Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Aproape sigur, Laura Codruța Kovesi va obține funcția de procuror european. Publicația germană Die Zeit spune că nu există decât un singur element care-i blochează candidatura.

Parlamentul European a nominalizat-o recent pe Kovesi pentru postul nou creat de procuror-șef european; până acum candidatura ei e blocată doar de guvernul țării sale de origine, scrie publicația germană. În vara anului 2018, guvernul a demis-o pe șefa DNA, Laura Kovesi. Aceasta a inițiat anchetarea a numeroși politicieni, inclusiv a lui Dragnea, se mai arată în articolul din Die Zeit.

Integral pe Capital



Comentarii

De-ar avea Kordutza elice, s-ar face elicopter Dar n-are, saraca: nu vrea guvernul lui Dragnia sa-i ea elice. Si nici francezii. Si mai e si proasta. Vai, vai....

23 aprilie 2019 9:19

Rumanii cei mai prosti in europa! Rumanii natie mixata din tiganii, ungurii,turci si rusnaci sunt batjocura europei!

23 aprilie 2019 9:15

joy Sunt aici pentru a mărturisi ce a făcut această mișcare de vrajă mare pentru mine. Niciodată nu cred în vraja, până când am fost tentat să încerc. Eu și soțul meu am avut multe probleme de a trăi împreună, nu mă va face întotdeauna fericit pentru că sa îndrăgostit de o altă doamnă aflată în afara căsătoriei, am încercat tot ce mi-am făcut pentru a mă asigura că soțul meu lasă această femeie, dar cu cât vorbesc mai mult cu el cu atât mai mult mă face trist, așa că căsnicia mea a căzut în divorț pentru că nu mă acordă nici o atenție. De aceea, cu toată această durere și neliniște, am decis să contactez această vrăjitoare pentru a vedea dacă lucrurile se pot pregăti din nou între mine și soțul meu. această vrajă DR PEACE mi-a spus că soțul meu este într-adevăr într-o mizerie mare, că a fost o magie fermecătoare, așa că mi-a spus că va face totul ca de obicei din nou. el a continuat și a aruncat vraja pentru mine, după trei zile a aruncat vraja pe soțul meu a schimbat complet el mi-a cerut scuze pentru mine și a spus cum ma tratat că nu știe ce face el, eu și soțul meu este din nou toghter Îi mulțumesc cu adevărat DR PEACE pentru a-mi aduce soțul înapoi la mine Vreau ca toată lumea să-l contacteze pentru cei care au probleme în legătură cu problemele legate de căsătorie și de relații, el o va rezolva pentru tine. Adresa de e-mail este aici: doctorpeacetemple@gmail.com WhatsApp: +2348059073851 Viber: +2348059073851

23 aprilie 2019 6:11

Ecce Kurrupt, militant PSD Ah, cât îmi place s-o iau în arianus!! Cum s-a lărgit, iau câte 2 puli odată. Ofer sex anal gratuit membrilor PSD.

22 aprilie 2019 6:58

Inchizitia PSD-ului pune justitia cu grumazul pe ghilotina Kovesi a facut pe draku-n patru si a reusit sa-l aduca, sa-i ia banii si sa-l bage-n puscarie pe nicolae popa excrocul care a fraudat FNI si a jecmanit peste 300 000 de romani, BRAVO ei! Ca prostul de Ghita, alt HOT fugar si asta, a platit el extradarea, din nou BRAVA lui Kovesi ca nu a cheltuit din banii tarii, ai nostrii ai tuturor, ci banii hotului Ghita. Ce vrea sa faca tudorel acum cu toanta lui adina florea! S-o traga la raspundere pe Kovesii ca a cheltuit banii unui HOT si nu banii tarii!? Voi, psd-ilor, sunteti sanatosi la cap cand faceti asa acuzatii! Cand un OM apara tara de HOTI, cei mai mari HOTI,, condamna si le ia banii HOTILOR, voi, inchizitia PSD croita de tudorel Toader, si coada de topot, adina florea, ii faceti dosar penal Romanului cinstit si patriot, loaze penale ce sunteti!

21 aprilie 2019 21:47

Cat a putut sa spele pe creier latrina 3 a securistului turantor voiculescu si guita Tv (Romania Tv) Pe aceste televiziuni manipulatoare n-ai sa auzi ca DNA nu ancheteaza oamenii de rand, ancheteaza demnitarii de stat, parlamentari, ministri, primari.oameni care au bagat mana pana la cot in bugetul statului, ne-au furat si ne fura pe noi toti. Kovesii la de-alde dastia le-a taiat unghiile hraparete si ia bagat in puscarie! Cu totii ii stim ca sunt bugetarii de-o viata si putrezi de bogati, casoaie, viloaie, amante gonflate, avioane, vapoare, gipane..muiati in aur si nesteemnate desi ei sunt totusi bugetari..adica slujbasi platiti de stat si atunci..da unde atata bogatie pa saracii bogati bugetari!! P’astia DNA si Kovesii ia luat la intrebari? Ce cautam tocmai noi amarastenii, furati si batjocoriti de toti coruptii astia si loazele lor sa fim de partea HOTILOR? Ca asa ne spune noua aia de la latrina 3, badea, ursu, ciuvica, ciutacu, oana stancu, razvan popescu si alte slugi ale lu voiculescu? Pai la astia le da voiculescu 15-20 de mii de euro pe luna sa prosteasca poporul cu televizorul sa ramana HOTII in libertate si cu banii furati in conturi. Noi, aia furati si batjocoriti, no ice castigam!? Cum am ajuns tocmai noi sa aparam CALAII care ne-au omorat, ne-au jefuit si ne-au alungat copii din tara!? Kovesii daca a luat bani de la Ghita, nu i-a bagat ea mana in buzunar, stia Ghita pentru ce i-a dat si ce-a facut Kovesii cu ei. A adus un HOT, nicolae popa, sef FNI, care a nenorocit milioane de romani fugind cu banii oamenilor in Indonezia. Si pentru acest lucru este de felicitate LCK ca nu a cheltuit banii tarii si pe ai unui alt mare HOT. Brava ei!

21 aprilie 2019 21:40

Gicu Este o "treaba murdara" ca nu lasa infractorii sa fure?! Atat ai inteles din tot ce a facut Codruta?! sau esti si tu unul din "penali"?

21 aprilie 2019 20:58

Imperialiștii țin morțiș să-și instaleze un SPION=TRADĂTOR=MARIONAETA care să le facă treaba murdară, iar Laura la asta se pricepe cel mai bine

21 aprilie 2019 19:45

v Dupa cum am banuit, Chiovesoaica are "pile mari" si o sa fie numita procuror European, indiferent de porcariile care le-a facut in tara. Astia din vestt nu au "auzit" de protocoalele ei semnate cu SRI, de condamnarile "trucate" de achitarile la CEDO, etc. Sint curios daca o sa fie judecata aici in tara o sa ia vreo atitudine sustinatorii ei.

21 aprilie 2019 16:27

gica,contra I se poate reprosa teoretic doamnei K ca nu a putut sa-i anihileze pe toti hotii din aceasta tara plina de hoti si nici sa-i cerceteze pana la fundul sacului plin de bani furati Hotia infratita se vede acum pe fata la opozitia acestora (singurii din UE)la numirea acesteia intr-o functie internationala

21 aprilie 2019 16:19

@alupigus "Stimate"tembel, de unde ai scos "sutele de familii nenorocite abuziv"?Tara ta e tara hotilor, insa aceasta tara nu e si a noastra !Ce sti tu despre statul de drept, analfabetule !

21 aprilie 2019 16:16

alupigus Bai sustinatori ai LCK , sunteti normali la cap ? Ce ar mai fi trebuit sa faca nemernica asta , in asa fel incat sa fiti convinsi de rolul devastator pe care l-a avut in uzurparea statului de drept din Romania , in modul cum a nenorocit abuziv si discretionar sute de familii , despre rolul sau determinant in a-l sustine pe makak , iar apoi pe malak , reprezentantii licuricilor mari in tara noastra ? Reveniti-va oamenilor , avem o gramada de oameni care ne merita respectul , nu jigodii de teapa asteia , sau a baronului de Teleorman , astia trebuie sa dispara !

21 aprilie 2019 13:42

Geo Doamnă Koveși, deși încă nu este oficială acestă informație aș fi încîntat să vă felicit și să vă urez baftă, sănătate și putere de muncă....Ar fi o mare onoare pentru orice roman (mai puțin probabil pentru cei din Clanul Interlop Mafiot PSD-ist....) să fiți nominalizată aficial în funcția de Procuror Șef European și pentru 9 ani să ocupați această funcție onorantă pentru dumneavoastră dar și pentru noi romanii, cei onești și cinstiți....cei ce nu ne dedulcim la Șpagi, Comisioane și Paraîndărăte.....Am să desfac o sticlă de șampanie să cinstesc pentru dvs. cînd veți fi nominalizată oficial,,,,Și voi mai desface încă o sticlă de șampanie cînd Procuratura Europeană va deschide dosarul OLAF de fraudare a fondurilor europene de către Dragnea și Clanul lui TelDrum-ist.....