Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Vizita oficială a preşedintelui Senatului, Călin Popescu-Tăriceanu, în Regatul Maroc, programată să aibă loc în perioada 27 - 31 martie, a fost amânată la solicitarea părţii marocane, informează un comunicat al Camerei superioare a Parlamentului, transmis Agerpres.

Potrivit sursei citate, vizita urmează a fi reprogramată pentru o perioadă ulterioară, care va fi stabilită de comun acord.

Călin Popescu-Tăriceanu urma să efectueze această vizită, alături de o delegaţie parlamentară, la invitaţia omologului său, preşedintele Camerei Consilierilor, Hakim Benchamach, potrivit unui memorandum intern, prezentat luni în Biroul permanent al Senatului.

Delegaţia română avea programate întrevederi cu preşedinţii celor două Camere ale Parlamentului Regatului Maroc, cu şeful Guvernului marocan şi ministrul de Externe din această ţară.

Integral pe Digi24



Comentarii

v Saracul Tariceanu se vede pe figura lui cit este de suparat ca se amina vizita lui in Maroc. Noi aveam relatii "benefice" cu Marocul. Toti musulmanii sint adeptii legii Sharia, atentatelor si dorinta de a nu muncii, dar a primii cit mai multi bani pe gratis.

27 martie 2019 12:09

Ecce Kurrupt: Dragnea fute-n cur România, UE Pentru că poate!

27 martie 2019 6:17

HOTII se dau de ceasul mortii dar nici drakul nu-i mai scapa de furia poporului jecmanit. E cacat tot PSDracnea si ALDE tariceanul! Are credibilitate cat are si dracnea, 5%. Geaba se screme chireac si pieleanu, voiculescu cu gadea, ciuvica, oana stancu, razvan Popescu.. ba chiar o scote din latrina 3 voiculescu si pe nevasta lui ursu, carmen avram, numai sa impinga psd ul din spate.HOTII lui DRACnea si tariceanu se dau de ceasul morti ca-i mananca poporul acum la referendumul si alegerile europarlamentare din 26 mai. 99% se vor prezenta la referendum sa spulbere PSD-ul si HOTII din jurul lui DRACnea. Romanii vor ca LEGEA sa domneasca in tara asta nu HOTII si legile lui tudorel Toader SLUGA psd-ului si avocatul lui DRACnea. Legi facute special pentru HOTI, CRIMINALI si VIOLATORI pe care i-a scos jagardeaua de toader din puscarii de-ti este frica sa mai iesi si ziua din casa.

26 martie 2019 23:58

UE panseaza ranila facute de matroska lui dracnea UE si executivul european spune, referindu-se la declaraţiile Vioricăi Dăncilă, că „nu comentează comentarii“ şi aminteşte faptul că, în ceea ce priveşte Ierusalimul, poziţia Uniunii Europene, din care România face parte, rămâne neschimbată şi ea susţine soluţia celor două state, Israel şi Palestina, ambele cu capitala la Ierusalim.

26 martie 2019 22:41

Veorica, docila lu DRACnea, ne scoate din UE prin asa declaratii iresponsabile Bai proasta satului, veorica, docila lu dracnea, pai ati avut voi lucrul asta in programul de guvernare!? Mai terminati cu pensiile speciale, indemnizatii speciale, cu toate specializarile.. ca nu le dati de la voi! Bugetul nu este al PSD-ului si-a lui dracnea sa-si cumpere el influenta de la israelieni si americani ca aia sa inchida ochii la toate bazaconiile pe care le face PSD numai si numai ca dracnea sa scape de puscarie!

26 martie 2019 22:30

Dorin #rezistacii s-au albit la gură, de la ce? Știu ei, nu s-au șters la gură, după ce au oferit servicii!!!

26 martie 2019 19:16

@26 martie 2019 13:39 zis si Eu desi nu esti tu ala care folosea EU Tampit esti tu cu ma-ta care te-a fatat. Nu numai tampit ci si de o prostie rara. Atat de prost incat nici macar nu stii ca Afganistanul era "colonie" a imperiului sovietic si ca s-au eliberat de comunisti cu ajutorul americanilor ducand un lung razboi cu rusii, care pana la urma au abandonat tara.

26 martie 2019 18:04

crestinu` si....nu prea Prost esti tu cu toti ai tai ! Ai un noroc formidabil ca nu te baga-n seama cacsa te dea in judecata P.M. al Romaniei ! Idiotule !!!!

26 martie 2019 17:57

v, militant PSD Nu credeti minciunile sorosiste! Tariceanu este daja in Maroc.

26 martie 2019 15:36

Tariceanu, parte a statului masonic paralel De fapt, Marocum apreciaza mutarea ambbasadei lla Ierusalim.

26 martie 2019 15:07

EU Tampitule 12:34 h, nici pe Trump Presedintele SUA, nu-l primeste Afganistanul ala ! Teroristii aia drogati, nu primesc decat pe fraierii care-i aproba la antentate, deci, ....

26 martie 2019 13:39

Vasile-Nazistu,Soroșistu,#Rezistacu,Securistu,Masonu.din Statu Paralel...și alți inamici PSD-iști Se îngroșă gluma !...Uită Cocoană Dăncilă că acum suferă și Senatorii și Aliații matale întru guvernare ALDE-iști....Țările arabe, una cîte una, se manifestă....Dacă ghîndeai înainte de a te înfoia de la Tribună era mai bine....Senatorii PSD-iști din delegația în Maroc vor fi foarte supărați pe matale că nu-și vor cumpăra hăini din piele din bazarul de la Casablanca....Stai să vezi răspunsurile Șeicilor din Emiratele Arabe Unite, Oman, Quatar și pe unde ai vizitat matale cu celelalte curoase ministrese Moscheile și te-ai lăudat că ai obținut mari investiții în Public Privat....Ales-bules ! de totul....Cînd nu-i minte și inteligență degeaba e fudulie, toalete frumoase cu breoșe exotice !....

26 martie 2019 13:36

Sandu Pe voi penalilor, agramatilor, incompetentilor nici Afganistanul nu va mai primeste !

26 martie 2019 13:34