Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Deputatul PNL Florin Roman, cel care la mitingul liberalilor de sâmbătă a numit-o „tută“ şi „analfabetă“ pe Viorica Dăncilă, a venit cu precizări privind respectul său pentru femei, după ce premierul a transmis că „un om care jigneşte femeile este un om slab“.

„Viorica nu a înţeles nimic! Nici nu mă aşteptam! Pentru ea, o să traduc în limba română, deşi sunt convins că tot nu pricepe!

Preţuiesc toate femeile, care sunt harnice şi oneste, care îşi construiesc cariera profesională pe munca lor. Care nu au nevoie să fie impuse de şefi pentru a urca ierarhic. Din acest punct de vedere, Viorica, tu nu poţi vorbi în numele femeilor oneste!

Decât să faci zi de zi România de râs, dacă ai avea un gram de demnitate, Viorica mai bine demisionează! 70% dintre români spun că eşti analfabetă!

Integral pe Adevărul



Comentarii

a lu` pigus Viorica poti sa-i zici lu` ma-ta, lu` soacra-ta ori nevestei tale boule ! Nici la inaltime nu te poti compara cu Doamna PM al Romaniei , cu care incerci sa te...."tragi de sireturi" ! Esti un idiot in plus care oricum nu conteaza nici macar in PDLN-u` vostru ! Nu meriti nici macar sa te salut ! Alupigus !!!

22 aprilie 2019 12:17

pedelistul ...liberal Piticu-i un nebun ! De...tooot !!!

22 aprilie 2019 12:12

DRACnea si carmen data blocheaza ancheta 10 August Atacuile concentrate in ultimul timp asupra Parchetului General al Romaniei, tocmai asta are la baza: Stoparea anchetelor din 10 August cand dracnea si carmen dan au regizat ,,lovitura de stat” esuata. Cea mai importanta actiune institutionala girata de DRACnea este aceea de a bloca ancheta asupra evenimentelor din data de 10 august prin secretizarea tuturor documentelor si imaginilor, din Piata Victoriei.Aceasta operatiune de incetinire a anchetei prin blocarea procurorilor de a folosi informatiile care au ajuns la ei pe cale legala reprezinta cea mai buna dovada ca 10 august a reprezentat o incercare a PSD de a anihila orice forma de opozitie din Romania. Ministrul de Interne Carmen Dan se afla intr-o situatie dificila pentru ca nu are niciun control asupra anchetei, iar posibilitatea de a fi pusa sub acuzare de catre procurori are mari sanse sa se concretizeze.

22 aprilie 2019 11:52

DOG Nebunul legat fedeles la Spitalul Balaceanca, obsedat de "gaozar bolshevic imbecil depistat", scrasneste printre maselele stricate, aceasta singura fraza ramasa in rudimentele de creier, dupa ce este indopat cu pastile de fericire. Toti oamenii lu' Johanis&Co.....

22 aprilie 2019 11:05

gaozar bolshevic imbecil depistat: 9:59

22 aprilie 2019 10:26

FBI-aiul Standardele sub nivelul marii, ale PDL-puturosului asta care se crede liberal, sunt fixate prin comparatie cu pramatiile de femei din PDL/PNL, una mai deocheata decat alta, Gorghiu, Turcanu, Boagiu, Anastase, Udrea Nutzi, Bica, Macovei alcoolista, EBA Basescu, Ioana Basescu inculpata pt fraude, si toata paduchelnitza fojgaita orin institutiile Statului, din epoca guvernului PDL-hotz al Basescului. Bai, golanule PDL/PNL jegos si demn de dispret, degeaba insulti, agresezi, calomniezi, pe dna. Dancila, vei fi nevoit s-o mai suporti inca cca. 8 ani.

22 aprilie 2019 9:59

Ecce Kurrupt Deputatul fruntaș al Partidului Neprihănit Lăbăral evident a ajuns cu gaura kurcubeului la degetul mare al lui Klaussfinkter Wurst Johannis, cel mai neprihănit specimen Homo Superior...

22 aprilie 2019 9:30

ASALTUL FINAL AL HOTILOR PSD PE JUSTITIE Borfașii guvernamentali joacă tot mai obraznic, nu se mai feresc de ochii lumii, nu le e teamă că-i vede electoratul în timp ce ei, bandiții patrihoți, cu banditul-șef în fruntea turmei, DRACnea, își împart prada și strigă-n gura mare: v-am furat, bă, și-o să vă furăm și mai tare! O să vi-l dăm pe Nicolicea la Justiție, să vă pună pe toți în lanțuri, pe toți cei ce scrieți tâmpenii pe feisbucu’ vostru nenorocit și nu-l lăsați în pace pe domnu’ Dragnea, iar de noi n-o să se mai lege neam de neamul procurorilor, băi, amărăștenilor, vom anestezia zece generații de judecători, ne vor mânca din palmă, se vor gudura pe lângă noi să le permitem să respire, căci noi vom fi Alfa și Omega, Mama și Tata, Începutul și Sfârșitul, vă veți închina la noi ca la adevărații Dumnezei!

21 aprilie 2019 22:16

ASALTUL FINAL AL HOTILOR PSD PE JUSTITIE Borfașii guvernamentali joacă tot mai obraznic, nu se mai feresc de ochii lumii, nu le e teamă că-i vede electoratul în timp ce ei, bandiții patrihoți, cu banditul-șef în fruntea turmei, DRACnea, își împart prada și strigă-n gura mare: v-am furat, bă, și-o să vă furăm și mai tare! O să vi-l dăm pe Nicolicea la Justiție, să vă pună pe toți în lanțuri, pe toți cei ce scrieți tâmpenii pe feisbucu’ vostru nenorocit și nu-l lăsați în pace pe domnu’ Dragnea, iar de noi n-o să se mai lege neam de neamul procurorilor, băi, amărăștenilor, vom anestezia zece generații de judecători, ne vor mânca din palmă, se vor gudura pe lângă noi să le permitem să respire, căci noi vom fi Alfa și Omega, Mama și Tata, Începutul și Sfârșitul, vă veți închina la noi ca la adevărații Dumnezei!

21 aprilie 2019 22:15

Sase case De ce se lasa un diliu in libertate? Sa vina salvarea si sa-l ia.... O fi tras ceva pe nas?

21 aprilie 2019 21:04

Sase case De ce se lasa un diliu in libertate? Sa vina salvarea si sa-l ia.... O fi tras ceva pe nas?

21 aprilie 2019 21:04

Acest INDIVID se hrănește cu URĂ și trăiește pentru URĂ. Ce știi tu, băi kkt cu ochi, despre Doamna Premier? Tu cu măta, și tot neamul tău, de veți mai trăi 10 vieți nu veți reuși să faceți 1/2 din ceea ce a făcut Doamna Dăncilă. Respect Doamna Premier!

21 aprilie 2019 20:31

Sf.X Doamna DĂNCILĂ, nu vă înșelați de biata imagine a unui individ penelist! De fapt, dacă aveți timp, chef și puțină atenție să priviți această imagine, veți descoperi cu ușrință o corcitură de vietate pe care, cu ambiție, o puteți numi moluscă evolută în măgar emancipat răspunzând la apelativul florin roman... Deci, priviți, fără supărare, cine vă jignește, bine? Mulțumesc!

21 aprilie 2019 20:14