Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Numărul ziariștilor evadați în politică este destul de mare. Și în România și pe aiurea. La noi, începutul a fost semnat de Corneliu Vadim Tudor, cel care a deschis porțile pentru un Rică Venturiano înfrățit cu Cațavencu.

Corneliu Vadim Tudor, în ciuda unor admiratori pe care îi mai are și după dispariție, a marcat debutul circului deșănțat în politică. El a adus în Parlament spiritului fanfaron, patriotismul deșănțat și discursul isteric. Cu el, scena politică românească a început să se strice. Cu Becali s-a caricaturizat, iar cu Traian Băsescu s-a distrus de-a binelea.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

Gicu COTIDIANUL si ANTENA3, instrumente de spalare de creier, in slujba infractorilor/penalilor de la PSD-ALDE

15 aprilie 2019 20:02

@ a lu` pigus Vezi ca de cat ai supt-o m-ai trecut cu vederea. Eu ION de la 15 aprilie 2019 6:59, (nu de la raion) i-o sug lu, Dragnea, nu tie.

15 aprilie 2019 16:33

a lu` pigus Baih postaci in plm si.... absolut toti, dati-va cu presupusu` despre articol, nu despre Nistorescu ! Beliti-i pula ! Ca altceva nu sunteti in stare ! Nici nu va salut ! Alupigus !!!!

15 aprilie 2019 16:05

Toteu Acest turnator al securitatii, ajuns mai tarziu la facultate s-a gandit ca poate "fi de folos" societatii turnandu-si colegii. Dumnezeu mai si bate....nu cu bata."Potrivit Parchetului Judecatoriei sectorului 1 Bucuresti, in 6 decembrie 2008, in jurul orei 21.00, Cornel Nistorescu "a condus auto marca BMW X5 pe banda a treia a Bulevardului Lascar Catargiu, dinspre Piata Victoriei catre Piata Romana, iar la trecerea de pietoni din dreptul strazii Gheorghe Manu, prin incalcarea si nerespectarea dispozitiilor legale privind circulatia pe drumurile publice, a intors autovehiculul, fara o asigurare temeinica, trecand peste scuarul ce desparte cele doua sensuri de deplasare, chiar pe marcajul pietonal, producand din culpa sa exclusiva, un accident de circulatie, care a avut drept urmare vatamarea corporala a partilor vatamate Andreea Frunza (23 de ani) si Tiberiu Florescu (34 de ani), care au suferit leziuni traumatice pentru vindecarea carora au necesitat, fiecare, cate 90 zile de ingrijiri medicale". A dat vina pe fiul sau care era neastamparat, iar cei doi au primit 50 000 de euro ( la negru, nu la vedere!) Cine conduce o masina de 80 000 de euro!!!! are de unde

15 aprilie 2019 13:30

v, militant PSD Liviu Dragnea a marit preturile cu 60% ca sa-i futa-n cur pe rezistaci. Mare caracter!

15 aprilie 2019 11:23

Nistorescu, turnatorul bolsevic Nistorescu a fost dintotdeauna de partea raului.

15 aprilie 2019 10:52

ION Cine ar putea sa-l considere pe acest tulburat Rares B, un bolnav isteric, agresiv, turbat lipsit de talent si har de ziarist, care-si clatina amenintator tartacuta cheala, pe sticla TV, fara idei valabile si fara mesaj uman, deci, numai niste gunoaie ar putea sa-l considere pe ratatul RB.....

15 aprilie 2019 6:59

Adaugă comentariu

Pentru a putea comenta pe ziare.ro trebuie să:

  1. Introduci o adresă validă de email în câmpul de mai jos. Vei primi un mesaj.
  2. Accesezi link-ul din mesajul primit.
  1. Este nevoie să urmezi acești pași o singură dată dacă utilizezi același browser.


Te-ar mai putea interesa și...

Secretele Moțiunii și miza căderii Guvernului

19 iunie 2019 18:15

Și-o mai ia Codrin și gata!

19 iunie 2019 13:05

Moțiune cu poțiune!

18 iunie 2019 21:52

Nimic despre moțiune