Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Pe măsură ce alegerile se apropie, iar imaginea sa şi a PSD se deteriorează, Liviu Dragnea este din ce în ce mai nervos. Iar nervozitatea îl face să fie şi mai obraznic şi mai arogant ca de obicei. Disperat de amploarea pe care a luat-o demersul tînărului om de afaceri Ştefan Mandachi, cel cu primul metru de autostradă din Moldova, domnul Dragnea a făcut ce ştie el mai bine: să fie obraznic: „Nişte şmecheri care, vezi Doamne, fac ei un metru de autostradă. La ora 12.30 a început lucrul la prima autostradă din Moldova. Ei fac circ, noi facem autostrăzi. Ei ţipă, noi dezvoltăm România. Dacă tot avea banii ăştia, putea să dea la nişte case de copii, să îi doneze undeva”.

Politicianul care şi-a pierdut de mult credibilitatea, dar şi busola, şi care este înconjurat de o grămadă de cântăreţi în strună şi de sfătuitori slab pregătiţi i-a dat ordin ministrului PSD al Transporturilor, Răzvan Cuc, să meargă astăzi la Bacău şi să scoată nişte muncitori şi utilaje în drum pentru a anunţa că au început lucrările la şoseaua de centură a municipiului. O şosea care, pe o anumită porţiune, cică ar fi autostradă. Aşa să fie, însă Ştefan Mandachi şi sutele de mii de români care susţin campania privind construirea de autostrăzi vor autostrăzi care să lege Nordul de Bucureşti şi Estul de Vest, şi nu câţiva kilometri de autostradă care să se învârtă în jurul Bacăului.

Politicianul care şi-a pierdut de mult credibilitatea, dar şi busola, nu a făcut decât să crească antipatia faţă de el şi de partidul pe care-l conduce pe ultimul drum încercând să ia faţa unui protest făcut pe persoană fizică şi care a adunat un imens capital de simpatie.

Integral pe Cotidianul



Comentarii

soloMAN Ce ma surprinde pe mine este cum isi piermite un ziarist SORIN AVRAM sa publice un astfel de articol, cu unele dintre cele mai dure atacuri la adresa lui DRAGNEA, tocmai in Cotidianul, ziar pro PSD si pro Liviu Dragnea, si al carui patron si aproape unic colaborator este Cornel Nistorescu, un ziarist cu multe umbre negre ( sa nu vorbim de sotii!!!) din perioada comunista.

16 martie 2019 16:45

@16 martie 2019 9:55 Individul asta DRACnea este bolnav de putere, dar si un corupt fara limite. Arunca cateva faramituri pentru prosti ( vreo suta de lei la pensie, o suta si cinzeci la salariul minim), iar ei se infrupta cu mii de lei la salarii si pensii nesimtite. Va dati voi seama in ce tara traim daca fostul director al penitenciarului Colibasi, un fost procuror comunist, GHEORGHE BALASOIU are o pensie de 66 700 lei/luna, pensie neta, pentru ca mai plateste si IMPOZIT de 7 200 lei/luna. Adica numai impozitul pe pensia acestui individ este cat SAPTE PENSII de MILOGI din judetele care-l voteaza pe DRACnea si PSD. Pensia luata de acest PROCUROR COMUNIST este aproape DUBLA fata de pensia PRESEDINTELUI REPUBLICII FRANCEZE Jacques Chirac care are o pensie de aproape 6000 de euro. Totusi, in ce TARA TRAIM? NE MERITAM SOARTA! De aia nu sunt AUTOSTRAZI, de aia nu sunt SPITALE (sau cele existente sunt pline de bacterii rezistente si produc infectii nozocomiale), de aia nu sunt SCOLI, de aia PENSIA aia care VI-O promit este tot mai departe, etc

16 martie 2019 16:18

Știți de ce a spus Dragnea că metrul de autostradă l-a costat pe sucevean 100.000 de euro deși Mandachi a declarat că l-a costat 4.500 de euro? Atît ar fi costat dacă-l făcea TelDrum!!

16 martie 2019 9:55

Ion Georgescu Î-l doare-n cur pe Dragnea de autostrăzi și de dezvoltarea Romaniei și ieșirea din sărăcie a poporului roman....PSD-ismul nu vede mai departe decît propășirea și înbogățirea lor și a neamurilor lor..... UITE PROSTIME MĂMĂLIGARĂ CE MENIU A FOST LA NUNTA ODRASLEI LUI DRAGNEA (ăsta ce vă prostește că se îngrijește de popor și țară....Mare Patriot....)...110 Euro/meniu cît pensia pe o lună a unei bătrîni ce a muncit o viață la CAP-u... Numarul invitatzilor 700 (110 Euro/Portia): Gustarea rece: -File de somon afumat pe blinii cu sos de iaurt și mărar -Vol-au-vent cu păstrăv afumat, nuci, busuioc și ceapă verde -Pate de ficat de pasăre cu aromă de vin de Porto -Terină din piept de curcan cu ficat și ciuperci -Ruladă de cașcaval și brânză cu brunoise de ardei -Caprese – mozzarella, roșii, busuioc proaspăt și ulei de măsline, măsline verzi și negre -Trio de salate cu oțet balsamic -Pește: File de somon cu sos de vin alb și chives, sparanghel înfășurat în bacon de ciuperci pleurotus -Preparat tradițional: Duo de sarmale – în foi de viță cu smântână & în foi de varză cu costiță crocantă și mămăliguță și ardei iute Mixed grill -Mușchiuleț de porc cu cimbru verde, piept de pui marinat cu ghimbir și ustoroi, cotlete de berbecuț marinate cu ulei de măsline și lime, servite cu sos quattro formaggi -Cartofi wedges, legume la grătar cu aceto balsamico -Salată asortată de sezon -Tort personalizat N-ai visat vreodată popor prost și mămăligar că vei mînca așa ceva vreodată....

15 martie 2019 18:00

CC - sa-i doneze la o casa de copii unde sa-ti angajezi fictiv niste fatuce care sa lucreze in fapt pentru PSD, dar sa incaseze banii donati. Hai ca ne-ai mai servit-o o data pe asta.

15 martie 2019 17:55

Ipocritiii Astia de la PSD au innebunit cu totul! Mai aveti voi contact cu tara ma bazaconii penale! Tineti captivi saracii ca sa puteti voi sa-i manipulati, sa-i umiliti c-o punga de malai, 1l de ulei, un pui, un mic si-o bere ca sa va voteze pe voi CALAII lor! Voi care v-ati bagat loazele voaste in slujbe numai la ministere, ASF, Curte de conturi..etc acolo unde loazele voastre castiga cate 7-10.000 de euro pe luna ca nici aia din UE nu castiga nici pe jumatate cat agaricii vostrii agramati si ingalati! Copii romanilor de rand, copii destepti, capabili, educati, nu au loc de loazele vostre pe nicari, trebuie sa plece in pribegie in lumea larga din cauza voastra. Si voi, spuneti ca-i reprezentati pe cei mai amarati oamenii din tara asta, nenorocitilor! O sa va bata Dumnezeu pentru batjocura si jaful pe care l-ati facut in tara asta, Dumnezeu nu doarme si... o sa explodeze si mamaliga, o sa vedeti! Ceausescu nici el nu a crezut si...

15 martie 2019 17:21

Sultanul DRACnea ne scote din UE si lumea civilizata Coalitia hotilor penali PSD&ALDE, au profitat de puterea lor politică, dobândită într-un moment de adormire a națiunii, și au confiscat majoritatea instituțiilor-cheie. Cum? Numind în componența acestora (majoritar) sau la conducerea lor oameni fără caracter, oportuniști și impostori, servitori de joasă speță, lachei nevertebrați, oameni de nimic. Oricum aveau Avocatul Poporului, CNA, Curtea de Conturi, TVR, CNCD . Au anihilat ANI de parcă nici n-ar mai exista. Au cucerit Curtea Constituțională, obținând majoritatea prin numiri scandaloase. Dintr-o apărătoare a Constituției, CCR a devenit un pumnal în mâna unor criminali.

15 martie 2019 16:48

Adaugă comentariu

Pentru a putea comenta pe ziare.ro trebuie să:

  1. Introduci o adresă validă de email în câmpul de mai jos. Vei primi un mesaj.
  2. Accesezi link-ul din mesajul primit.
  1. Este nevoie să urmezi acești pași o singură dată dacă utilizezi același browser.


Te-ar mai putea interesa și...

Şefu’, fii candidatul nostru!

19 aprilie 2019 13:30

Ce fel de SRI avem?

18 aprilie 2019 20:27

Tudorel, out! Se pregăteşte Vio?

18 aprilie 2019 15:57

Tudorel, cu pană de cocoșel