Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

„Profesia de dascăl este vocaţie, implicare neobosită şi dedicare. A fi educator, învăţător sau profesor înseamnă că tu însuşi să înveţi zi de zi şi să ţii pasul cu noi metode de predare mai adaptate şi mai apropiate de copii şi de tineri", a declarat Dăncilă, la evenimentul de lansare a unei iniţiative de creştere a calităţii sistemului educaţional.


Comentarii

Nazistu,Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel,Corporatistu,Neomarxitu Doamnă Dăncilă, trebuia să învățați la vremea copilăriei și a adolescenței....Dacă atunci v-ați luat examenele doar la restanță și cu repetiție....efectul se vede acum...La bătrînețe învățatu este tardiv pentru unii ....Dar în schimb sunte-ți foarte bună în a vă da privilegii (vila la munte, vilă în Primăverii, mașini de lux....odrasla bine fixată într-un post degeaba dar foarte bine plătit, nora și ea profitabil plătită = oare cine-ș mai permite să bea șampanie franțuzească și să mănînce homar în vacanță la un Hotel 5 stele în Carraibe decît odrasla dvs....ȘI bărbatu cu creșteri majore de salariu la OMV-Petrom,,,,).Din punctul ăsta de vedere stați bine....că și de aceia la cea mai mică adiere de schimbare a dvs. de pe scaunul de Prim-ministru luați toate măsurile de conservare a poziției....O să facem, noi prostimea păr alb și tot vă vom asculta prostiile debitate pe gură și cele semnate în OUG-uri....

24 aprilie 2019 10:27

Gramaticul de serviciu Hai doamna primministru sa invatam pronumele de intarire, ca-i de mult timp din clasa a VII-a. Masculin singular: eu, pe mine, mie însumi tu, pe tine, ţie însuţi el, pe el, lui însuşi Masculin plural: noi, pe noi, nouă înşine voi, pe voi, vouă înşivă ei, pe ei, lor înşişi Sa va dau si formele de l feminin, ca-i putin mai greu Feminin singular: eu, pe mine însămi, mie însemi tu, pe tine însăţi, ţie înseţi ea, pe ea însăşi, ei înseşi De reţinut trecerea de la -ă- pentru nominativ acuzativ (eu, pe mine) la -e- pentru genitiv-dativ (mie). Feminin plural: noi, pe noi, nouă însene voi, pe voi, vouă însevă ele, pe ele, lor înseşi, însele

23 aprilie 2019 16:03

Analfabeta pana la capat! Chiar si atunci cand vorbeste despre educatie.

23 aprilie 2019 15:40

Adaugă comentariu

Pentru a putea comenta pe ziare.ro trebuie să:

  1. Introduci o adresă validă de email în câmpul de mai jos. Vei primi un mesaj.
  2. Accesezi link-ul din mesajul primit.
  1. Este nevoie să urmezi acești pași o singură dată dacă utilizezi același browser.