Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Avalanșă de facilități fiscale promise de liderul PSD, Liviu Dragnea, la Botoșani. Dragnea a declarat vineri la Botoșani că Guvernul va aproba ”cât de curând”, prin OUG, un program de sprijin punctual pentru nord-estul țării prin acordarea a 20.000 de lei pentru fiecare gospodărie pentru îmbunătățirea condițiilor de locuire în mediul rural.

”Plecând de la ideea că această regiune are un PIB pe locuitor de 27,000 de lei față de 44,000 de lei media națională, am gândit, am elaborat un program specific de sprijin punctual pentru această regiune. O să vă spun doar câteva elemente din program, restul programului sper ca în toată această perioadă să îl faceți cunoscut pentru ca oamenii să îl poată să îl acceseze. Este vorba în primul rând de acordarea a 20.000 de lei pentru fiecare gospodărie pentru îmbunătățirea condițiilor de locuire în mediul rural și dotarea gospodăriilor cu utilaje agricole. Cei care vor și mai mulți bani pot merge până la 40.000 de lei și le putem acorda garanții pentru credit. Și aici vorbim de izolarea termică și energetică prin anvelopare și tâmplărie termoizolantă, încălzire cu centrale termice, conectarea gospodăriilor la rețeaua de apă, canalizare și gaze, amenajarea de grupuri sanitare în interiorul locuinței, apă caldă menajere prin sisteme solare. Programul se adresează cetățenilor, persoane fizice și va fi aprobat cât de curând prin OUG și nu are caracter de ajutor de stat”, a declarat la Botoșani Dragnea.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

Vasile La Chilia-n port.

20 aprilie 2019 22:51

Marin Ba prostule,pe unde te duci ești hulit și înjurat .Chiar nu îți este și ție rușine când te huiduie lumea? Eu unu cred că aș intra în pământ. Pleacă Dragneo, dute băiețaș că români nu te vor. Ai făcut numai rău și așa vei continua, ești de toată jalea. Oameni sunt sătui de tine și clica ta de penali care le-ați băgat sărăcia in casa.HOOOOO ți se pare cunoscut???

20 aprilie 2019 22:49

antiPIZDita Konchita Mai stiu eu pe unul care a promis in campanie ca va da 20 000 de euro pentru fiecare roman. Multi prosti l-au crezut, l-au votat de a ajuns partidul lui in Parlament, e drept ca el a ajuns la Puscarie. Le-am scris cu litera mare ca-s de acelasi rang. Oricand pot fi schimbate intre ele fara a se observa mari modificari in societatea romaneasca. Ati uitat cum se numea? Dan Diaconescu. Partidul lui ajunsese pe locul 3 dupa USL si PDL

20 aprilie 2019 15:34

Pizdacul de serviciu ratat A inceput sa-i creasca ceva BUBE si lui DRACnea pe fata. O fi din cauza minciunilor? Sa iei, mai DRACneo drumul ultimului bubos, tuDOREL Toader. Valea si drum bun!

20 aprilie 2019 14:57

Ecce Kurrupt Poate trimite pizdacul penal potopul facilităților fiscale, eu votez cu Klaussfinkter Wurst Johannis deoarece neprihănitul ne-a promis tuturor românilor un loc de cinste la Masa Tăcerii și felii de cozonac fără număr ca la restaurantele stil bufet "înbuci cât poți"... Eu nu știu ce pizda mumei drakului mănâncă puii de pizdaci dar eu precum majoritatea covârșitoare de 8,333 procente a românilor am o foame eminesciană de numai la Împărăția Kurcubeului îmi stă capul și la de-ale găurii nicidecum la cele pământești...

20 aprilie 2019 10:29

Nazistu,Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel,Corporatistu,Neomarxistu Haidem să fim serioși !....Cît de proști ar putea fi romanii, cu toate ca-s foarte multzi în țara asta....să poată alege ca viitor Președinte de Țară un Infractor Condamnat, Dragnea, oricît s-ar grația și amnestia ?....El are hoția în sînge....este cu hoția în gene...cine ar crede că ar fi un crîșmar in Romania să pună apă în bere ?.... Ăsta ar vinde-o și pe mă-sa să scape de pușcărie și să se îndestuleze de bănet și privilegii....Ce om cu scaun la cap își abandonează nevasta cu doi copiii după 20 de ani de căsnicie și se aruncă în așternuturile uneia mai umezite la păsărică și cu buzele mai proieminente la sexul oral...Și noi romanii am alege unul ca ăsta Președintele țării pe viitorii 5 ani ?....Și o curvuștină de strică familiile ca Primă Doamnă ?....Păi ăsta ne-ar vinde țărișoara bucată cu bucată....deja a început cu județele Harghita, Covasna, Mureș....Și ne rupe de Europa Occidentală tranzitîndu-ne în Taigaua Rusă și Anatolia, eventual în Belarus....De ce ar fi foarte rău să ne îndepărtăm de Europa Occidentală ?....Că de acolo ar mai fi șansa Romaniei de dezvoltare și progres....Altfel rămînem sărăntocii și proștii Europei și ai Lumii...Și poate PSD-iștii asta și vor....Să rămînem sărăntocii și proștii Europei și ai Lumii....

20 aprilie 2019 8:34

Victor Cum se pot învăța unii puturoși să fie și mai puturoși....Cei productivi, cei cu inițiativă, cei din regiunile ce participă la PIB-ul național de medie 44 000 lei cum sunt ardelenii, banățenii, bucureștenii, din Crișana sunt jumuliți de bani și investiții (că nu prea votează PSD-ul....) ca banii să se ducă în arealele de votanți PSD-iști....Vasluienii, botoșănenii, nemțenii, oltenii, teleormănenii, dobrogenii, buzoienii....cei ce produc puțin și sunt mulți cu mîna întinsă la ajutoarele de stat....Asta-i politică de DISCRIMINARE TERITORIALĂ ECONOMICA în interesul Găștii PSD-iste aflate temporar la putere să poată rămîne nelimitat la resursele țării....Așa că IEȘIȚI MEREU LA VOT MASIV voi tineretul și privații, corporatiștii....toti cei ce munciți din greu, cei din regiunile mai bogate ale țării.....și nu lăsați să vă hotărască soarta mereu în țara asta pensionarii, asistații sociali și funcționărimea bugetată....DACĂ NICI ACUM NU SE ÎNȚELEGE CĂ SALVAREA ȚĂRII ESTE NUMAI PRIN PARTICIPAREA MASIVĂ LA VOT A TUTUROR CELOR PRODUCTIVI .....

20 aprilie 2019 8:30

Marius De unde Gațu mati dai mă tu bani? Din aia care i-ai furat sau ne împrumuți pe noi până o sa ne sărăcești de tot.

20 aprilie 2019 8:23

Augustin Prostu (zis si "Lazar", n.m.) Sunt eu, Mairius Ivanescu-Bou' si as dori sa va informez ca sug EURO-poolla cu "pseudo"-disidentu', ies în chlotzi la metrou, trag "microdoze" pe EURO-rât & #REZIST!

20 aprilie 2019 0:43

Dumitru Ilie (Mitica Pintilie) Tocmai am primit un pachet din "Uniunea" EURO-poollii ("unita" cu ea însasi, n,.m,.) continând "nuclee-dure" de EURO-poollii-roz în tzipla, si as dori sa împartasesc cu Dvs. aceasta experientza unica (si sa ma fott în EURO-print cu bulangii lGBT-ORL, n.m.)! Cu respect, DI

20 aprilie 2019 0:29

20.000 de puli în cur Cu drak, Liviu.

20 aprilie 2019 0:23

,,August prostul" in premiera jucat de DRACnea Bai asta-i cu capul vrea sa-i prosteasca ac um pe regiuni! Vad ca momeala asta o arunca doar la moldoveni, p'aia pe care i-a indobitocit si saracit cel mai mult! Chiar asa de creduli ca sa nu zic prosti or fi oamenii aia!? Ia si cititi, pls! Dragnea a declarat vineri la Botoșani că Guvernul ,,va aproba" ”cât de curând”, prin OUG, un program de sprijin punctual pentru ,,nord-estul țării" prin acordarea a 20.000 de lei pentru fiecare gospodărie pentru îmbunătățirea condițiilor de locuire în mediul rural. „Plecând de la ideea că această regiune are un PIB pe locuitor de 27.000 de lei/an faţă de 44.000 de lei media naţională, am gândit, am elaborat un program specific de sprijin punctual pentru această regiune."

19 aprilie 2019 23:31

Ecce Kurrupt, militant PSD Așa, și?

19 aprilie 2019 23:18

Maimuta viorica dancila Maimuta viorica dancila se Fute in Cur!

19 aprilie 2019 21:41

Praf si pulbere dupa PSD PSD-ul a innebunit de tot! Guvernul cu marioneta veorica acum cateva zile s-a imprumutat cu o dobanda fabuloasa 3 miliarde de euro))))) astazi inca 400 de milioane)))) Nemernicii astia arunca cu banii acum in campanie electorala si baga tara toata in criza sin-n saracie! Astia sunt bani rispititi nu aduc nimi tarii! Nu investitii, Nu spitale, Nu autostrazi NIMIC. O sa platim noi si copii nostri o viata intreaga prostia si nebunia unor neispraviti. Chiar potr face orice si nimeni sa nu-i opreasca!? Acum ne dam seama si de ce insistenta de a aduce rezerva de aur a Romaniei in tara! Astia prada si jefuiesc mai rau ca hoardele pagane.

19 aprilie 2019 17:41