Protecția datelor cu caracter personal. Site-ul ziare.ro utilizează cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul pentru utilizarea cookie-urilor. Click pentru a afla mai multe. [ Accept ]

Cine a crezut că secția pentru Investigarea Magistraților, pe scurt SECȚIA, condusă de facto de către matraca lui T. Toader, Adina Independența Florea, se va ocupa numai cu distrugerea magistraților puși pe lista neagră de PSD, începând cu fostul procuror DNA Kovesi, a dovedit o întristătoare îngustime de minte. Prin cheremul lui T. Toader, SECȚIA va fi unica secție de pe această planetă care nu face parte dintr-un întreg, este scoasă de sub autoritatea Parchetului General, ca o mână care se mișcă separată de corp, sub controlul exclusiv al lui T. Toader.

Astfel, activitatea SECȚIEI va fi mult mai amplă. Până când DNA o să fie complet paralizată sau desființată, dosarele politicienilor sau clienților partidului Dragnea vor fi înșfăcate de pe masa procurorilor DNA și aruncate în sertarele SECȚIEI.

De trei ori a cerut SECȚIA ca DNA să-i predea dosarul lui însuși Dragnea, TEL DRUM. În primele două tentative, nu s-a formulat nicio justificare, mizându-se pur și simplu pe intimidarea procurorilor anticorupție.

Integral pe Republica



Comentarii

Kuminecăturile Gemene Evident un suporter înfometat a lui Konchita Wurst nu s-a putut abține și a înfulecat două felii proaspete de cozonac cu căcat... Fomistul nu se gândește și la ceilalți eurovizionari care abia mai rezistă deoarece nu mai ecce de-ale găurii din belșug ca ieri ailaltă...

21 februarie 2019 9:49

Șase case cât 1 din cele 5 bucatarii ale baronului Liviu Satan Draknea Scarboase fiinte psd-istii astia!

21 februarie 2019 7:36

CTP, mai taios ca niciodată! Fac spume găozarii P$D, ca bolnavul mintal de mai jos...

21 februarie 2019 7:34

Ecce Kurrupt Ce împrăștiat s-a precipitat căcănarul. Justiție cu circuit închis, adică a unei țări suverane?! Ajung ăștia de la SECȚIE pe scurt și la neprihănitul ăsta să-i taie un pic din franjurii multicolori de la gaura arianusului, evident n-a mai fost la frizerie de la cacatifelație încoace. Ecce timpul. Poate le taie un pic din breton și eurovizionarilor, ei șede orificial pe invers și beșește prostii pe față cum face diarie și repetentul ăsta de-o vreme încoace...

21 februarie 2019 2:42

Imbuibatii PSD-isti si loazele lor inculte Astia de la PSD au innebunit cu totul! Mai aveti voi contact cu tara ma bazaconii penale! Tineti captivi saracii ca sa puteti voi sa-i manipulati, sa-i umiliti c-o punga de malai, 1l de ulei, un pui, un mic si-o bere ca sa va voteze pe voi CALAII lor! Voi care v-ati bagat loazele voaste in slujbe numai la ministere, ASF, Curte de conturi..etc acolo unde loazele voastre castiga cate 7-10.000 de euro pe luna ca nici aia din UE nu castiga nici pe jumatate cat agaricii vostrii agramati si ingalati! Copii romanilor de rand, copii destepti, capabili, educati, nu au loc de loazele vostre pe nicari, trebuie sa plece in pribegie in lumea larga din cauza voastra. Si voi, spuneti ca-i reprezentati pe cei mai amarati oamenii din tara asta, nenorocitilor! O sa va bata Dumnezeu pentru batjocura si jaful pe care l-ati facut in tara asta, Dumnezeu nu doarme si... o sa explodeze si mamaliga, o sa vedeti! Ceausescu nici el nu a crezut si...

21 februarie 2019 0:39

Ion Georgescu Si pe mine sa nu va bazati, ca io sug EURO-poolla ce-o sug, si odata o las si dispar si va las pe voi cu ea in cioc - pe principiul "urma scapa turma"!

20 februarie 2019 23:39

Ion Georgescu I-i doare'n cur pe PSD+ALDE-isti de Articolu 7 din Tratatul UE....De aia nu mai pot ei....PNL-stilor si ceilaltzi din opozitzie....atentzie ca alegerile urmatoare vor fi furate mai ceva ca'n 1946 de catre comunisti....Daca dormitzi in front ve-tzi ajunge la ilava,Aiud,Pitesti,Targushor...Golani politici ca Dragnea,Codrin Ștefanescu,Iordache,Radulescu-Mitraliera,Serban Nicolae si altzi nu se vor urni de la banetul si resursele tzarii...

20 februarie 2019 18:56

Iar ne vorbește Cristinel-Căcat din ventilatorul pus lui la dispoziție de SRI, USR, Iohannis și Moni Prin Macovei, Cristinoiul bășinos, zis și Căcat, are binecuvântarea poponarilor europeni și a bășinosului suprem, Georgică Soros, cel care a învățat meserie în Judenbiro-ul de la Budapesta, care se ocupa cu trimiterea evreilor din Ungaria și Ardealul de nod la Auschwitz. Acum este mentorul și tutorele poponarilor de la Bruxelles, hrănind cu seminte de mac și de cânepă indiană și pe bravii #rezistaci români, care, în loc să pună mâna pe târnăcop pe șantierele patriei, pun mâna pe cataroaie și molotoave în Piața Victorie. Ăștia sunt idioții patriei române, stimulați cu bitcoaie, dar și cu bani negri din bugetele securiste și cotroceniste pentru diversiuni împotriva pizdacilor lui Dragnea, dar, mai ales, împotriva democrației bazate pe votul popular!

20 februarie 2019 16:48

JUNONA CTP-istul de serviciu, ce moaca fioroasa de moshneag, care, nu se trateaza cu ......, sau, mai grav, abuzeaza de pastilele revigorante. Nimic nu molfaie CTP-istul si sleahta, despre inculparile si condamnarile fara probe si dovezi concrete, care, ar fi trebuit sa fie obtinute de Procurori, nu de SRI, cu abuzuri strigatoare la cer. Bai, CTP-istule...

20 februarie 2019 16:22

Bai psd-ei nenorociti! Ce nu realizati, ati facut tara zob,minciunile voastre dau chix,- gasca asta de hoti, borfasi excroci. analfabeti, agramati, inculti, puscariasi, penali, interlopi- care nu au nimic in comun cu poporul, de altminteri nimicnicia aia de om, radulescu ''MITRALIERA'' a spus clar '' ma l;asi cu poporu?'', nu domnule nu va lasam si nu ne lasam pana nu va vedem dupa gratii

20 februarie 2019 15:13

Dan Toata stima pentru CTP. Numai PSD-isti si amicii lor - baietii destepti nu-l suporta

20 februarie 2019 12:34

Șase case Cate stele o fi având imbecilul asta? Ba, tembel nenorocit.... despre achitările răsunătoare auziși!? Da, despre mafia de la DNA Ploiesti, Oradea, Brașov....auziși? Da, despre dosarul fratelui lu' Nefertiti auziși. Sictir, jeg basist!!

20 februarie 2019 10:32