Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

PSD se află pe primul loc în intenţia de vot a românilor pentru euroalegeri, fiind urmată la mai puţin de un procent de PNL, potrivit ultimul studiu INSCOP. Locul trei e ocupat de Alianţa USR-PLUS, la mare distanţă de următoarele formaţiuni.

„Dintre românii care îşi exprimă o opţiune de vot clară, ceea ce reprezintă 58,5% din eşantion, 26,9% intenţionează să voteze cu PSD, iar 26,3% cu PNL, cele două partide fiind practic la egalitate. Urmează Alianţa 2020 USR-PLUS cu 15,3%, ALDE cu 9,3% şi Pro România cu 9,1%. Ar mai depăşi pragul electoral doar UDMR, care ar obţine 5%. Pentru PMP şi-au exprimat intenţia de vot 4,4% dintre respondenţi, în timp ce 1,1% au ales PNŢCD, 1% UNPR şi tot 1% DEMOS“, se arată într-un comunicat al INSCOP, care prezintă ultimul lor sondaj.

Integral pe Adevărul



Comentarii

Cormoranii psd-ului Ce sa zic de sociologii p-ulii, chireac si pieleanu, care seara de seara, la antena 3 a hotului sef voiculescu si Romania tv a penalului fugit ghita, incearca sa prosteasca lumea cu fel de fel de imbarligaturi din care nimeni nu intelege nimic , doar ca, spun ei, psd-ul este cel mai mare si mai tare...SHEET ghioarle ordinare! Astia, ca sa prosteasca cati mai multi gura casca de la latrina 3, inghit sute de mii de euro de la PSDracnea! Mai ceva ca cormoranii lui Daea.

22 martie 2019 10:07

PSD partid de mafioti si condamnati penali trebuie sa dispara Astia de la PSD au innebunit cu totul! Mai aveti voi contact cu tara ma bazaconii penale! Tineti captivi saracii ca sa puteti voi sa-i manipulati, sa-i umiliti c-o punga de malai, 1l de ulei, un pui, un mic si-o bere ca sa va voteze pe voi CALAII lor! Voi care v-ati bagat loazele voaste in slujbe numai la ministere, ASF, Curte de conturi..etc acolo unde loazele voastre castiga cate 7-10.000 de euro pe luna ca nici aia din UE nu castiga nici pe jumatate cat agaricii vostrii agramati si ingalati! Copii romanilor de rand, copii destepti, capabili, educati, nu au loc de loazele vostre pe nicari, trebuie sa plece in pribegie in lumea larga din cauza voastra. Si voi, spuneti ca-i reprezentati pe cei mai amarati oamenii din tara asta, nenorocitilor! O sa va bata Dumnezeu pentru batjocura si jaful pe care l-ati facut in tara asta, Dumnezeu nu doarme si... o sa explodeze si mamaliga, o sa vedeti! Ceausescu nici el nu a crezut si...

22 martie 2019 9:40

Boc dădea 80.000 de pensii speciale, șobolanul Draknea dă 170.000. pentru ca poate! Pentru ca poate!

22 martie 2019 8:35

Șobolanul Dragnea dă pensii mici celor săraci și pensii mari celor bogați Pentru că poate!

22 martie 2019 8:14

Coaie reci Partide pline de hoți. Fostul pcr acum penal si in diverse variante. Sa îmi trag pula pe gingiile membrilor de partid!

22 martie 2019 0:21

În locul celor 8 spitale promise, Dragnea le-aoferit românilor multa muie... Pentru că poate!

21 martie 2019 23:58

v, militant PSD Ghiolbanis? Un heterosexual notoriu. A fost ofiter nazist in tinerețe! Huooo!

21 martie 2019 23:24

Ion Vasile Tragedia mare pentru Romania este ca PSD-u nu are candidat eligibil la prezidentialele din toamna....Dragnea se scalda in jur de 5 % popularitate ca este Infractor Condamnat (si pentru cei cu studii cel putin liceale conteaza)...Este imoral ca si-a abandonat familia pentru secretara blondina mai tanara cu 30 de ani ce-i facea sex oral in deplasarile din Brazilia, chiar daca era insurat legal cu Bonbonica si cu doi copiii...Si acu este si Beteag ca l-a supt fatuca de la indoit de spate...Asa ca Iohannis va defila nestingherit lcatre al 2-lea mandat...oricat s-ar stradui ziaristi,deontologii si postacii platiti de PSD din Subventia de la Guvern, din taxele si impozitele prostimii mamaligare....

21 martie 2019 17:29

v Sondajele sint pt cei care sint influentabili, care azi voteaza cu un partid, miine cu altul. O sa vedem dupa alegeri cine a avut dreptate. Partea proasta este ca nimeni nu "plateste" pt aceste sondaje, care-i influenteaza pe unii. Doar cei care comanda sondajele platesc cu adevarat.

21 martie 2019 15:52

VOINTA POPORULUI, EXPRIMATA PRIN REFERENDUM SA FIE RESPECTATA PSD nu tine cont de nimeni si de nimic! Tara prin referendum, atentie validat de CCR, a cerut parlament cu doar 300 de parlamentari si, i-a durut in kur pe ei de ce-au vrut romanii! 600 de parlamentari ne-au pus in carca. In campanie li s-a umplut gura numai de autostrazi, spitale regionale, scoli, cate si mai cate..Si ei in afara de cum sa-i scape pe hoti de lege si de puscarie nimic n-au realizat! Doar legi hotesti facute de hoti pentru alti hoti de parca am fi o tara de hoti. Au distrus justitia, au pus numai cozi de topor obediente lui dracnea si hotilor psd din parlamentul rusinii. Au infiintat institutii maciuca, militie politica care sa dea in cap la toti care mai au curajul sa li se opuna. Asa ceva nu mai poate continua, presedintele trebe sa faca urgent referendum sac heme tara din nou la referendum si poporul de asta data sa fie vigilent si pana nu se pune in aplicare referendumul, vointa poporului, sa nu-i mai lase sa-si faca de cap cum vor ei ca uite unde-am ajuns!

21 martie 2019 14:22

VOINTA POPORULUI, EXPRIMATA PRIN REFERENDUM SA FIE RESPECTATA PSD nu tine cont de nimeni si de nimic! Tara prin referendum, atentie validat de CCR, a cerut parlament cu doar 300 de parlamentari si, i-a durut in kur pe ei de ce-au vrut romanii! 600 de parlamentari ne-au pus in carca. In campanie li s-a umplut gura numai de autostrazi, spitale regionale, scoli, cate si mai cate..Si ei in afara de cum sa-i scape pe hoti de lege si de puscarie nimic n-au realizat! Doar legi hotesti facute de hoti pentru alti hoti de parca am fi o tara de hoti. Au distrus justitia, au pus numai cozi de topor obediente lui dracnea si hotilor psd din parlamentul rusinii. Au infiintat institutii maciuca, militie politica care sa dea in cap la toti care mai au curajul sa li se opuna. Asa ceva nu mai poate continua, presedintele trebe sa faca urgent referendum sac heme tara din nou la referendum si poporul de asta data sa fie vigilent si pana nu se pune in aplicare referendumul, vointa poporului, sa nu-i mai lase sa-si faca de cap cum vor ei ca uite unde-am ajuns!

21 martie 2019 14:21

Ecce Kurrupt Se pare însă că Fundația Konchita Wurst vine cel mai puternic din spate cu sondaj după sondaj din ce în ce mai adânc în kurcubeul mioritic... Astfel la alegerile eurovizionare electoratul ecce gata să ejaculeze fără PZD, doar cu Partidul Neprihănit Lăbăral și variatele partide de kuriști...