Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Mitingul electoral al PSD de la Iași a fost deturnat de protestatari, în ciuda măsurilor de securitate luate de organizatori. Partidul a angajat un taraf care să acopere sonor strigătele protestatarilor, dar aceștia au reușit să împiedice baia de mulțime a președintelui PSD, Liviu Dragnea.

Încă de dimineață în fața Teatrului Național Luceafărul din Iași au fost instalate garduri de protecție și au fost dispuse efective de jandarmi care să împiedice accesul în zonă pentru eventualii nemulțumiți de guvernarea PSD. Mai mult decât atât, au fost instalate și filtre pentru accesul în zonă, fiind lăsați să intre doar cei care dovedeau că sunt simpatizanți ai partidului.



Integral pe Digi24



Comentarii

jav zat!

9 mai 2019 13:20

Victor Ion Astai vorba bătrînească....^SEMENI VÎNT, CULEGI FURTUNĂ !^....I-ai categorisit pe toți cei ce nu-ți împărtășeșc opiniile și te critică drept #REZISTACI, SECURIȘTI, NAZIȘTI, MASONI, CORPORATIȘTI, NEOMARXIȘTI, DIN STATU PARALEL sau BINOM....Tu ca PSD-ist te-ai împăunat ca PATRIOT luîndu-ți PATRIOTISMUL PE PERSOANĂ FIZICĂ....iar cei ce nu fac parte din gașca voastră sunt Ne-Patrioți, Vînduți Bruxellului, din Agenturile Străine....Numai că Clanul Vostru Mafiot PSD-ist susținut cum s-a văzut și de Clanurile Interlope (ale Duduienilor, ale Sportivilor și cine o mai fi fost atunci in fața Clădirii ICCJ....) nu vrea decît să parvină, să vă îmbogățiți prin furt și corupție că de aceea ați jumulit Justiția și-i călăriți pe procurori....să furați din bugetul țării cu Legea și OUG-ul în mînă....S-a mărit Subvenția partidelor de 6 ori într-un an în 2019....la fiecare mărire a salariului minim numai vouă demnitarilor vi se mărește automat salariile ....Ați umplut țara de Pensii Speciale și mai nenorocit lucru că-n Ministere și Administrațiile Centrale și Locale foarte mulți le cumulează și cu Salariile Nesimțite....ESTE HOȚIE LA DRUMUL MARE...pe care prostimea mămăligară o suportă din taxele și impozitele nenumărate și împovăritoare....Ce-s VESTELE GALBENE la Paris dar ferească Dumnezeu să explodeze și Mămăliga Romanească.....

21 aprilie 2019 11:31

Marius Eu tare as vrea sa va vad la Sibiu, cred că plecați bătuți. Cam ocoliți Ardealul sau mi se pare mie? Pai cum să veniți voi pe aici? Că mai mult vă faceți anticampanie. HOOOOOOOOOOOOO . Tara să saturat de voi vrea altceva.

21 aprilie 2019 9:58

Vasile Da da sa cante muzicaaaaa, mai ales pe aia" La Chilia-n port".

20 aprilie 2019 22:57

Ciolos nu a facut armata pe motiv de platfus deci nu avea cum sa fie soldat. Ca de obicei, Dragnea mananca cacat, ca si cu cei 4 asasini de la Hilton Palace.

20 aprilie 2019 22:24

Kalasnikov Asta merge cu curva dupa el?

20 aprilie 2019 21:36

@Pentru tampitl de Dracnea care este tot un fiu de militian, ca si Ciolos Am aflat de la DRACnea ca soldatul Dacian Ciolos a pazit-o pe Doinea Cornea care avea in perioada comunista (ultimii doi ani) un fel de arest la domiciliu. Nu era tocmai asa, dar lumea s-ar fi imbulzit s-o viziteze dupa ce era cunoscuta de la Europa Libera. Imi aduc aminte cum, in vizita fiind la Cluj, un profesor de-al meu a zis hai sa "mergem pe la Doina Cornea". Cum sa mergem domu' profesor, am zis eu? ( Sa stiti ca la facultate se adresa cu domnu") Trecem pe acolo ca tot este aproape de complexul studentesc. Era la inceputul lunii noiembrie 1989. Mie nu-mi venea sa merg, dar el a insistat. Am ajus pe strada respectiva si am vazut un militar care se plimba prin fata casei,pe trotuar. Noi am trecut pe trotuarul celalalt. Era o vreme de n-ai fi scos cainele din casa. Ghereta nu era. M-am gandit ( facusem armata nu de mult) : ce-o fi facut baiatul asta de l-au pedepsit sa stea mai rau decat un caine in strada pe o vreme mizerabila? Poate era chiar Ciolos!

20 aprilie 2019 20:20

Geo Cum oare s-a putut transforma Jandarmeria Romană în Armata Privată PSD-istă....ce le-o fi făcut ???...ca onoare și independență nu mai au.....

20 aprilie 2019 19:50

Grigoriu Opozițio...ce-ți mai trebuie să vezi cît de murdar se comportă Clanul Mafiot Dragnisto-Teleormănean-PSD-ist.... Lăsați cinstea și corectituidinea la o parte că aveți deaface cu bofași, interlopi, șulfani, mafioți ce n-au mamă, n-au tată....L-am auzit și pe Olguțu că s-au dat in irigare 1 400 000 Hectare de teren arabil cînd ele ar fi maxim 600 000 Hectare deci sub jumate....Aștia mint de îngheață apele cu o lejeritate dezarmantă...și prostimea î-i crede....dacă le zice că le mai dă moca și 20 000 lei este clar....PROȘTILOR DIN OPOZIȚIE....v-o trag PSD-iștii pe la spate cu violare și orgie în masă....Dragnea știe că dacă pierde aceste alegeri, Baronii î-l destituie și ajunge la pușcărie....așa că n-are, mamă n-are tată....și murdărește și spurcă totul...și prostimea mămăligară pune botu !!!!.....

20 aprilie 2019 19:00

Ecce Kurrupt Organizatorii probabil au adus lăutari penali, trebuia să-l aducă pe Cristian Homobuci. Poate atunci rezistacii ar fi strigat "Neprihăniții!"

20 aprilie 2019 17:19