Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Liderul senatorilor PNL, Florin Cîțu, a postat un mesaj pe propriul cont de socializare prin care îl acuză pe ministrul de Finanțe, Eugen Teodorovici, că ar fi trădat interesele României și ale aliaților strategici.

“Il acuz pe Eugen Teodorovici de tradarea intereselor Romaniei si ale aliatilor strategici.
Acest om, care atentie este minstrul de finante al Romaniei si in acest moment conduce sedintele ECOFIN, a gandit si planuit un vehicul financiar prin care Rusia se substituie sanctiunilor UE si SUA dar isi continua expansiune mascata economica in vederea sustinerii financiare a un posibil conflict cu lumea libera.(...)”

Integral pe Capital



Comentarii

crestinu` si....nu prea Baih...Teodorovici, baih Le Ministre, daca nu-l pocnesti pe idiot cu o " chemare in judecata", inseamna ca esti un om slab si fricos ! De....tot felu` de.....chiparosi !!!

22 martie 2019 17:02

Dupa roade ii veti cunoaste Masurile luate de guvern distrug economia si mai ales firmele romanesti

22 martie 2019 14:27

Constat, cu surprindere, ca pe aici sunt multi ”CHIPAROȘI” naziști! Băi hahalerelor!!!!!!

22 martie 2019 13:40

Grigore Ceva neclar este în activitatea Ministrului de Finanțe Teodorovici....cel ce manevrează fondurile de bani ai țării.....Ca un prost el și Valcov apar pe televiziuni si anunță intempestivi OUG 114...Rezultatul...A doua zi se prăbușește Bursa de Valori București și primele afectate sunt banci și Companii cu acționariat 100% romanesc....Apoi Leul se devalorizează accelerat de la 4,65 la 4,76 iar ROBORU crește....Companii Petroliere și de Gaze anunță sistarea investițiilor în exploatări de hidrocarburi....EXXON+OMV părăsesc intenția a de a mai exploata gazul natural offshore de la marea adîncime a mării....Băncile Comerciale restrîng creditele....Apoi vine acest Gigolo-Discotecar cu imprudența de a declara Emiratele Arabe Unite ca Stat Paradis Fiscal in ECOFIN chiar de conducea ședința, toți ceilalți Miniștrii de Finanțe a țărilor UE votînd acestă listă....de te întrebi...Oare Madam Dăncilă cu atîția Miniștrii din Guvern cînd au fost în Emirate nu și-or fi pus bănetul ascuns în băncile de acolo...Și graba asta a lui Dragnea și Teodorovici de a crea Fondul de Investiții și Dezvoltare sacrificînd firmele de stat de banii de investiții și dezvoltare are ceva subversiv și mafiot ascuns....

22 martie 2019 12:21

Mizerabilii psd-isti ipocriti si mincinosi Ftuva-n gura de HOTI penali ce sunteti si legile nenorocite pe care le dati! Ati dat OUG pe lacomie, ati spus ca poporul va plati mai putin ca pentru el o faceti..bla..bla..bla. Cine este prost sa creada ca prin marirea impozitelor la furnizori aceestia vor plati ei efectele nenorocitei OUG 114!. Nu, plateste poporul prost care casca gura la antena 3 si crede toate prostiille vuvuzelelor lui voiculescu si ghita! Alti hoti si astia. Astazi primesc instiintare ca-mi crreste pretul contractului la abonamentul tv...Cum e domn teodorovici, docila lu dracnea veorica PM lu DRACnea. Cine plateste lacomia voastra!! Poporul prost care va mai suupoorta! ,, Stimate client, Dorim să vă informăm că, începând cu luna aprilie, prețul lunar al abonamentului dumneavoastră pentru codul de client ……., va crește cu 2.5 Lei (TVA inclus). Această modificare tarifară reflectă o parte din creșterea semnificativă a costurilor de furnizare a serviciilor din ultima perioadă. Mulțumim, Echipa UPC ” Si o sa urmeze: Banca, telefon, caldura, lumina etc..etc..Poporul plateste TOT. Nu bancile, nu enel, nu radet..Ele rostogolesc toate cresterile de impozite si taxe date de un govern corrupt si iresponsabilin care are doar grija sa-l scape pe dracnea de puscarie si a clici lor cu pensii speciale! Pasti-ai ingrasa cu banii adunati din atatea impozite sit axe. Astia plesnesc de grasi iar poporul mereu sa stranga cureaua!

22 martie 2019 9:46

Cum un bugetar, fiu de militian, Dracnea, este acum milionar in Euro si latifundiar!!?? Cum? Vreau să știu și eu cum și-a făcut Dragnea moșia aia pe care o are în Alexandria, cum are el păduri cu vânat, lacuri cu pești!!? Cum? Da unde!??. Oameni buni, Romani cinstiti, nu va mai lasati prostiti de vorbele hotilor, de trusturiloe media tv ale infractorilor care-au nenorocit tara si pe noi toti! Noi, cei multi, care muncim si traim cinstit de ce nu putem avea NIMIC! Nu mai aparati HOTII pentru ca astia sunt CALAII Romaniei si ai nostrii si, pentru toate HOTIILe si furaciunile trebuie JUDECATI, averea lor confiscata si intoarsa la BUGETUL STATULUI pe care l-au furat, din care sa traim bine cu totii. Mai intreb odata, intrebati-va si voi: cum și-a făcut Dragnea moșia aia pe care o are în Alexandria, cum are el păduri cu vânat, lacuri cu pești!!? Cum? Da unde oameni buni!??.

22 martie 2019 9:44

Băi CHIPAROSULE!!!!!! Tu vorbești? Cine acuză se acuză!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

22 martie 2019 4:05

v "Marele" om de stat, Citu care face de ris cu Orban si altii PNL-ul a mai "lansat" un subiect de discutie. Am impresia ca se doreste desfiintarea PNL, sau aducerea lui la procente mici ca si PNTCD-ul. Mare pacat ca PNL-ul sa se afiseje cu astfel de oameni, ca Ghiolbanis, Citu si altii

21 martie 2019 23:49

Florin La pascut bre Citzule, ca te doare capul..... O Banca Internationala nu poate fi ceva mai rau decat Bancorexul......unde platim si azi shmenurile shmecherilor cu ochi albastri.... Ne-au mai imbrobodit si PDL cu FMI si am luat 20 miliarde dolari care s-au scurs pe ici, pe colo dar nu pentru Romania...... Las-o moale.... Crezi ca a ramas ambasada Americii fara hartie igienica si are nevoie de rapoartele tale????

21 martie 2019 20:18

@Europeanul Tu esti un penibil, in niciun caz un european, atata timp cat simpatizezi un partid corupt, un partid nascut din bolsevici ( Ion Vladimir Iliescu si Petre Neuländer (Roman). Tatii amndurora au fost mari comunisti, iar Iliescovici si-a facut facultatea in URSS. Sau vrei sa te credem ca Rusia nu are niciun interes in Romania? De la tarul Petru cel Mare visul rusilor a fost sa ajunga la Marea Mediterana. O singura piedica era Romania. Ca Serbia este de-a lor, iar celelalte statulete nu conteaza ( Muntenegru, Croataia, Slovenia, Macedonia..)

21 martie 2019 18:14

Ecce Kurrupt Toate șocante și frumoase dar să pui Românica în conflict cu "Lumea Liberă să Înbuce Obligatoriu Cârnațul lui Konchita Wurst"... asta numai un agent pizdac al lui Kunt Futin o putea face. Ce noroc că avem specimene Homo Superior ca Câțu să ne salveze kurcubeurile băgându-și degetul în sfinkterul problemei înainte să pățim ceva...

21 martie 2019 18:06

Europeanul Probabil că este o epidemie de prostie la vârful partidului. După acuzația de "înaltă trădare" a lui Orban 007, la adresa prim-ministrului României, avem acum o altă acuzație de trădare, la adresa ministrului Teodorovici. Cât de penibile pot fi unele persoane!

21 martie 2019 17:50