorului său, klaun blokannis...

24 aprilie 2019 20:07

Grig @24 aprilie 2019 18:19 Niciodată ^n-o să-mi scotocească viața^ vre-un procuror căci eu, și înainte, și acum și-n viitor n-am să fur din avutul statului sau a unuia privat, n-am să iau Șpagi, n-o să-mi trag Comisioane și Paraîndărăte....și ca mine sunt majoritatea romanilor....cu toate că din cauza celorlalți sunt și eu catalogat in Europa și în Lume ^roman hoț^ și din Mafia Romană.... și mi-e rușine cînd un european mă întreabă de unde sunt....că de recunosc că-s din Romania....se îndepărtează de mine și-și păzește buzunarele....Eticheta asta de Hoții Europei n-o s-o dezlipim noi romanii de pe fruntea noastră în veci datorită unora ca Dragnea și Valcov...

24 aprilie 2019 18:35

Sicterescu @AVERTIsMENT hai sictir !!!

24 aprilie 2019 18:20

@Grig Sa dea Dumnezeu sa-ti scotoceasca viata un procuror ! Dela de care faci tu vorbire , idiotule !

24 aprilie 2019 18:19

Grigu Nici nu este adevărat că Guvernul și PSD-ul sunt vinovați de încălcarea Statului de Drept !....Jumulirea și călărirea justiției și a procurorilor în special !.....Poate să fie și MAMA Comisiei de la Veneția....Mafia PSD-istă calcă totul în picioare.....ce căcat, Stat de Drept ?....Ce Justiție Independentă ?....La căcat cu mofturile astea !....și ce dacă ne dau ăia de la Bruxelles NUCLEARA cu Articolul 7 din Tratatul de Aderare !!!....PATRIOȚII sunt în Europa....Dar TRĂDĂTORI și HOȚI în Romania....PSD-iștii se duc PATRIOȚI ÎN EUROPA și este deajuns....prostimea mămăligară îi votează....L-ar vota ei pe Dragnea președintele țării și de ar fi în pușcărie la Jilava....ce contează ^amănuntele astea^ pentru PATRIOȚI ???....PATRIOTU este o specie rară PSD-istă la suprafață (la piele) dar la INIMĂ și CREER este o specie TRĂDĂTOARE....Îi doare-n cur de Romania și poporul roman...Ei s-o ducă bine cu odraslele lor, să poată fura, lua Șpăgi și Comisioane fără să-i găjbească justiția...

24 aprilie 2019 18:00

fiziciana @avertisment...tu cred ar trebui sa iei ca avertisment sa nu mai mananci rahat asa mult si aiurea...si poate ar trebui sa ia si Johannis acelasi avertisment ca incepe sa-i miroase gura de cat rahat manaca

24 aprilie 2019 17:56

AVERTIZMENT Vedeti ce fac atia cu CODURILE PENALE chiar cand COMISIA DE LA VENETIA este aici?? Ii doare in cur de ce zice poporul!! Nu-i destul ca si asa eram, noi ROMANII catalogati ca fiind HOTI, acum trebuie sa avem LEGI prin care sa FAVORIZAM HOTIA? Domnule presedinte, nu-i lasati pe hotii astia sa ne faca de RASUL LUMII!!! Intoarceti CODURILE PENALE la Curtea Constitutionala si daca trebuie, din nou la PARLAMENT. Mai UNGURILOR voua nu va e RUSINE??? De aia ungurii din Ungaria nu va vor si va considera si pe voi HOTI, pentru ca ai fraternizat cu hotii pizdei!!

24 aprilie 2019 17:22

AVERTIZMENT Vedeti ce fac atia cu CODURILE PENALE chiar cand COMISIA DE LA VENETIA este aici?? Ii doare in cur de ce zice poporul!! Nu-i destul ca si asa eram, noi ROMANII catalogati ca fiind HOTI, acum trebuie sa avem LEGI prin care sa FAVORIZAM HOTIA? Domnule presedinte, nu-i lasati pe hotii astia sa ne faca de RASUL LUMII!!! Intoarceti CODURILE PENALE la Curtea Constitutionala si daca trebuie, din nou la PARLAMENT. Mai UNGURILOR voua nu va e RUSINE??? De aia ungurii din Ungaria nu va vor si va considera si pe voi HOTI, pentru ca ai fraternizat cu hotii pizdei!!

24 aprilie 2019 17:21

AVERTIZMENT Vedeti ce fac atia cu CODURILE PENALE chiar cand COMISIA DE LA VENETIA este aici?? Ii doare in cur de ce zice poporul!! Nu-i destul ca si asa eram, noi ROMANII catalogati ca fiind HOTI, acum trebuie sa avem LEGI prin care sa FAVORIZAM HOTIA? Domnule presedinte, nu-i lasati pe hotii astia sa ne faca de RASUL LUMII!!! Intoarceti CODURILE PENALE la Curtea Constitutionala si daca trebuie, din nou la PARLAMENT. Mai UNGURILOR voua nu va e RUSINE??? De aia ungurii din Ungaria nu va vor si va considera si pe voi HOTI, pentru ca ai fraternizat cu hotii pizdei!!

24 aprilie 2019 17:21