Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Secţia pentru investigarea infracţiunilor din justiţie i-a deschis dosar lui Frans Timmermans, prim-vicepreşedinte al Comisiei Europene, pentru falsificarea raportului MCV, acuzaţiile aduse de către site-ul luju.ro fiind de constituire de grup infracţional şi abuz în serviciu. Practic, dosarul a fost deschis ca urmare a unei plângeri formulate de publicaţia mai sus menţionată.

„Prim-vicepresedintele Comisiei Europena Frans Timmermans si Procurorul General al Romaniei Augustin Lazar vor trebui sa se prezinte la Sectia pentru investigarea infractiunilor din justitie (SIIJ) ca sa dea cu subsemnatul. Nu singuri, ci impreuna cu sefa reprezentantei Comisiei Europene in Romania Angela Cristea si comisarul european pe Justitie Vera Jourova”, a anunţat miercuri publicaţia Luju.ro.

Integral pe Adevărul



Comentarii

CCXY Timmerman asta, nu este decat un INFRACTOR marunt, impreuna cu putoarea aia de "romanca" Cristea si cu tractoristul fara' de onoare Lazar - FALSIFICATORI DE DOCUMENTE. Justitia este egala pt toti, degeaba va napastuti, voi - HAITELE de prosti, tradatori, drogati si betivi, mardeiasi - asupra procurorilor care i-a chemat pe nemtalaul mincinos, si pe celelalte doua lichele, la dat' cu subsemnatul. S-a terminat cu infractorii Lazar, Cristea, Timermman.

21 februarie 2019 11:06

Voi știți că dacă procuroarea Adina Florea ia MITĂ în direct, la TV, NU pățește nimic? Deși ipotetică, situația chiar dacă ar fi reală tot același deznodământ ar avea: Adina Florea NU ar păți nimic! Știți de ce? Pentru că niciun alt procuror din afara secției speciale de anchetare a magistraților n-ar putea-o ancheta. Iar dacă șeful ei Giani nu vrea s-o ancheteze, n-o anchetează! Simplu, nu? NICIUN alt procuror din România n-ar putea deschide un dosar în acest caz! Cel mult, dacă ar îndrăzni să-l deschidă, dosarul ar ajunge tot la Giani Stan! Acest lucru se întâmplă și acum. La această secție a ajuns un dosar de la DIICOT, care a fost obligat conform legii să-l predea, în care este cercetată Adina Florea. Acuzată de grefiera-șefă de la DNA Constanța că i-a dat ordin să scoată din seif Protocolul dintre Parchetul General și SRI. Documentul publicat de Vâlcov pe Facebook. Declarația grefierei-șefe a fost dată chiar în fața unui judecător, la Constanța. I se întâmplă ceva procuroarei Adina Florea în acest dosar? Nu. Probabil că a și fost clasat, deja! Conform legislației în vigoare, DOAR această secție poate ancheta magistrați! Iar ei se „cercetează” între ei! Suntem singura țară din lume unde se întâmplă așa ceva! comisarul.

21 februarie 2019 11:04

iulian "Statul de drept" e valabil doar pentru catei?

21 februarie 2019 9:30

Incaseaza asta de la dracnea si psd pe saturate Cum sa nu joace sluga asta buboasa cum ii canta DRACnea! Asta ia cinci salarii de-odata, are pensie speciala de 30 de mii de lei pe luna, salariu de ministru, de professor, de participant la AG de..sa-l ia draku de nenorocit ca daca nu iesim sa dam cu ei de pamant sau daca nu face urgent presedintele REFERENDUM sa-I dam jos sis a abrogam toate lehgile criminale facute de acesti hoti in ultimii doi ani suntem incalecati de DRACnea si hotii din PSD. Nu scapam Diktatura si DIKtator DRACnea.

21 februarie 2019 9:24

Presul PSD-ului si-al lui DRACnea, tudorel, sluga psd-ista, astept sa vad cine te va pune pe tine, criminalule, la punct si se va gasi cine sa te puna. Primul lucru- excluderea ta din cadrul comisiei de la venetia. "- ridicarea titlului de rector al prestigioasei universitati din Iasi, universitate care se dezice de tine si iti solicita expres demisia 3- scoateti ambii fii si sotia din posturile in care i-ai plantat fara a avea pregatirea necesara- 4- cumva analfabeta de la cta- adina florea, curva tuturor- iti este amanta de susutii cu indarjire avansarea ei desi , cu gurita ei nespalata, a spus ca nu a fost procuror independent. In concluzie asteptam disparitia ta din viata publica a urbei.

21 februarie 2019 9:22

LUP Timmerman asta, nu este decat un INFRACTOR marunt, impreuna cu putoarea aia de "romanca" Cristea si cu tractoristul fara' de onoare Lazar ! Justitia este egala pt toti, degeaba va napastuti, voi - HAITELE de prosti, tradatori, drogati si betivi, mardeiasi - asupra procurorilor care i-a chemat pe nemtalaul mincinos, si pe celelalte doua lichele, la dat' cu subsemnatul. S-a terminat cu infractorii Lazar, Cristea, Timermman.

21 februarie 2019 8:22

Kuminecaturile Bucilor Gemene, sodomitul de serviciu al PSD Bucile mele sunt devotate PSD.

21 februarie 2019 7:14

Oltean Gaselnita gazetareasca. Nu se poate ca o personalitate asa de cunoscuta si de recunoscuta in justitie ca d-na Adina Florea sa-si fi pierdut mintile peste noapte. Daca, , prin absurd, asa a procedat, atunci trebuie, intr-adevar, internata de urgenta.

21 februarie 2019 7:09

Victor Popescu @Candid Dumitru Stoica Ba io pot si stiu sa o sug mai bine decat tine - ia hai siktir!

20 februarie 2019 23:34

Candid Dumitru Stoica Asa ca hai sa sugem EURO-poolla (in cor, in chilotzi, la metrou) si sa REZISTAM!

20 februarie 2019 23:32

Foarte bine !!!!! Domnia justiției este pe calea cea bună!!!!!!

20 februarie 2019 23:06

Bine, dar (cumva, candva) trebuia sa li se intample si EURO-pushlamalelor, nu?! La urma urmei, Justitia de-aia si e ... OARBA, de aia nici nu stie ea de de-alde "Timmermanni", de-alde "Sorosi", de-alde "Jourove" s.a.m.d., ci EXCLUSIV de "grupuri infractionale", si de alte categorii de infractiuni si de borfasii care le comit (indiferent de rang, de moaca, de gradul de dez-orientare psiho-sexuala, etc.) - nu-i asa?! Cu respect, Paulus

20 februarie 2019 22:58

Kuminecăturile Gemene Adică carevasăzică numai specimenele Homo Superior are voie în bananierul primordial?! Scroafele n-are voie măcar să vadă ce-i așa special să fi cocoțat acolo? Dar alte specii inferioare, maimuțele de exemplu, ar avea voie să șadă cocoțate pe un scăunel la o masă și să înbuce ceva?

20 februarie 2019 21:00

Gogu S-a urcat SCROAFA in copac!

20 februarie 2019 20:35

Gicu Dumnezeule, ca mare-ti este gradina,....de prosti si nebuni!

20 februarie 2019 20:30

Ecce Analistul Geozarule, ia și dă cu un pic de unguent pe la fisurile arianusului și șezi blând că iar ți se umflă hemoroizii și plesnește ca data trecută...

20 februarie 2019 19:27

Sa trimida adina florea sa=-l aduca cu jandarmii lu carmen dan la judecata lu tontonel toader Doamne mare ti-e gradina! Si-ai lasat si portile deschise...ca multi prosti s-au adunat in ograda psd-ului.

20 februarie 2019 19:22

Ion Daa, sa-l judece PSD-istul Nicolicea ca nici el nu stie unde a terminat facultatea de juridica ! Penalii si incompetentii se razboiesc cu Europa !

20 februarie 2019 19:13

Geo Hai c-am dat-o Dracului !!!...Pupila lui Dragnea, fetița tatei Mare Consilier PSD-ist constănțean, madama Adina Florea sa-l ancheteze pe Frans Timmermans, prim-vicepreşedinte al Comisiei Europene. ...să-l bage la bulău la Jilava, futu-l in cur pe mă-sa de SOROȘIȘT ....conducător al STATULUI PARALEL EUROPEAN....Cum și-a permis el să critice guvernarea PSD-istă ?!?...și să nu invite nici-unul la Conferința Socilistilor Europeni....Cel mai mare partid Social Democrat din Europa,PSD-ul marginalizat ?!?....Și să-l înfiereze cu mînie proletară pe Timmermans alde Gîdea, Mircea Badea. Civică și alți Lujiști.ro la Antena3...Să-i meargă fulgii, trădătorul dracului, Timmermans Ne-patriotu și #Rezistacu de el.....

20 februarie 2019 18:52

Ecce Kurrupt Neprihănitul Eurovizionar Penal

20 februarie 2019 18:29

Didel Felicitari.

20 februarie 2019 17:54