Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Luni, preşedintele PSD, Liviu Dragnea, se află la Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, pentru a fi audiat în dosarul angajărilor fictive de la DGASPC Teleorman, în care a fost condamnat în primă instanţă la 3 ani şi 6 luni închisoare cu executare pentru săvârşirea infracţiunii de instigare la abuz în serviciu.

UPDATE 9: Procesul în care este judecat Liviu Dragnea a fost amânat pentru data de 20 mai.

UPDATE 8: Ședința de judecată a fost suspendată pentru ca magistrații să decidă dacă aprobă sau nu cererea de amânare a procesului până la decizia CCR privitoare la completurile de 3 judecători, formulată de adjuncul lui Dragnea de la Camera Deputaților, Florin Iordache.

Integral pe Evenimentul Zilei



Comentarii

Ion Georgescu Ce-mi place mie de PATRIOȚII ĂȘTIA ROMANI PURSÎNGE....^Inima lui Decebal și mîndria lui Trăian^....Dar vai de curul nostru !!!....am ajuns săracii și proștii Europei !!!i....la toate televiziunile din Europa se dau fapte eroice ale unor romani din străinătate ( trafic de droguri, trafic de emigranți, cerșătorie, curvăsărie și prostituție, se duc cu nunți și botezuri la restaurante prin Spania dar fug apoi și nu plătesc....).Facem educația noilor generații dar 40% sunt analfabeți funcționali....Avem pe străzi un milion de tineri NIT între 16 și 25 de ani ce nici nu învață nici nu muncesc....și nici nu vor s-o facă.....Ne sunt spitalele pline de nozocomiale, murim de epidemie de gripă și rujeolă, avem carnagiu de accidente pe drumurile țării, deraiază trenurile cu noi.....doar mărim cimitirele și facedm morminte în neștire....Dar suntem MÎNDRI PATRIOȚI ROMANI....și dăm peste nas Uniunii Europene și Vestului care mai investesc la noi și ne dau fonduri de dezvoltare....PATRIOȚI ÎN EUROPA....căcat..

16 aprilie 2019 11:09

ovi Hotul de Dragnea a fost scapat de puscarie,...kaput " justitia" romana.

16 aprilie 2019 7:42

Tapardel Le-a intrat frica in sange la totzi judecatorii si procurorii tzarii de teama sa nu ramana fara Pensiile Speciale....Ca-i da pe mana Comisiei Speciale de Cercetarea Magistratzilor a PSD-istei Adina Florea....Cacat de Justitzie...Nu mai au demnitatea si onoarea meseriei de magistrat....sunt doar precupetzi de piatza...

15 aprilie 2019 22:33

Să-L pupați-n Ms-DOS pe Domnul Liviu DRAGNEA Toate scursurile toate zdrențele și toate hahalere latră aiurea pe aicea. Domnul Dragnea, Poporul Român vă roagă să nu cedați în fața TRĂDĂTORILOR din pdl=pnl, usr, iohaniști, sataniști ..... și a altor curve trădătoare!!!!

15 aprilie 2019 19:54

Victor Gabor Uite cine vrea sa fie Președinte al Romaniei....unul de-l duc faptele sale prin Tribunale...Un Infractor Hoț in acte juridice ce a furat de la gura copiiilor săraci teleormăneni sa dea la partid....acest Partid plin de Hoți Bogați ce și-au lăsat votanții intenționat sa fie săraci si needucați...Culmea ironiei....Să recuzezi o judecatoare careia barbate-su caștiga mulți bani de la PSD-u fiind Postac IT-ist PSD-ist....Numai uitați-vă, popor prost mămăligar cine fac pe bodyguarzii lui Dragnea ca la Mitingul Craiovei....Nu-i nici-o diferență de Clanul Sportivilor sau Clanul Duduienilor la cei ce-l insoțesc....Sunt niste brute interlope cu acte....Vrem Președinte unul de conduce Clanuri Interlope in țara asta....Daca-l votam pe el si PSD-ismul lui ne merităm soarta....să fim săracii si proștii Europei...ne vor depăși si bulgarii si albanezii....vom fi sărăntocii si hoții Europei....

15 aprilie 2019 19:10

Kuminecaturile Bucilor Gemene, sodomitul de serviciu al PSD Pentru Dragnea mi-aș pune silicoane.

15 aprilie 2019 18:22

Soarta PSD-ul face pipi pe justitie ,iar justitia face pipi pe tot poporul roman.Asta nu mai e tzara !! Aici ati ajuns turma de ovine !

15 aprilie 2019 18:21

Lute Urmatorul termen 2070 !!E si las repetentul nu ca ar vinde tot PSD-ul dar si Romanica !!

15 aprilie 2019 18:10

Ecce Kurrupt, militant PSD Liviu Dragnea, faz favor, eu quiero estar junto a ti, el meu amor...

15 aprilie 2019 18:06

Victor Ion Le-a intrat frica in sange la totzi judecatorii si procurorii tzarii de teama sa nu ramana fara Pensiile Speciale....Ca-i da pe mana Comisiei Speciale de Cercetarea Magistratzilor a PSD-istei Adina Florea....Cacat de Justitzie...Nu mai au demnitatea si onoarea meseriei de magistrat....sunt doar precupetzi de piatza...

15 aprilie 2019 17:33

andronic tigan comunist! comunismu no murit! doar o adormit!

15 aprilie 2019 17:00

@Andronic Jenant! O noua era de dezmat ne asteapta! Mai Andronic si tu contribui la asta!

15 aprilie 2019 16:37