Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Un elev de la o şcoală din Botoşani ar fi fost umplut de sânge de profesorul de religie, pentru că a refuzat să facă semnul crucii. Cazul este cercetat de conducerea şcolii, de poliţie, dar şi de Mitropolia Moldovei, anunţă Pro TV.

Conform stirileprotv.ro, preotul l-ar fi luat de urechi pe băiat şi l-ar fi dat cu capul de perete pentru că nu a vrut să-şi facă semnul crucii.

Băiatul de 11 ani a fost dus acasă, cu urechea plină de sânge, de un sătean care l-a văzut pe marginea drumului, iar mama copilului a chemat ambulanţa.

Femeia a explicat că nu a avut niciodată probleme cu preotul, pe care nici nu-l cunoaşte, şi că ea este de religie penticostală.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Kuminecăturile Gemene În Împărăția Kurcubeului se practică Kurismul, religia tuturor religiilor, Uber Religia. Specimenele Homo Superior nu mai umblă cu taina prin spatele altarului, defilează cu mândrie la lumină. Acolo înbuci kuminecăturile cu devotament la stat și la privat iar heteroriștii obraznici primește palme peste buci doar dacă se uită urât în direcția icoanei dicktatorului mult iubit altfel...

25 martie 2019 3:37

IRV In SUA spre exemplu este interzisa prin lege orice activitate religioasa in scolile publice si in orice institutie publica care e finantata de stat. Deasemenea e interzisa practicarea religiei in institutiile guvernamentale. Nici in companiile private nu e permisa practicarea religiei In Romania popii danseaza hora de mana cu politicienii si primesc bani de la stat. Romania e in evul mediu comparativ cu SUA.

25 martie 2019 1:19

PRECIZARE În schimb, în Germania, sau în Franta, baiatul ar fi fost lichidat (sectionat la nivelul traheei cu un sac portocaliu tras pe cap, n.red.) daca refuza sa sa se arunce în genunchi sa sa bese pe gura ca "allahu-akbar" pe covor, vineri. Cu respect, Redactia

24 martie 2019 23:25

Mânia Domnului poate fi nemăsurată! Foarte bine a făcut, domnul profesor! Pe vremea lui Ion Creangă, copii erau așezați pe ”calul bălan” și loviți, la fund, cu un băț, numit ”Sf. Nicolae”. Ce bine ar fi să ne întoarcem la acele vremuri !!!!!!

24 martie 2019 19:11

Dr. House Mi se pare normal! Nu se spune că bătaia e ruptă din Rai!? Suntem stat laic, învățământul este laic, dar orele de religie sunt obligatorii!

24 martie 2019 18:45

Ecce Kurrupt Vine Poponautul de la Roma să-i învețe pe puii de pizdaci să se crucească... In nomine Pederastes et Pedofilii et Arianus Sancti. Ca catolicii nu ecce învățători mai buni, ei ecce specimene Homo Superior care a ajuns la maturitate spirituală nu sugaci care încă se hrănește cu variate produse lactate și nu știe ce înseamnă educacația. Pas cu pas ei au evoluat pe treapta unde înbuci cârnaț pe săturate și șezi la masă pe un scăunel la loc de cinste nu te faci de râsul întregii specii ca un dobitoc...

24 martie 2019 16:33

Oltean Religia ="opiu pentru popoare" (Lenin). Se pare ca se dovedeste din ce in ce mai mult ca respectivul domn a avut dreptate. Vezi si extremistii islamisti, inchizitia catolica din evul mediu etc.

24 martie 2019 15:09

Kuminecăturile Gemene Apoi mântuire cu forța nu se poate așa cum nici dragoste cu sila nu merge... Precum a zis și Cristian Homobuci, numai cu multă vaselină și cu vorbă bună sau preferabil cu cântec, altfel iese cu scandal. Ca norocu că vine însuși Papa de la Roma în curând pe plaiurile mioritice, poate copiii îl vor lăsa pe el să le șteargă lacrimile și să-i mângâie pe creștet așa cum se cuvine...

24 martie 2019 10:16

Victor De ce sunt obligați copiii de alte religii să aibă profesori (preoți) să învețe Religia Ortodoxă forțat în școli ?....Unii au alte confesiuni iar alții sunt din familii atee....De ce BOR se impune cu forța ca în Evul Mediu ???...

24 martie 2019 10:12