Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Klaus Iohannis a avut o primă reacție după ce premierul Dăncilă a anunțat o nouă remaniere guvernamentală.

”Prima mea impresie e că această remaniere guvernamentală se face ca lucrurile să meargă mai prost. E o primă impresie pe care am vrut să o comunic opiniei publice. Am vorbit cu doamna premier și i-am zis că îi voi comunica un răspuns până la începutul săptămânii viitoare. Lucrurile încep să capete un contur trist. PSD pregătește o remaniere guvernamentală care vrea să întărească asaltul asupra justiției și acest lucru nu e de bun augur.

Revocarea unui ministru sau demisia unui ministru în definitiv este constituțional decizia premierului sau în cazul demisiei este decizia ministrului. Eu nu pot semna niște acte fără a evalua urmările întregii remanieri guvernamentale. Voi face clarificări la începutul săptămânii viitoare.”, a declarat Iohannis.


Comentarii

mircea pentru Cap de Bou este greu sa vorbeste,sa ceteste sa gandeste.Dar cel mai greu este sas se iscaleste.Dispune de un singur neuron si acela needucabil.

19 aprilie 2019 9:00

mircea pentru Cap de Bou este greu sa vorbeste,sa ceteste sa gandeste.Dar cel mai greu este sas se iscaleste.Dispune de un singur neuron si acela needucabil.

19 aprilie 2019 9:00

mircea pentru Cap de Bou este greu sa vorbeste,sa ceteste sa gandeste.Dar cel mai greu este sas se iscaleste.Dispune de un singur neuron si acela needucabil.

19 aprilie 2019 9:00

mircea pentru Cap de Bou este greu sa vorbeste,sa ceteste sa gandeste.Dar cel mai greu este sas se iscaleste.Dispune de un singur neuron si acela needucabil.

19 aprilie 2019 9:00

Ecce Kurrupt Eu, Dicktatorul mult iubit altfel, Klaussfinkter Wurst Johannis, nu pot să-mi scot pixul din arianusul meu multilateral colorat și să-i dau un autograf doamnei prim ministru fără să demonstrez încă odată că sunt un repetent permanent cu abonament. Dacă m-aș grăbi nejustificat, unii ar putea avea impresia că eu sunt doar un pic întârziat mintal...

19 aprilie 2019 0:37

Liviu Dragnea, noaptea minții, el îți fute-n cur părinții, dăndu-le pensii mici Șobolanii P$D au "uitat" să indexeze pensiile cu rata inflației. Și-n 2018, și-n 2019. N-au uitat să dubleze, chiar să tripleze salariile parlamentsrilor, sle primarilor, pensiile speciale, etc.

18 aprilie 2019 23:18

Mai psd-ei, mai.. ati tampit cu atatea CEX-uri, ce nu realizati, ati facut tara zob,minciunile voastre dau chix,- gasca asta de hoti, borfasi excroci. analfabeti, agramati, inculti, puscariasi, penali, interlopi- care nu au nimic in comun cu poporul, de altminteri nimicnicia aia de om, radulescu ''MITRALIERA'' penalului DRACnea, a spus clar: '' ma l;asi cu poporu?'', nu domnule nu va lasam si nu ne lasam pana nu va vedem dupa gratii

18 aprilie 2019 20:22

Nazistu,Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel,Corporatistu,Neomarxistu Haidem să fim serioși !....Cît de proști ar putea fi romanii, cu toate ca-s foarte multzi în țara asta....să poată alege ca viitor Președinte de Țară un Infractor Condamnat, Dragnea, oricît s-ar grația și amnestia ?....El are hoția în sînge....este cu hoția în gene...cine ar crede că ar fi un crîșmar in Romania să pună apă în bere ?.... Ăsta ar vinde-o și pe mă-sa să scape de pușcărie și să se îndestuleze de bănet și privilegii....Ce om cu scaun la cap î-și abandonează nevasta cu doi copiii după 20 de ani de căsnicie și se aruncă în așternuturile uneia mai umezite la păsărică și cu buzele mai proieminente la sexul oral...Și noi romanii am alege unul ca ăsta Președintele țării pe viitorii 5 ani ?....Și o curvuștină de strică familiile ca Primă Doamnă ?....Păi ăsta ne-ar vinde țărișoara bucată cu bucată....deja a început cu județele Harghita, Covasna, Mureș....Și ne rupe de Europa Occidentală tranzitîndu-ne în Taigaua Rusă și Anatolia, eventual în Belarus....De ce ar fi foarte rău să ne îndepărtăm de Europa Occidentală ?....Că de acolo ar mai fi șansa Romaniei de dezvoltare și progres....Altfel rămînem sărăntocii și proștii Europei și ai Lumii...Și poate PSD-iștii asta și vor....Să rămînem sărăntocii și proștii Europei și ai Lumii....

18 aprilie 2019 16:55

găozar bolşevic depistat 14:56

18 aprilie 2019 16:33

CETATEAN Dl. Presedinte Johanis trebuie sa evalueze motivele profesionale reale, pentru care Ministrul Justitiei Toader este obligat de Dragnea-cu-un- picior-in puscarie, sa demisioneze sau sa fie demis. Vinovatia dlui. Toader este aceea ca, refuza sa-i emita lu' Dragnea niste OUG-uri, pe care Ministrul le considera ilegale, Dle. Presedinte, va rugam sa refuzati demiterea magistratului Toader.

18 aprilie 2019 16:17

Uniți vom reuși să-i stropim în gură pe PMP-istul de la 18 aprilie 2019 14:53, 18 aprilie 2019 14:54 Ha, ha, ha , ah ...., ce-mi plac glumele mele!!!!

18 aprilie 2019 14:59

Arianus Reloaded, șobolan dragnist, sordid și imbecil d Kuminecaturile Gemene ( nume blasfemiator pentru ca trupul lui Iisus este unic si este simbolizat de kuminecatura creștină), Ecce Kurrupt, Lute, Sictir, Ion, etc- sunt divrrse nume sub care semnez mesaje de susținere pentru mult iubitul nostru conducător: miliardarul Liviu Dragnea.

18 aprilie 2019 14:56

Iohannis, adevărul că ești așa de deștept, precum OAIA ÎN CÂRLIG Johannis nici nu știi cât de mic începi să fi!!! Ai să ajungi BOSCHETAR!!!!

18 aprilie 2019 14:56

Uniti vom reusi sa aruncam HOTII in puscarie Cu gasca asta de HOTI ai lui DRACnea care s-a urcat cu picioarele pe tara si pe noi, toti trebuie sa fim alaturi acum mai mult ca oricand! Hotii nu se dau in laturi de la nimic si nu mai tin cont de nimic: Nici de romani nici de UE..Ei lupta sa-si salveze hotiile, sa scape de lege si puscarie, nimic sa nu pateasca! Ori asa ceva in secolul 21 nu se mai poate! STOP HOTIEI si HOTILOR. Banii furati inapoi la buget sa crestem tara si economia, sa traim toti romanii mai bine nu doar o gasca de HOTI care-au distrus tara si pe noi toti! HOTII la puscarie unul cate unul...Acolo sa stea HOTII NU primari, Nu presedinti de CJ, Nu parlamentari. NU! MAI VREM SA FIM CONDUSI DE HOTI.

18 aprilie 2019 14:54

Uniti vom reusi sa aruncam HOTII in puscarie Cu gasca asta de HOTI ai lui DRACnea care s-a urcat cu picioarele pe tara si pe noi, toti trebuie sa fim alaturi acum mai mult ca oricand! Hotii nu se dau in laturi de la nimic si nu mai tin cont de nimic: Nici de romani nici de UE..Ei lupta sa-si salveze hotiile, sa scape de lege si puscarie, nimic sa nu pateasca! Ori asa ceva in secolul 21 nu se mai poate! STOP HOTIEI si HOTILOR. Banii furati inapoi la buget sa crestem tara si economia, sa traim toti romanii mai bine nu doar o gasca de HOTI care-au distrus tara si pe noi toti! HOTII la puscarie unul cate unul...Acolo sa stea HOTII NU primari, Nu presedinti de CJ, Nu parlamentari. NU! MAI VREM SA FIM CONDUSI DE HOTI.

18 aprilie 2019 14:53

Kuminecaturile Bucilor Gemene, sodomitul de serviciu al PSD Lute, te-aș fute! Îmi place devotamentul tău pentru d-l Dragnea, linge-i-aș coaile lui de tăran viril!

18 aprilie 2019 14:45

Lute Dar sa dai autografe , poti ??Cat le evaluezi tu, tot aia este ,ipocrizie,

18 aprilie 2019 14:11

v, militant PSD Ghiolbanis a fost ofiter nazist in tinerete! Huoo!

18 aprilie 2019 13:37